W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Podatek od sprzedaży w sklepach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 czerwca 2016 17:28

Rząd PiS przyjął projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Premier Beata Szydło, uważa, że podatek od handlu oznacza równe szanse dla polskich firm.Projekt Ministerstwa Finansów zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku - 0,8 proc. od firm handlowych generujących przychody między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie oraz 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie.


Resort finansów szacuje, że w tym roku z tego tytułu do kasy państwa wpłynie 638,1 mln zł. W 2013 r. 175 sieci handlowych, które działały w sektorze sprzedaży detalicznej, wpłaciło łącznie podatki dochodowe w wysokości 440 mln zł. Kwota ta stanowiła 0,47 proc. przychodów.


Przedmiotem opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli na rzecz konsumentów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej).  Projekt nie przewiduje opodatkowania sprzedaży dokonywanej przez internet. To ukłon w stronę młodszej grupy wiekowej, która dokonuje zakupu dóbr konsumpcyjnych w „sieci”. Podatek dotyczy nie tylko obrotu spożywczego, ale też np. AGD czy samochodów itd.  
Dla PiS ważny jest priorytet fiskalny.  
- Mogę powiedzieć, że udało się przygotować rozwiązanie, które w opinii przedsiębiorców, pracodawców, strony społecznej, i które w mojej ocenie, wypełnia oczekiwania zainteresowanych stron - powiedziała premier Szydło.


W toku negocjacji m.in. Forum Stowarzyszeń i Organizacji Kupieckich i Rzemieślniczych w Gdańsku rekomendowało projekt rozwiązania, które z jednej strony przeciwdziałało unikaniu płacenia podatku dochodowego przez sieci zagraniczne, z drugiej -  nie dotknie działających lokalnie i płacących podatki w kraju polskich handlowców.  


- Projekt rządowy bliski jest wizjom rodzącym się w toku konsultacji. Obieramy go jako podatek od sprzedaży detalicznej. Jego pierwotny zamysł z września ub.r. uległ gwałtownym przeobrażeniom co do nazewnictwa i sposobu opodatkowania rynku polskiego, na którym hipermarkety i discounty  zdominowały rynek detaliczny. Jednocześnie jest to akceptowalne rozwiązania przez nas co do formuły. Średnie i małe polskie podmioty działające w handlu detalicznym mają możliwość skorzystania z kwoty wolnej od podatku. Będzie to wsparcie dla najmniejszych i średnich firm, Te większe osiągając sukces osiągnęły też większą skalę obrotu i udziału w handlu detalicznym. Robiąc obroty na poziomie 3-4 miliardów złotych rocznie w części będą one partycypowały w pozyskaniu środków na cele i projekty społeczne, jak „500 plus” - mówi Marek Theus, prezes zarządu Grupy MerCo oraz członek Forum Stowarzyszeń i Organizacji Kupieckich i Rzemieślniczych. - Jest to pewne światełko w tunelu i pierwszy krok by wyrównywać różnice na rynku zachwianym przez ostatnie dwadzieścia kilka lat – dodaje Theus.


Zachowania patriotyczne w biznesie nie są anachronizmem, ale stanowią o sile gospodarki. Patriotyzm gospodarczy nie sprowadza się do kupowania polskich produktów, co wspiera rodzimych producentów i chroni miejsca pracy. To także polityka gospodarcza, wspierająca rodzimych wytwórców, promocja polskich marek, polityka podatkowa, ujednolicenie systemu finansowego.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież