Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wiceprezydenci w ogniu pytań, prezydent w tramwaju

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 17 czerwca 2015 20:52

W środę, 17 czerwca, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 11 wypełniła się mieszkańcami Stogów, którzy przyszli na 52. spotkanie prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu spotkań obywatelskich „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.Spotkanie na Stogach podobnie jak trzy poprzednie odbywało się według nowej formuły. Przed spotkaniem obywają się warsztaty z mieszkańcami dzielnicy oraz rekonesans terenowy, podczas którego jednostki miejskie otrzymują konkretne zadania do wykonania w danej dzielnicy.
Jeszcze zanim rozpoczęło się spotkanie prezydent Adamowicz prowadził dość ożywioną dyskusję z grupą mieszkańców.


altaltTuż przed rozpoczęciem wystąpienia prezydenta wystąpiła Młodzieżowa Rada Dzielnicy Stogi, pierwsza taka rada w Gdańsku, złożona z uczniów czterech szkół - trzech podstawowych i jednego gimnazjum. -  Chciałbym przedstawić kilka naszych projektów – powiedział członek rady Kacper. – Po pierwsze zielony park przy Gimnazjum numer 11. Po drugie boisko do piłki siatkowej plażowej. Po trzecie chcielibyśmy usunąć z naszej dzielnicy część tych wkurzających reklam – wyliczał młody radny.


alt- W minioną  sobotę wraz działaczami lokalnymi dzielnicy odwiedziłem miejsca, które Państwa tu na Stogach na co dzień irytują, które chcecie Państwo poprawić, czy zmienić. Niektóre ze zgłaszanych spraw mogą być zrealizowane możliwie szybko, inne jednak wymagają czasu, nie na wszystkie mamy też wpływ, bo dotyczą nieruchomości prywatnych, ale będziemy działać. Z ustaleniami z naszego wspólnego obchodu - które przekazane zostały do realizacji poszczególnym wydziałom urzędu i jednostkom miejskim - można zapoznać się na stronie miasta – powiedział prezydent. - Zanim zaczęło się spotkanie została zasygnalizowana sprawa mieszkańców ulicy Zalesie, którzy zgłosili kwestię rozwalających się komórek gdzie mieszkają szczury, chleją, przepraszam piją, rozrabiają. Ci mieszkańcy zgłaszają postulat rozebrania tych komórek. Nadałem tej sprawie tryb i mam nadzieję, że zostanie zrealizowana.


altPrezydent jak to jest tradycją na spotkaniach z mieszkańcami dzielnic przypomniał co zostało ostatnio zrobione na Stogach (m.in. ścieżki rowerowe, boisko przy SP 11), potem powiedział jakie są plany (m.in. remont linii tramwajowej na plażę).


Tradycją spotkań dzielnicowych są wyróżnienia dla zaangażowanych społecznie mieszkańców. Na Stogach nagrodzono Bogumiłę Rydlewską z Fundacji „Pomóż Sobie i Innym”; Ewę Zawadzką z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” oraz Halinę Bogdanowicz z Klubu Seniora „Ostoja”.


alt

Wyróżnienie otrzymuje Halina Bogdanowicz z Klubu Seniora „Ostoja"W drugiej części, zgodnie z nową formułą spotkań, na pytania mieszkańców odpowiadali zastępcy prezydenta. Pełna sala i wiele trudnych pytań czekało na Piotra Grzelaka, odpowiedzialnego za politykę komunalną. Jeden ze starszych mieszkańców koniecznie chciał wiedzieć dlaczego miasta zmusza mieszkańców do wykupu terenów przy blokach. Duża część pytań dotyczyła remontów konkretnych ulic. Momentami był problem na zapanowaniem nad dyskusją.


altAndrzej Bojanowski, wiceprezydent ds. polityki gospodarczej prowadził ożywioną dyskusję z przedstawicielkami Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej na Stogach.


alt


W czasie gdy wiceprezydenci rozmawiali z mieszkańcami Stogów prezydent Adamowicz wyruszył do Gdańska w jak to określał "historyczny" przejazd tramwajem, bo właśnie od środy popołudniu przywrócona została komunikacja tramwajowa na Stogi i ponownie można będzie dojechać bez konieczności przesiadki na autobus na Przeróbce.


altNa podstawie wszystkich przeprowadzonych podczas spotkania rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie przedstawiony zostanie gdańskim radnym z okręgu na spotkaniu podsumowującym, a następnie na stronie miasta www.gdansk.pl.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież