Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wrześniowy wzrost bezrobocia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 października 2012 15:13

Ostatni miesiąc trzeciego kwartału 2012 roku przyniósł delikatny wzrost bezrobocia w Gdańsku.W mieście Gdańsku i powiecie gdańskim od początku roku wzrastała liczba osób bezrobotnych. Na  koniec kwietniu w powiecie było 2989 zarejestrowanych osób bezrobotnych. W mieście szczyt przypadł na koniec marca – 12856 zarejestrowanych. Od kwietnia można było zaobserwować spadek liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych. W powiecie najmniej osób zarejestrowanych było na koniec lipca (2852). W mieście również na koniec lipca była najniższa liczba zarejestrowanych bezrobotnych – 11766 czyli o ponad 1000 mniej niż na koniec kwietnia. Od lipca  nastąpił ponowny wzrost zarejestrowań.  W powiecie na koniec września bezrobotnych było 2912, a w mieście 12176. Ponad połowę zarejestrowanych bezrobotnych stanowią kobiety. Liczba bezrobotnych pań tylko w czerwcu zanotowała tendencję zniżkową. Obecnie w powiecie jest zarejestrowanych 1858 bezrobotnych pań, a w mieście 6682. W powiecie tak dużo bezrobotnych pań nie było w tym roku. W mieście więcej zarejestrowanych było w lutym, marcu i kwietniu. We wrześniu w mieście przybyło ponad 150 bezrobotnych kobiet. Na koniec września Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku miał zarejestrowanych 15088 osób bezrobotnych, w tym 8540 kobiet. O ile wzrost ogólnej liczby bezrobotnych wyniósł 0,9 procenta, to wśród kobiet były to 2 procenty.


Zarówno w powiecie jak i w mieście o 0,1 wzrosła stopa bezrobocia, która wynosi 8,9 % dla powiatu i 6,0 % dla miasta. W obu przypadkach jest to najwyższy wynik od maja.


Od trzech miesięcy na podobnym poziomie utrzymuje się liczba ofert pracy pozyskanych przez PUP w Gdańsku. Po chwilowym spadku w czerwcu w ostatnich trzech miesiącach liczba pozyskanych ofert pracy w powiecie utrzymuje się powyżej 100, chociaż widać tendencję zniżkową (114 – 104 – 100), a w mieście miesięcznie jest ponad 1000 ofert pracy. Przez dziewięć miesięcy w powiecie pozyskano 937 ofert pracy, a w mieście 6787. Na koniec września powiat dysponował 592 propozycjami pracy, a miasto 3672.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież