17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias... Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta » Jerzy Borowczak, poseł PO, jeden z robotniczych organizatorów strajków sierpniowych w Stoczni Gdańsk... Nominacje do Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności » W historycznej dla niezależnego ruchu związkowego NSZZ „S” i najnowszych dziejów Polski Sali BHP Sto... W sprawie kryzysu MEVO pytania na razie bez odpowiedzi » Z inicjatywy klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sali Obrad Rady Miasta we wtorek odbyła się deb... Ważne odkrycie na Westerplatte » We wtorek, 5 listopada, podczas prac związanych z podjęciem odnalezionego w poniedziałek dziewiątego...
Reklama
Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta
środa, 06 listopada 2019 08:43
Poseł Jerzy Borowczak - przegrał z 12, wygrał wg d'Hondta
Jerzy Borowczak, poseł PO, jeden z robotniczych organizatorów strajk ...
Arka zdominowała Białą Gwiazdę i zdobyła bezcenne punkty
sobota, 09 listopada 2019 22:04
Arka zdominowała Białą Gwiazdę i zdobyła bezcenne punkty
Kilka razy piłkarze Arki trafiali do bramki Wisły Kraków w meczu 15 ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wiceprezydenci w ogniu pytań, prezydent w tramwaju

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 17 czerwca 2015 20:52

W środę, 17 czerwca, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 11 wypełniła się mieszkańcami Stogów, którzy przyszli na 52. spotkanie prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu spotkań obywatelskich „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.Spotkanie na Stogach podobnie jak trzy poprzednie odbywało się według nowej formuły. Przed spotkaniem obywają się warsztaty z mieszkańcami dzielnicy oraz rekonesans terenowy, podczas którego jednostki miejskie otrzymują konkretne zadania do wykonania w danej dzielnicy.
Jeszcze zanim rozpoczęło się spotkanie prezydent Adamowicz prowadził dość ożywioną dyskusję z grupą mieszkańców.


altaltTuż przed rozpoczęciem wystąpienia prezydenta wystąpiła Młodzieżowa Rada Dzielnicy Stogi, pierwsza taka rada w Gdańsku, złożona z uczniów czterech szkół - trzech podstawowych i jednego gimnazjum. -  Chciałbym przedstawić kilka naszych projektów – powiedział członek rady Kacper. – Po pierwsze zielony park przy Gimnazjum numer 11. Po drugie boisko do piłki siatkowej plażowej. Po trzecie chcielibyśmy usunąć z naszej dzielnicy część tych wkurzających reklam – wyliczał młody radny.


alt- W minioną  sobotę wraz działaczami lokalnymi dzielnicy odwiedziłem miejsca, które Państwa tu na Stogach na co dzień irytują, które chcecie Państwo poprawić, czy zmienić. Niektóre ze zgłaszanych spraw mogą być zrealizowane możliwie szybko, inne jednak wymagają czasu, nie na wszystkie mamy też wpływ, bo dotyczą nieruchomości prywatnych, ale będziemy działać. Z ustaleniami z naszego wspólnego obchodu - które przekazane zostały do realizacji poszczególnym wydziałom urzędu i jednostkom miejskim - można zapoznać się na stronie miasta – powiedział prezydent. - Zanim zaczęło się spotkanie została zasygnalizowana sprawa mieszkańców ulicy Zalesie, którzy zgłosili kwestię rozwalających się komórek gdzie mieszkają szczury, chleją, przepraszam piją, rozrabiają. Ci mieszkańcy zgłaszają postulat rozebrania tych komórek. Nadałem tej sprawie tryb i mam nadzieję, że zostanie zrealizowana.


altPrezydent jak to jest tradycją na spotkaniach z mieszkańcami dzielnic przypomniał co zostało ostatnio zrobione na Stogach (m.in. ścieżki rowerowe, boisko przy SP 11), potem powiedział jakie są plany (m.in. remont linii tramwajowej na plażę).


Tradycją spotkań dzielnicowych są wyróżnienia dla zaangażowanych społecznie mieszkańców. Na Stogach nagrodzono Bogumiłę Rydlewską z Fundacji „Pomóż Sobie i Innym”; Ewę Zawadzką z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” oraz Halinę Bogdanowicz z Klubu Seniora „Ostoja”.


alt

Wyróżnienie otrzymuje Halina Bogdanowicz z Klubu Seniora „Ostoja"W drugiej części, zgodnie z nową formułą spotkań, na pytania mieszkańców odpowiadali zastępcy prezydenta. Pełna sala i wiele trudnych pytań czekało na Piotra Grzelaka, odpowiedzialnego za politykę komunalną. Jeden ze starszych mieszkańców koniecznie chciał wiedzieć dlaczego miasta zmusza mieszkańców do wykupu terenów przy blokach. Duża część pytań dotyczyła remontów konkretnych ulic. Momentami był problem na zapanowaniem nad dyskusją.


altAndrzej Bojanowski, wiceprezydent ds. polityki gospodarczej prowadził ożywioną dyskusję z przedstawicielkami Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej na Stogach.


alt


W czasie gdy wiceprezydenci rozmawiali z mieszkańcami Stogów prezydent Adamowicz wyruszył do Gdańska w jak to określał "historyczny" przejazd tramwajem, bo właśnie od środy popołudniu przywrócona została komunikacja tramwajowa na Stogi i ponownie można będzie dojechać bez konieczności przesiadki na autobus na Przeróbce.


altNa podstawie wszystkich przeprowadzonych podczas spotkania rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie przedstawiony zostanie gdańskim radnym z okręgu na spotkaniu podsumowującym, a następnie na stronie miasta www.gdansk.pl.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież