Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 września 2020 08:51

W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukrainie i opisuje jak wyglądały mechanizmy korupcyjne wokół ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor.Sławomir Nowak jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy.

Wojciech Biedroń prześwietla dotychczasową karierę Sławomira Nowaka oraz przybliża czytelnikom jak wyglądały działania służb w jego sprawie. Eleganckie mieszkania w Żaganiu i Trójmieście, do których weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, miały swoje tajemnice. To w nich Sławomir Nowak miał ukrywać pieniądze [...]. Dwa mieszkania, w których znaleziono spore kwoty pieniędzy, nie należały do Sławomira Nowaka. Tak brzmi oficjalny komunikat służb specjalnych. Nam udało się dowiedzieć, że są one własnością osób z najbliższego otoczenia byłego polityka Platformy Obywatelskiej - czytamy.

Dziennikarz „Sieci” podkreśla ważną rolę współpracownika polityka związanego z Platformą Obywatelską. Ostatnie ustalenia służb i kwestia skrytek budzą wiele pytań na temat źródła informacji, które pomogło CBA w najnowszych działaniach. Czy źródłem był Jacek P.? To znany niegdyś szkoleniowiec, specjalista od rozliczeń finansowych grantów i środków unijnych [...]. To właśnie były minister ściągnął go na Ukrainę w charakterze swoistego doradcy [...]. Jacek P. świetnie się zna na wszystkich słabych punktach kontroli wydatkowania inwestycji strukturalnych. Wiedział, jak wesprzeć swojego kompana w korupcyjnym procederze – mówi nam nasze źródło znające kulisy antykorupcyjnej operacji ukraińskich służb specjalnych.

Konrad Kołodziejski pochylił się na łamach „Sieci” nad problemem, w którym biznes zderza się z empatią. Zaostrzenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt, zdaniem autora może przynieść pewne korzyści PiS. Walka o prawa zwierząt jest pierwszym od dawna pomysłem PiS, który trafia we wrażliwość wielu młodych ludzi i zaburza czarny, propagandowy obraz formacji rządzącej. Nie lekceważyłbym tego potencjału. Jednak warunkiem jego utrzymania jest wiarygodność [...]. Wycofanie się z podjętej inicjatywy może doprowadzić do strat trudnych do odrobienia. Przeciwnicy PiS – zarówno z prawej, jak i z lewej strony – nie odpuściliby sobie takiej okazji do linczu. Jednocześnie redaktor zauważa, że: W tej kwestii wszystko jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Naturalna ludzka sympatia dla zwierząt zderza się bowiem z brutalnymi regułami rynku i sporymi pieniędzmi.

Pandemia koronawirusa dotknęła nas wszystkich – polecamy wywiad, który Dorota Łosiewicz przeprowadziła z internistą, pediatrą i dietetykiem, dr. Michałem Mularczykiem. Lekarz przytacza kilka prostych sposobów na to, żeby wzmocnić swój organizm. Sprawne działanie układu odpornościowego możliwe jest w przypadku prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Aby serce i naczynia działały prawidłowo, konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu.(…) Odpowiednie nawodnienie to również prawidłowa sprężystość i stan naczyń krwionośnych – tętnic i żył oraz naczyń limfatycznych, a także skóry i błon śluzowych. Te ostatnie pełnią istotną funkcję w pierwszej linii obrony przeciw patogenom – stwierdza kardiolog. Ważna jest również aktywność fizyczna. Ponadto medyk analizuje ostatnie statystyki związane z przebiegiem choroby. Widoczne jest zmniejszenie liczby ciężkich przypadków koronawirusa – z około 20 proc. do mniej niż 1 proc. – i śmiertelności – z początkowych 5 proc. do obecnie średnio 3 proc. Może to wynikać ze zmian w samym wirusie, w naszym zachowaniu (higiena, kwarantanny, dieta, wypoczynek) czy też w naszych organizmach (nauczyliśmy się walczyć z tym wirusem) - czytamy.

Aleksandra Rybińska w artykule zatytułowanym „Niczym wycięcie wyrostka”, opisuje jak bardzo liberalne są zachodnie przepisy dotyczące aborcji. Podkreśla, że dziecko w łonie matki jest odczłowieczane a niektóre sądy wzbraniają się przed karaniem w tej kwestii. Projekt ustawy przewiduje też całkowitą depenalizacje aborcji (w 2018 r. zniknęła ona wprawdzie z Kodeksu karnego, ale za łamanie przepisów nadal są kary), nawet jeśli lekarz przeprowadzi taki zabieg po 18. tygodniu ciąży, nie będzie mu groziła żadna sankcja. Ciężarna kobieta nie będzie mogła także zasięgnąć informacji o pomocy finansowej i psychologicznej dla matek ani o możliwościach oddania dziecka do adopcji. Obowiązek informowania kobiet o takich opcjach ma bowiem zniknąć - czytamy. Nowelizacja rozszerza także pojęcie aborcji eugenicznej oraz dyskryminuje lekarzy odwołujących się do klauzuli sumienia. Według belgijskich socjalistów aborcja to „zabieg medyczny”, do którego kobiety powinny mieć taki sam dostęp „jak do każdej innej usługi lekarskiej”. Mimo tego, że ustawa ma swoich politycznych przeciwników a także spore grono lekarzy, to jednak popiera ją większość ugrupowań w belgijskim parlamencie.

Przemysław Barszcz pisze o fascynującym świecie natury, w którym coraz śmielej radzą sobie gatunki inwazyjne. Wśród polskich łąk i ogrodów zaczęły królować duże i oślizgłe ślimaki. Te bezkręgowce bardzo szybko się rozmnażają i są agresywne wobec naszych krajowych zwierząt. Nie znamy dokładnego kierunku, w jakim będą się rozwijać ich populacje, nie znamy też wpływu, jaki wywrą (już wywierają) na rodzimą przyrodę, mają jednak potencjał, by był to wpływ istotny. Dlatego, tak jak wszystkie obce gatunki inwazyjne, powinny być zwalczane. Pamiętajmy, że tego typu organizmy działają, bez skrupułów wykorzystując swoją przewagę, którą zapewniliśmy im, przesiedlając je do nowego środowiska - czytamy. Podobnym zagrożeniem są azjatyckie biedronki i norki amerykańskie. Norka amerykańska, poza wyparciem norki europejskiej, wyżera jaja, niszczy gniazda, dziesiątkuje płazy, gady i ryby nieumiejące radzić sobie z nowym drapieżnikiem (…).


Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież