Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Dobre wrażenie punktów nie daje
niedziela, 17 stycznia 2021 17:27
Dobre wrażenie punktów nie daje
Hokeiści Stoczniowca po raz kolejny pozostawili po sobie korzystne
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Srebrny jubileusz Rënk-u

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 27 września 2020 08:42

altPomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.


- Nasz rynek istnieje od 25 lat - powiedział Sławomir Niecko, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - 11 września 1999 roku rozpoczęliśmy naszą działalność. W kadencji 2016-2020 udało się zrealizować wiele strategicznych działań, które już dziś pozytywnie wpływają na dalsze działanie firmy. Kadencja zaczęła się od budowy pawilonu numer 4, którą przygotował jeszcze mój poprzednik prezes Gierszewski. Kolejną inwestycją było przygotowanie budowy pawilonu numer 5 o powierzchni 3000 metrów kwadratowych. W planach są kolejne duże inwestycje - budowa pawilonów 6 i 7. Od mojego poprzednika przejąłem spółkę w dobrej kondycji, teraz oddają ją w jeszcze lepszej. Parametry finansowe świadczą, że spółka jest w okresie dynamicznego rozwoju.

alt- 25 lat to piękny jubileusz - powiedział Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm RP. - Pamiętam ten okres gdy zapadła  decyzja o powstaniu Rynku Hurtowego. Były wówczas różne wątpliwości - czy jest potrzebny, czy będzie wykorzystany. Jak widać decyzja była słuszna. Rolnikom, kwiaciarzom jak widać to Centrum jest potrzebne i ciągle się rozwija. Dziękując za te ponad 20 lat realnego funkcjonowania chciałbym życzyć żeby Centrum funkcjonowało równie dobrze przez kolejne lata, bez żadnego ograniczenia czasowego.

- Z Rënk-iem wiąże mniej przynajmniej sentyment - powiedział Piotr Gierszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Wspólnie zaczynaliśmy karierę - ja jako samorządowiec, Rënk zaczął się budować. I tak spojrzałem na siebie, spojrzałem na Rënk i mówię "I dobrze się mamy". Tyle lat w samorządności, Rënk na mapie gospodarczej też się nieźle wkomponował.

alt


Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk i Sławomir Niecko, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk otrzymali nagrodę "Firma Roku 2020 – „Złoty Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości”" za budowanie konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Nagrody dla Rënku wręczyli prezesi rynków hurtowych, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Polskich Rynków Hurtowych oraz przedstawiciele Pomorskiej Izby Rolniczej i Pracodawców Pomorza.

alt


Podczas świętowania 25-lecia otwarto uroczyście Pawilon 5, który ma łącznie ok. 3.000 m2. Aktualnie powierzchnię wynajmuje w nim 12 Najemców. Budowa obiektu rozpoczęła się w grudniu 2019 roku, a pozwolenie na użytkowanie Rënk uzyskał na przełomie czerwca/lipca 2020 roku. Pierwsi Najemcy zaczęli się wprowadzać w dniu 27 lipca 2020 roku.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież