Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rozpoczęły się testy gimnazjalne dla 23 tysięcy uczniów z Pomorza

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 kwietnia 2014 14:11

Szesnastolatkowie przystąpili do testów gimnazjalnych. Ponad 23 tysiące uczniów z Pomorza zdaje egzamin z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego.W województwie pomorskim egzamin zdaje 23 320 gimnazjalistów, w tym 3696 gdańszczan. W środę o godz. 9 uczniowie przystąpili do egzaminu humanistycznego, który składał się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła historii i wiedzy o społeczeństwie, druga języka polskiego. W czwartek uczniów czeka sprawdzian z części matematyczno-przyrodniczej (biologia, fizyka, chemia, geografia i matematyka), natomiast w piątek z języka obcego (obowiązkowa część podstawowa oraz ,do wyboru, rozszerzona).


- Póki co nie mam informacji, żeby doszło do jakichś nieprawidłowości – powiedziała po zakończeniu pierwszego dnia testów Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Podczas piątkowego egzaminu z języka obcego aż 84 procent uczniów zadeklarowało zdawanie języka angielskiego, a tylko 14 procent niemieckiego. Ponadto aż 81 procent gimnazjalistów przystąpi do poziomu rozszerzonego. - Jeśli chodzi o języki obce, to uczniowie, którzy kontynuują naukę tego samego języka w gimnazjum, mają obowiązek pisania części rozszerzonej – tłumaczy dyrektor.


Przystąpienie do egzaminu jest niejako obligatoryjne, gdyż stanowi warunek ukończenia gimnazjum. Poza tym, jeśli uczeń nie zaliczy testu, nie będzie mógł brać udziału w rekrutacji do liceum. Ci gimnazjaliści, którym się nie powiedzie, będą mieli szansę na poprawę wyników na początku czerwca.


Ponadto, po zakończeniu egzaminu, każdego dnia, na stronie internetowej gdańskiej komisji (www.oke.gda.pl) będą zamieszczone odpowiedzi, jakich należało udzielić.

Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież