Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rozpoczęły się testy gimnazjalne dla 23 tysięcy uczniów z Pomorza

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 kwietnia 2014 14:11

Szesnastolatkowie przystąpili do testów gimnazjalnych. Ponad 23 tysiące uczniów z Pomorza zdaje egzamin z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego.W województwie pomorskim egzamin zdaje 23 320 gimnazjalistów, w tym 3696 gdańszczan. W środę o godz. 9 uczniowie przystąpili do egzaminu humanistycznego, który składał się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła historii i wiedzy o społeczeństwie, druga języka polskiego. W czwartek uczniów czeka sprawdzian z części matematyczno-przyrodniczej (biologia, fizyka, chemia, geografia i matematyka), natomiast w piątek z języka obcego (obowiązkowa część podstawowa oraz ,do wyboru, rozszerzona).


- Póki co nie mam informacji, żeby doszło do jakichś nieprawidłowości – powiedziała po zakończeniu pierwszego dnia testów Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Podczas piątkowego egzaminu z języka obcego aż 84 procent uczniów zadeklarowało zdawanie języka angielskiego, a tylko 14 procent niemieckiego. Ponadto aż 81 procent gimnazjalistów przystąpi do poziomu rozszerzonego. - Jeśli chodzi o języki obce, to uczniowie, którzy kontynuują naukę tego samego języka w gimnazjum, mają obowiązek pisania części rozszerzonej – tłumaczy dyrektor.


Przystąpienie do egzaminu jest niejako obligatoryjne, gdyż stanowi warunek ukończenia gimnazjum. Poza tym, jeśli uczeń nie zaliczy testu, nie będzie mógł brać udziału w rekrutacji do liceum. Ci gimnazjaliści, którym się nie powiedzie, będą mieli szansę na poprawę wyników na początku czerwca.


Ponadto, po zakończeniu egzaminu, każdego dnia, na stronie internetowej gdańskiej komisji (www.oke.gda.pl) będą zamieszczone odpowiedzi, jakich należało udzielić.

Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież