Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Były lider pomorskiej PO i minister Tuska przed sądem

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 23 kwietnia 2014 09:58

altRozpoczął się proces Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rządzie Donalda Tuska (PO) i jego bliskiego współpracownika. Prokuratura zarzuca mu zatajenie posiadania drogocennego zegarka. Nowakowi, byłemu liderowi pomorskiej Platformy, grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.


Były minister Nowak zjawił się się w Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście w towarzystwie aż dwojga obrońców. Sąd ma wysłuchać wyjaśnień oskarżonego Nowaka oraz przesłuchać świadków – członków rodziny polityka PO.


Warszawska prokuratura zakwestionowała pięć oświadczeń majątkowych składanych przez Nowaka w okresie od listopada 2011 r. do marca 2013 r. Poseł nie wykazał w nich zegarka renomowanej firmy, który otrzymał w niejasnych okolicznościach, o wartości - jak wynika z dwóch opinii biegłego - minimum 17 tys. zł. Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł.


Badano też nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym leasingowania samochodu, który jednak, jako własność banku, nie musiał być wpisany do oświadczenia majątkowego.


Śledztwo wszczęto w maju zeszłego roku z zawiadomienia jednego z posłów opozycji, i po publikacji tygodnika „Wprost”, który napisał m.in., że Nowak wymieniał się zegarkami z jednym z biznesmenów, zarabiającym na kontraktach z państwowymi firmami.
– Czuję się niewinny, bo jestem niewinny. Wszystko, co miałem do powiedzenia w tej sprawie, powiedziałem prokuratorom, a teraz przed sądem dowiodę swojej niewinności, bo całe szczęście to sądy, a nie prokuratura wydają wyroki – mówił Sławomir Nowak po spotkaniu z prokuratorem. 

 
Nowak podał się do dymisji. Zarząd PO zawiesił go też w prawach członka partii.


Sławomir Nowak, niegdysiejszy jej lider w woj. pomorskim, w 2001 r. wyprowadził z Unii Wolności młodzieżówkę Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci". "Dorosła" kariera Nowaka zaczęła się od kierowania pracami sztabu Andrzeja Olechowskiego w wyborach prezydenckich w 2000 r. Zakończyła się „wypożyczonymi” zegarkami.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #2 Małe Miki 2014-04-24 19:19
Żałosny chłoptaś Tuska. Przedmiot pożądania Sławomira zegarek za 20 tysięcy. Jego żona (ówczesnego ministra) skłoniła rodziców (ojciec: 1000 złotych renty, matka 1500 złotych emerytury) do odkładania do skarbony i odejmowania sobie od ust by kupić zegarek. Ojej!
Cytować
 
 
+3 #1 BelFer 2014-04-23 19:04
O co wam chodzi redaktory. Zegarek dostałem na pierwszą komunię i zapomniałem wpisać. Byłem w II klasie a potem Tusk mnie zrobił ministrem taki byłem arogant w sam raz do tego rządu śmiesznego
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież