Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

20-lecie pracy artystycznej Moniki Grzelak - GALERIA

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 czerwca 2015 14:24

Monika Grzelak, trójmiejska tancerka, choreografka i założycielka studia tańca Dance Avenue obchodziła 20-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji jubilatka zaprosiła do Klubu Żak na wieczór pełen wrażeń - wspomnień oraz premiery.


GALERIA


Monika Grzelak tańcem zajmuje się już od ponad 20 lat. Pierwsze kroki na parkiecie stawiała w 1987 r. Od najmłodszych lat trenowała pod okiem największych sław tanecznych kraju i świata m.in. Iwony i Arkadiusza Pavlowic, Romana i Moniki Pawelec, Dagmary Rutkowskiej, Piotra Borkowskiego, Hansa Galke, Collina James’a, Richarda Porter’a. Przełomowy by rok 2001. Wspólnie z partnerem Przemkiem Wereszczyńskim otworzyła wówczas jedną z pierwszych w kraju profesjonalnych szkół tańca promujących głównie salsę – „The Salsa Kings”.


altaltaltaltKolejne lata to dla okres szczególnie wytężonej pracy. W latach 2005 – 2006 szkoliła swój warsztat z hip – hopu i jazz funk w jednej z najlepszych szkół tańca na świecie – Broadway Dance Center. Podnosiła także swoje umiejętności z afro funk i mambo.


altaltaltaltMonika Grzelak jest zawodową tancerką międzynarodowej klasy S i sędzią Polskiej Federacji Tańca. Prowadzi formację taneczną w Latino DA Pearls. Jest choreografem i współtwórczynią niejednokrotnie nagradzanych etiud tanecznych, m in: Frames, Creazy Bus, Salsa from Space, Swing Thing, Ratan, Chicago, Moulin Rouge.


altaltaltaltMonika Grzelak wystąpiła w filmach "Kochaj i tańcz", do którego współtworzyła choreografię oraz "Huśtawka", do którego również przygotowała choreografię. Występowała w "Got to Dance". Jest autorką choreografii do programów "You Can Dance" TVN oraz "Fabryka Gwiazd" Polsatu.


altaltaltaltJubileuszowy wieczór w Klubie Żak składał się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano projekt pracy choreograficznej Magdy Wójcik "KobietaKolaRŻ", w którym wystąpiło osiem kobiet ze szkoły tańca Dance Avenue.


altaltaltaltDrugą część jubileuszowego wieczoru stanowił spektakl, w którym wystąpili najzdolniejsi uczniowie studia tańca Dance Avenue. Na scenie 60 tancerzy uczestniczyło w fuzji obrazu, tańca i muzyki. Była to retrospekcja pracy Moniki Grzelak z przymrużeniem oka przypominająca najciekawsze momenty i pokazy z jej udziałem.


altaltaltNa zakończenie spektaklu Monika Grzelak otrzymała gratulacje od swoich instruktorów. Gratulacje złożył również prezydent Paweł Adamowicz, który w rewanżu otrzymał... strój treningowy. - Za rok pan prezydent wystąpi z nami na scenie - zapowiedziała Monika Grzelak. - Czuję, że to zobowiązanie - stwierdził prezydent.


altaltPo występie na wszystkich zaproszonych gości czekał jubileuszowy tort.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież