W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XXII edycja pomorskiego plebiscytu „Biznesmen Roku”

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 czerwca 2016 07:15

Historia pomorskiego plebiscytu „Biznesmen Roku” organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego sięga 1994 roku. 19 czerwca, w Dworze Artusa, już po raz dwudziesty drugi wyróżniono 10 najlepszych pomorskich przedsiębiorców. „Biznesmenem roku” został Kazimierz Wierzbicki, założyciel firmy „Trefl S.A.”. W tym roku uhonorowano również osoby zmieniające obraz Pomorza – przedsiębiorców i samorządowców.


– Plebiscyt „Biznesmen Roku” znany jest na Pomorzu od 1994 roku. Tegoroczna edycja jest 22 z kolei. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie o tak długiej historii w całym naszym kraju – powiedział Sławomir Siezieniewski, dziennikarz prowadzący galę.


Najlepszych biznesmenów wybrało 30-osobowe jury w skład, którego weszli m.in. Bogdan Borusewicz – wicemarszałek Senatu, Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska, Wiesław Bielawski – wiceprezydent Gdańska, Zbigniew Canowiecki – prezes zarządu „Pracodawców Pomorza”, Joanna Strzemieczna-Rozen – dyrektor TVP3 Gdańsk, Jacek Karnowski – prezydent Sopotu, Leszek Gierszewski – prezes zarządu firmy „Drutex S.A.”. Przewodniczącym jury był Mieczysław Stuk – marszałek województwa pomorskiego.


– Przez minione 22 lata w plebiscycie „Biznesmen Roku” nagrodzonych zostało ponad 200 wybitnych przedstawicieli pomorskiej gospodarki – powiedział Sławomir Siezieniewski. – Stanowią oni o gospodarczej sile naszego regionu i decydują o miejscu naszej gospodarki na gospodarczej mapie naszego kraju.altLaureatami tegorocznej edycji „Biznesmena Roku” zostali:

Andrzej Czachorowski – właściciel firmy „Czachorowski”,

Jacek Kieloch – wiceprezes „Saur Neptun Gdańsk S.A.” (reprezentowany przez dyr. Stanisława Mikołajskiego),

Tomasz Kloskowski – prezes „Portu Lotniczego Gdańsk sp. z o.o.”,

Jan Mioduski – prezes zarządu „Techno-Service S.A.”,

Bogdan Staniszewski – prezes zarządu „Trakt Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane sp. z o.o.”,

Marzena Stogowska-Mydlarz – dyrektor operacyjny regionu grupy „Impel”,

Wiesław Szajda – właściciel firmy „Hydromechanika sp. z o.o. sp. k.”,

Waldemar Tymoszewski – właściciel „Tym-Bud”,

Kazimierz Wierzbicki – założyciel „Trefl S.A.”,

Kazimierz Woźniak – właściciel firmy „Elwoz” (reprezentowany przez dyr. Adama Julke).alt– Moją dewizą jest, że to ludzie, nie zasoby, decydują o sukcesie przedsięwzięcia i firmy. Stąd też mocno stawiamy na szkolenie kadry, pracowników, ale również umożliwiamy studentom stawianie pierwszych kroków w przemyśle. Nasza firma dała początek wielu przedsiębiorstwom funkcjonującym z powodzeniem nie tylko w tym regionie – powiedział Jan Mioduski, prezes „Techno-Service S.A.”.


– Dzisiaj „Hydromechanika” to firma o zasięgu światowym. W zasadzie 99 procent produkcji jest na najwyższe wymagania światowe, na rynki takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Norwegia – wszystkie te kraje, które są znaczące gospodarczo i my na tych rynkach się koncentrujemy z wielkim powodzeniem – powiedział Wiesław Szajda, właściciel  „Hydromechanika sp. z o.o. sp. k.”


Następnie jury udało się na obrady. Czas oczekiwania umilały gościom występy „Cappelli Gedanensis”.


Po zakończeniu obrad głos zabrał Mieczysław Struk.

– To jest konkurs szczególny, nie tylko dlatego, że odbywa się już po raz 22, ale przede wszystkim nie są wyróżniane tutaj firmy, choć oczywiście za tymi osobami, laureatami tej edycji konkursu „Biznesmen Roku” stoją również konkretne firmy, firmy tworzone od podstaw, firmy, które osiągają sukcesy. Ale żadna organizacja nie osiągnie sukcesu bez ludzi – powiedział Mieczysław Struk, przewodniczący jury. – Skupiamy się na liderze, człowieku, który kieruje podmiotem gospodarczym, który decyduje o najważniejszych kierunkach rozwoju, który wskazuje ekspansje firmy, który podejmuje bardzo ważne decyzje dotyczące zatrudnienia różnych osób.


Następnie Mieczysław Struk, Bogdan Borusewicz i Paweł Adamowicz wręczyli laureatom statuetki oraz podziękowania. Zebrani w Dworze Artusa goście poznali również zwycięzcę, który otrzymał tytuł „Biznesmena Roku”.

– Kapituła musiała wybrać jedną osobę i to był bardzo trudny wybór. Spośród wielu osób, które osiągały w ostatnich latach wielkie sukcesy jest też sporo osób, które naprawdę dzisiaj na ten tytuł zasługują. Ten tytuł został w końcu decyzją kapituły, w głosowaniu tajnym, przyznany. Dzisiejszy tytuł „Biznesmen Roku” trafia w ręce Pana Kazimierz Wierzbickiego – ogłosił marszałek Struk.alt– Ja bardzo dziękuję za ten tytuł, bo ten tytuł jest naprawdę dla wszystkich, z którymi współpracuję i myślę, że będziemy dalej współpracować. Mamy nowy projekt dla młodzieży i dzieci całego Pomorza i sądzę, że niedługo ogłosimy go, a więc wszyscy w jakiś sposób w nim zaistnieją. Naprawdę bardzo Państwu dziękuję – powiedział Kazimierz Wierzbicki, „Biznesmen Roku”.


Po raz pierwszy wręczono również specjalne nagrody dla osób, które zmieniają obraz Pomorza. Otrzymali je Jerzy Gajewski, na cześć którego laudację wygłosił Zbigniew Canowiecki oraz Bogdan Górski, na cześć którego laudację wygłosił Wiesław Bielawski.


Wręczono, również po raz pierwszy, nagrody dla samorządowców zmieniających obraz Pomorza. Pierwszym laureatem został prezydent Paweł Adamowicz.

– Mówimy Adamowicz, a w domyśle rozumiemy Gdańsk. Mówimy Gdańsk, a w domyśle rozumiemy Adamowicz – powiedział, parafrazując słowa poety Władimira Władimirowicza Majakowskiego, Jan Zarębski, były marszałek województwa pomorskiego, w laudacji na cześć Pawła Adamowicza.


Trzej pozostali samorządowcy uhonorowani nagrodami to: Aleksander Gappa – starosta Człuchowski, Arseniusz Finster – burmistrz Chojnic oraz Zbigniew Walczak – wójt Gniewina. Laudację na cześć laureatów wygłosił marszałek Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież