Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zły przycisk radnej PO

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 19 marca 2015 16:44

Apel radnych PiS wzywający do ustąpienia urzędującego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (PO) przepadł w głosowaniu. Poparła go jedna z radnych PO. Dzisiaj tłumaczy ten akt partyjnej niesubordynacji pomyłką.


Podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Gdańska Platforma Obywatelska zagłosowała prawie jak jeden mąż za prezydentem Adamowiczem. Ten, po usłyszeniu pięciu zarzutów w Prokuraturze Apelacyjnej w Poznaniu co prawda zawiesił swoje członkostwo w „partii władzy”, ale nadal może liczyć na jej wsparcie.  Był jednak jeden wyjątek. Za apelem o ustąpienie Pawła Adamowicza zagłosowała radna Platformy Obywatelskiej Teresa Wasilewska. Radna zasiada w Komisji rewizyjnej oraz Komisji strategii i budżetu Rady Miasta Gdańska. Mieliśmy więc cień nadziei, że tym faktom i powziętej wiedzy należy przypisywać ów akt głosowania. Jednak nie tyle odważna, co nieuważna radna wytłumaczyła nam swoje głosowanie tremą, napiętą atmosferą i brakiem doświadczenia.
- To nie jest żadna sensacja ani dowaga. Jako nowa radna popełniłam błąd przy przyciskaniu. Nie ten przycisk przycisnęłam. Każdy bywa omylny. Uległam emocjom chwili. Atmosfera była napięta. Zdenerwowana byłam. Taki błąd techniczny może się przytrafić – tłumaczy radna Wasilewska.


A co z poparciem dla urzędującego prezydenta?
- Całym sercem jestem za prezydentem Pawłem Adamowiczem i przeciwko jego odwołaniu - deklaruje radna Wasilewska.


Spośród 34 gdańskich radnych podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta za przyjęciem uchwały Prawa i Sprawiedliwości (w radzie miasta PiS ma 12 radnych) o rezygnacji prezydenta Gdańska ze stanowiska głosowało 12 radnych, przeciw - 21.  W głosowaniu nie uczestniczył Jerzy Milewski (PiS), gdański lider Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Radny wyjechał na spotkanie w stolicy.


Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Gdańska, zwołana została w związku z zarzutami podania nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych, które Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu postawiła prezydentowi Adamowiczowi.


- Warto za każdym razem pokazywać jakie standardy obowiązują pod rządami PO. Jest rozdźwięk miedzy tym co głosiła i głosi PO, a rzeczywistością. W czasach minionych było takie powiedzenie, że im bardziej rzeczywistość rozmija się z wyobrażeniami PZPR tym gorzej dla rzeczywistości. Hasło okazuje się aktualne – mówi Grzegorz Strzelczyk, szef klubu radnych PiS w RMG.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież