Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wałęsa na czele instytutu PO

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 czerwca 2015 11:24

Europoseł PO Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, zostanie dyrektorem Instytutu Obywatelskiego. Zastąpi na fotelu szefa tego think thanku Platformy Obywatelskiej byłego ministra i analityka Bartłomieja Sienkiewicza, którego celne ekspertyzy o państwie istniejącym tylko teoretycznie i o Polskich Inwestycji Rozwojowych (PIR), sztandarowej inicjatywie poprzedniego premiera Donalda Tuska (cyt.: ch…, dupa i kamieni kupa), weszły do kanonu myśli politycznej obecnej ekipy władzy.Instytut Obywatelski to organizacja zorganizowana przez Platformę Obywatelską jako zaplecze intelektualne partii. Pierwszym szefem Instytutu był Bartłomiej Sienkiewicz, dla którego było to miękkie lądowanie po tym jak został odwołany z funkcji ministra spraw wewnętrznych w aferze taśmowej. Sienkiewicz nie wytrzymał na nowym stanowisku bo, jak twierdził, ponosił duże „koszty osobiste”. Były szef MSW czuł się zagrożony. Miało to związek z upublicznieniem jego danych osobowych w Internecie wraz z aktami sprawy afery taśmowej.


Przypomnijmy tylko, że podczas drugiego expose w październiku 2012 roku, premier Tusk ogłosił też powołanie podmiotu gospodarczego PIR i określił go wehikułem inwestycyjnym, który „rozkręci” strategiczne inwestycje infrastrukturalne. Pomysł powołania PIR wrzucił mu do tekstu na parę godzin przed jego wygłoszeniem ówczesny szef Rady Gospodarczej przy premierze, również pochodzący z Trójmiasta, były premier i prezes banku Jan Krzysztof Bielecki.


Z kolei Jarosław Wałęsa to syn byłego prezydenta Lecha i jego żony Danuty, który przez dwie kadencje był posłem na Sejm RP, a od 2009 roku jest europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież