Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Srebrny jubileusz Rënk-u

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 27 września 2020 08:42

altPomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.


- Nasz rynek istnieje od 25 lat - powiedział Sławomir Niecko, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - 11 września 1999 roku rozpoczęliśmy naszą działalność. W kadencji 2016-2020 udało się zrealizować wiele strategicznych działań, które już dziś pozytywnie wpływają na dalsze działanie firmy. Kadencja zaczęła się od budowy pawilonu numer 4, którą przygotował jeszcze mój poprzednik prezes Gierszewski. Kolejną inwestycją było przygotowanie budowy pawilonu numer 5 o powierzchni 3000 metrów kwadratowych. W planach są kolejne duże inwestycje - budowa pawilonów 6 i 7. Od mojego poprzednika przejąłem spółkę w dobrej kondycji, teraz oddają ją w jeszcze lepszej. Parametry finansowe świadczą, że spółka jest w okresie dynamicznego rozwoju.

alt- 25 lat to piękny jubileusz - powiedział Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm RP. - Pamiętam ten okres gdy zapadła  decyzja o powstaniu Rynku Hurtowego. Były wówczas różne wątpliwości - czy jest potrzebny, czy będzie wykorzystany. Jak widać decyzja była słuszna. Rolnikom, kwiaciarzom jak widać to Centrum jest potrzebne i ciągle się rozwija. Dziękując za te ponad 20 lat realnego funkcjonowania chciałbym życzyć żeby Centrum funkcjonowało równie dobrze przez kolejne lata, bez żadnego ograniczenia czasowego.

- Z Rënk-iem wiąże mniej przynajmniej sentyment - powiedział Piotr Gierszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Wspólnie zaczynaliśmy karierę - ja jako samorządowiec, Rënk zaczął się budować. I tak spojrzałem na siebie, spojrzałem na Rënk i mówię "I dobrze się mamy". Tyle lat w samorządności, Rënk na mapie gospodarczej też się nieźle wkomponował.

alt


Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk i Sławomir Niecko, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk otrzymali nagrodę "Firma Roku 2020 – „Złoty Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości”" za budowanie konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Nagrody dla Rënku wręczyli prezesi rynków hurtowych, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Polskich Rynków Hurtowych oraz przedstawiciele Pomorskiej Izby Rolniczej i Pracodawców Pomorza.

alt


Podczas świętowania 25-lecia otwarto uroczyście Pawilon 5, który ma łącznie ok. 3.000 m2. Aktualnie powierzchnię wynajmuje w nim 12 Najemców. Budowa obiektu rozpoczęła się w grudniu 2019 roku, a pozwolenie na użytkowanie Rënk uzyskał na przełomie czerwca/lipca 2020 roku. Pierwsi Najemcy zaczęli się wprowadzać w dniu 27 lipca 2020 roku.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież