Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wałęsa na czele instytutu PO

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 czerwca 2015 11:24

Europoseł PO Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, zostanie dyrektorem Instytutu Obywatelskiego. Zastąpi na fotelu szefa tego think thanku Platformy Obywatelskiej byłego ministra i analityka Bartłomieja Sienkiewicza, którego celne ekspertyzy o państwie istniejącym tylko teoretycznie i o Polskich Inwestycji Rozwojowych (PIR), sztandarowej inicjatywie poprzedniego premiera Donalda Tuska (cyt.: ch…, dupa i kamieni kupa), weszły do kanonu myśli politycznej obecnej ekipy władzy.Instytut Obywatelski to organizacja zorganizowana przez Platformę Obywatelską jako zaplecze intelektualne partii. Pierwszym szefem Instytutu był Bartłomiej Sienkiewicz, dla którego było to miękkie lądowanie po tym jak został odwołany z funkcji ministra spraw wewnętrznych w aferze taśmowej. Sienkiewicz nie wytrzymał na nowym stanowisku bo, jak twierdził, ponosił duże „koszty osobiste”. Były szef MSW czuł się zagrożony. Miało to związek z upublicznieniem jego danych osobowych w Internecie wraz z aktami sprawy afery taśmowej.


Przypomnijmy tylko, że podczas drugiego expose w październiku 2012 roku, premier Tusk ogłosił też powołanie podmiotu gospodarczego PIR i określił go wehikułem inwestycyjnym, który „rozkręci” strategiczne inwestycje infrastrukturalne. Pomysł powołania PIR wrzucił mu do tekstu na parę godzin przed jego wygłoszeniem ówczesny szef Rady Gospodarczej przy premierze, również pochodzący z Trójmiasta, były premier i prezes banku Jan Krzysztof Bielecki.


Z kolei Jarosław Wałęsa to syn byłego prezydenta Lecha i jego żony Danuty, który przez dwie kadencje był posłem na Sejm RP, a od 2009 roku jest europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież