Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
Reklama
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
PKH Gdańsk dostał licencję na grę w PHL
wtorek, 16 lipca 2019 19:42
PKH Gdańsk dostał licencję na grę w PHL
Pomorski Klub Hokejowy otrzymał licencję na występy w Polskiej Hoke ...
Roman Józefowicz: Mam dobre przeczucia
czwartek, 18 lipca 2019 19:19
Roman Józefowicz: Mam dobre przeczucia
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Premier Tusk przedstawił skład nowej Rady Ministrów - Arabski i Nowak w rządzie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 listopada 2011 12:03

altNie znalazło się w rządzie miejsce dla Grzegorza Schetyny, lidera wewnątrzpartyjnej opozycji wobec Tuska. Na swoi miejscu pozostał Tomasz Arabski, pochodzący z Gdańska szef kancelarii premiera. Do rządu wszedł też dawny lider platformerskiej młodzieżówki Sławomir Nowak, uważany za zaufanego człowieka Tuska na Pomorzu, lider pomorskiego regionu PO.


Sławomir Nowak ma być ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej i zastąpi Cezarego Grabarczyka. Ministerstwo gospodarki obejmie, tak jak w poprzednim rządzie, wicepremier Waldemar Pawlak, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Swoje stanowiska utrzymują minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i minister finansów Jan Vincent-Rostowski. Ministrem rolnictwa i rozwoju wsi pozostaje Marek Sawicki z PSL. Ministrem obrony narodowej pozostaje Tomasz Siemioniak, a kultury - Bogdan Zdrojewski. W ministerstwie rozwoju regionalnego pozostaje Elżbieta Bieńkowska. Pewną niespodzianką jest mianowanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. 


- Wobec Jarosława Gowina mam precyzyjne oczekiwanie. On ma w sobie wielki zapał, powiedziałbym nawet pozytywną szajbę jeśli chodzi o deregulację, i tym się będzie zajmował. Fakt, że nie jest z tej korporacji, że nie jest prawnikiem, uważam za zaletę. Żeby odblokować Polskę z rutyny i złych przepisów, potrzebny jest ktoś, kto przeciwstawi się korporacjom – mówił Tusk ogłaszając tą nominację.


Novum jest podział MSWiA. Ministrem spraw wewnętrznych został Jacek Cichocki, a wyodrębnione nowe stanowisko ministra administracji i cyfryzacji, jak informowaliśmy przed miesiącem, został Michał Boni, który zajmie się cyfryzacją w obrębie administracji publicznej. Ministrem Skarbu państwa został Mikołaj Budzanowski, były podsekretarz stanu w ministerstwie, historyk, wykładowca i urzędnik, doktor nauk humanistycznych na podstawie dysertacji Nisze kultowe na górnym tarasie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Aspekty kultu królewskiego w Świątyni Milionów Lat Dsr-dsrw w okresie panowania królowej Hatszepsut.


Ministerstwo zdrowia przypadło secesjoniście z SLD.  Obejmie je Bartosz Arłukowicz, lekarz pediatra, który wiosną przeszedł z SLD do PO. Ministerstwo Pracy obejmie doktor medycyny z PSL Władysław Kosiniak - Kamysz. Ministrem edukacji narodowej została była wiceminister resortu Krystyna Szumilas. Ministerstwem środowiska zarządzać będzie Marcin Korolec, od 2005 był sekretarzem stanu w ministerstwie gospodarki, specjalista z zakresu energetyki, klimatu i środowiska.


Zaprzysiężenie gabinetu Donalda Tuska jutro o godz. 10. W południe zaplanowane jest expose premiera.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież