W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

20-lecie pracy artystycznej Moniki Grzelak - GALERIA

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 czerwca 2015 14:24

Monika Grzelak, trójmiejska tancerka, choreografka i założycielka studia tańca Dance Avenue obchodziła 20-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji jubilatka zaprosiła do Klubu Żak na wieczór pełen wrażeń - wspomnień oraz premiery.


GALERIA


Monika Grzelak tańcem zajmuje się już od ponad 20 lat. Pierwsze kroki na parkiecie stawiała w 1987 r. Od najmłodszych lat trenowała pod okiem największych sław tanecznych kraju i świata m.in. Iwony i Arkadiusza Pavlowic, Romana i Moniki Pawelec, Dagmary Rutkowskiej, Piotra Borkowskiego, Hansa Galke, Collina James’a, Richarda Porter’a. Przełomowy by rok 2001. Wspólnie z partnerem Przemkiem Wereszczyńskim otworzyła wówczas jedną z pierwszych w kraju profesjonalnych szkół tańca promujących głównie salsę – „The Salsa Kings”.


altaltaltaltKolejne lata to dla okres szczególnie wytężonej pracy. W latach 2005 – 2006 szkoliła swój warsztat z hip – hopu i jazz funk w jednej z najlepszych szkół tańca na świecie – Broadway Dance Center. Podnosiła także swoje umiejętności z afro funk i mambo.


altaltaltaltMonika Grzelak jest zawodową tancerką międzynarodowej klasy S i sędzią Polskiej Federacji Tańca. Prowadzi formację taneczną w Latino DA Pearls. Jest choreografem i współtwórczynią niejednokrotnie nagradzanych etiud tanecznych, m in: Frames, Creazy Bus, Salsa from Space, Swing Thing, Ratan, Chicago, Moulin Rouge.


altaltaltaltMonika Grzelak wystąpiła w filmach "Kochaj i tańcz", do którego współtworzyła choreografię oraz "Huśtawka", do którego również przygotowała choreografię. Występowała w "Got to Dance". Jest autorką choreografii do programów "You Can Dance" TVN oraz "Fabryka Gwiazd" Polsatu.


altaltaltaltJubileuszowy wieczór w Klubie Żak składał się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano projekt pracy choreograficznej Magdy Wójcik "KobietaKolaRŻ", w którym wystąpiło osiem kobiet ze szkoły tańca Dance Avenue.


altaltaltaltDrugą część jubileuszowego wieczoru stanowił spektakl, w którym wystąpili najzdolniejsi uczniowie studia tańca Dance Avenue. Na scenie 60 tancerzy uczestniczyło w fuzji obrazu, tańca i muzyki. Była to retrospekcja pracy Moniki Grzelak z przymrużeniem oka przypominająca najciekawsze momenty i pokazy z jej udziałem.


altaltaltNa zakończenie spektaklu Monika Grzelak otrzymała gratulacje od swoich instruktorów. Gratulacje złożył również prezydent Paweł Adamowicz, który w rewanżu otrzymał... strój treningowy. - Za rok pan prezydent wystąpi z nami na scenie - zapowiedziała Monika Grzelak. - Czuję, że to zobowiązanie - stwierdził prezydent.


altaltPo występie na wszystkich zaproszonych gości czekał jubileuszowy tort.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież