Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pracodawcy narzędziem prezydenta - ostry protest W. Bartelika

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 listopada 2014 14:11

W poniedziałek cały gdański zarząd miasta ma spotkanie z Pracodawcami Pomorza w wilii we Wrzeszczu. Włodarze i przedsiębiorcy będą debatowali o przyszłości Gdańska. Tak, jak gdyby wynik wyborów był już rozstrzygnięty, zanim ostatni wyborca 16 listopada br. wrzuci karty do głosowania do wyborczej urny.


W poniedziałek z kolei od godz. 17. cały skład Zarządu Miasta Gdańska spotka się z przedsiębiorcami w klubie Przedsiębiorców Pomorza w willi przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku, organizacji skupiającej pracodawców z kilkuset pomorskich firm.


Tematem spotkania będą… perspektywy dla Gdańska. Najwyraźniej urzędujący prezydent, który nim został pracodawcą dla 1100 urzędników magistratu, nie prowadził żadnej innej działalności, ale trudni się wynajmem mieszkań na ternie gminy Gdańsk, już jest pewny werdyktu wyborców i swojej reelekcji.


Zatem pracodawcy, którym prezesuje Zbigniew Canowiecki, są ciekawi jakie perspektywy po 16 latach urzędowania ma dla miasta Paweł Adamowicz?
– Inicjatywa wyszła bardziej z magistratu – zapewnił nas Tomasz Limon, dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza.


A co z pozostałymi kandydatami do prezydenckiego fotela, którzy z pewnością też mają plany i programy dla Gdańska? Czy oni też dostali taką  szansę w kampanii wyborczej od Przedsiębiorców Pomorza?


Waldemar Bartelik, kandydat do pracy jako prezydent Gdańska z woli wyborców, postanowił więc dopytać organizatorów spotkania.
– Ze zdziwieniem przyjąłem informacje o planowanym na dziś spotkaniu członków naszego stowarzyszenia z prezydentem Gdańska i jego najbliższymi współpracownikami.

Z zaskoczeniem tym większym, że ma ono dotyczyć przyszłości Gdańska z perspektywy urzędującego i ustępującego zwierzchnika samorządowej administracji. Pozwolę sobie zauważyć także jako członek honorowy stowarzyszenia, że przyszłość Gdańska, wizja miasta, kierunek jego rozwoju, zostaną dopiero rozstrzygnięte 16 listopada.

To Gdańszczanie w wyborach zdecydują kto i z jakim programem uzyska mandat do zarządzania 12-miliardowym budżetem miasta. Przypomnę, że o urząd prezydenta Gdańska ubiega się 6 równych kandydatów.

Nie znajduje żadnego powodu żeby apolityczne stowarzyszenie pracodawców w sposób nieuprawniony faworyzowało jednego z nich. Od wielu Was wiem że oczekujecie dojrzałej debaty wszystkich uczestników wyborów.

Podzielam to przekonanie. Wskazanie jednego kandydata, na dodatek pełniącego ten urząd już 16 lat i wciąż składającego jakieś deklaracje, upolitycznia nasze stowarzyszenie, dewastuje reguły demokracji i z powodu dziwnego serwilizmu dyskryminuje kontrkandydatów, nawet własnych członków.

Nie jest rolą zarządu Pracodawców Pomorza prowadzenie prekwalifikacji wyborczej. Członkowie naszego stowarzyszenia mają prawo oczekiwać, że jego zarząd nie będzie cenzurować rzeczywistości. Proszę o przedstawienie mojego stanowiska podczas dzisiejszego wiecu wyborczego pana Pawła Adamowicza – napisał Bartelik do Przedsiębiorców Pomorza.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież