Kwiaty przy tablicy pomordowanych Gedanistów » Westerplatte, Poczta Polska i Gedania to trzy najważniejsze dla Polaków miejsca w przedwojennym Gdań... Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pracodawcy narzędziem prezydenta - ostry protest W. Bartelika

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 listopada 2014 14:11

W poniedziałek cały gdański zarząd miasta ma spotkanie z Pracodawcami Pomorza w wilii we Wrzeszczu. Włodarze i przedsiębiorcy będą debatowali o przyszłości Gdańska. Tak, jak gdyby wynik wyborów był już rozstrzygnięty, zanim ostatni wyborca 16 listopada br. wrzuci karty do głosowania do wyborczej urny.


W poniedziałek z kolei od godz. 17. cały skład Zarządu Miasta Gdańska spotka się z przedsiębiorcami w klubie Przedsiębiorców Pomorza w willi przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku, organizacji skupiającej pracodawców z kilkuset pomorskich firm.


Tematem spotkania będą… perspektywy dla Gdańska. Najwyraźniej urzędujący prezydent, który nim został pracodawcą dla 1100 urzędników magistratu, nie prowadził żadnej innej działalności, ale trudni się wynajmem mieszkań na ternie gminy Gdańsk, już jest pewny werdyktu wyborców i swojej reelekcji.


Zatem pracodawcy, którym prezesuje Zbigniew Canowiecki, są ciekawi jakie perspektywy po 16 latach urzędowania ma dla miasta Paweł Adamowicz?
– Inicjatywa wyszła bardziej z magistratu – zapewnił nas Tomasz Limon, dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza.


A co z pozostałymi kandydatami do prezydenckiego fotela, którzy z pewnością też mają plany i programy dla Gdańska? Czy oni też dostali taką  szansę w kampanii wyborczej od Przedsiębiorców Pomorza?


Waldemar Bartelik, kandydat do pracy jako prezydent Gdańska z woli wyborców, postanowił więc dopytać organizatorów spotkania.
– Ze zdziwieniem przyjąłem informacje o planowanym na dziś spotkaniu członków naszego stowarzyszenia z prezydentem Gdańska i jego najbliższymi współpracownikami.

Z zaskoczeniem tym większym, że ma ono dotyczyć przyszłości Gdańska z perspektywy urzędującego i ustępującego zwierzchnika samorządowej administracji. Pozwolę sobie zauważyć także jako członek honorowy stowarzyszenia, że przyszłość Gdańska, wizja miasta, kierunek jego rozwoju, zostaną dopiero rozstrzygnięte 16 listopada.

To Gdańszczanie w wyborach zdecydują kto i z jakim programem uzyska mandat do zarządzania 12-miliardowym budżetem miasta. Przypomnę, że o urząd prezydenta Gdańska ubiega się 6 równych kandydatów.

Nie znajduje żadnego powodu żeby apolityczne stowarzyszenie pracodawców w sposób nieuprawniony faworyzowało jednego z nich. Od wielu Was wiem że oczekujecie dojrzałej debaty wszystkich uczestników wyborów.

Podzielam to przekonanie. Wskazanie jednego kandydata, na dodatek pełniącego ten urząd już 16 lat i wciąż składającego jakieś deklaracje, upolitycznia nasze stowarzyszenie, dewastuje reguły demokracji i z powodu dziwnego serwilizmu dyskryminuje kontrkandydatów, nawet własnych członków.

Nie jest rolą zarządu Pracodawców Pomorza prowadzenie prekwalifikacji wyborczej. Członkowie naszego stowarzyszenia mają prawo oczekiwać, że jego zarząd nie będzie cenzurować rzeczywistości. Proszę o przedstawienie mojego stanowiska podczas dzisiejszego wiecu wyborczego pana Pawła Adamowicza – napisał Bartelik do Przedsiębiorców Pomorza.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież