Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Premier Tusk przedstawił skład nowej Rady Ministrów - Arabski i Nowak w rządzie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 listopada 2011 12:03

altNie znalazło się w rządzie miejsce dla Grzegorza Schetyny, lidera wewnątrzpartyjnej opozycji wobec Tuska. Na swoi miejscu pozostał Tomasz Arabski, pochodzący z Gdańska szef kancelarii premiera. Do rządu wszedł też dawny lider platformerskiej młodzieżówki Sławomir Nowak, uważany za zaufanego człowieka Tuska na Pomorzu, lider pomorskiego regionu PO.


Sławomir Nowak ma być ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej i zastąpi Cezarego Grabarczyka. Ministerstwo gospodarki obejmie, tak jak w poprzednim rządzie, wicepremier Waldemar Pawlak, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Swoje stanowiska utrzymują minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i minister finansów Jan Vincent-Rostowski. Ministrem rolnictwa i rozwoju wsi pozostaje Marek Sawicki z PSL. Ministrem obrony narodowej pozostaje Tomasz Siemioniak, a kultury - Bogdan Zdrojewski. W ministerstwie rozwoju regionalnego pozostaje Elżbieta Bieńkowska. Pewną niespodzianką jest mianowanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. 


- Wobec Jarosława Gowina mam precyzyjne oczekiwanie. On ma w sobie wielki zapał, powiedziałbym nawet pozytywną szajbę jeśli chodzi o deregulację, i tym się będzie zajmował. Fakt, że nie jest z tej korporacji, że nie jest prawnikiem, uważam za zaletę. Żeby odblokować Polskę z rutyny i złych przepisów, potrzebny jest ktoś, kto przeciwstawi się korporacjom – mówił Tusk ogłaszając tą nominację.


Novum jest podział MSWiA. Ministrem spraw wewnętrznych został Jacek Cichocki, a wyodrębnione nowe stanowisko ministra administracji i cyfryzacji, jak informowaliśmy przed miesiącem, został Michał Boni, który zajmie się cyfryzacją w obrębie administracji publicznej. Ministrem Skarbu państwa został Mikołaj Budzanowski, były podsekretarz stanu w ministerstwie, historyk, wykładowca i urzędnik, doktor nauk humanistycznych na podstawie dysertacji Nisze kultowe na górnym tarasie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Aspekty kultu królewskiego w Świątyni Milionów Lat Dsr-dsrw w okresie panowania królowej Hatszepsut.


Ministerstwo zdrowia przypadło secesjoniście z SLD.  Obejmie je Bartosz Arłukowicz, lekarz pediatra, który wiosną przeszedł z SLD do PO. Ministerstwo Pracy obejmie doktor medycyny z PSL Władysław Kosiniak - Kamysz. Ministrem edukacji narodowej została była wiceminister resortu Krystyna Szumilas. Ministerstwem środowiska zarządzać będzie Marcin Korolec, od 2005 był sekretarzem stanu w ministerstwie gospodarki, specjalista z zakresu energetyki, klimatu i środowiska.


Zaprzysiężenie gabinetu Donalda Tuska jutro o godz. 10. W południe zaplanowane jest expose premiera.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież