„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Premier Tusk przedstawił skład nowej Rady Ministrów - Arabski i Nowak w rządzie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 listopada 2011 12:03

altNie znalazło się w rządzie miejsce dla Grzegorza Schetyny, lidera wewnątrzpartyjnej opozycji wobec Tuska. Na swoi miejscu pozostał Tomasz Arabski, pochodzący z Gdańska szef kancelarii premiera. Do rządu wszedł też dawny lider platformerskiej młodzieżówki Sławomir Nowak, uważany za zaufanego człowieka Tuska na Pomorzu, lider pomorskiego regionu PO.


Sławomir Nowak ma być ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej i zastąpi Cezarego Grabarczyka. Ministerstwo gospodarki obejmie, tak jak w poprzednim rządzie, wicepremier Waldemar Pawlak, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Swoje stanowiska utrzymują minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i minister finansów Jan Vincent-Rostowski. Ministrem rolnictwa i rozwoju wsi pozostaje Marek Sawicki z PSL. Ministrem obrony narodowej pozostaje Tomasz Siemioniak, a kultury - Bogdan Zdrojewski. W ministerstwie rozwoju regionalnego pozostaje Elżbieta Bieńkowska. Pewną niespodzianką jest mianowanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. 


- Wobec Jarosława Gowina mam precyzyjne oczekiwanie. On ma w sobie wielki zapał, powiedziałbym nawet pozytywną szajbę jeśli chodzi o deregulację, i tym się będzie zajmował. Fakt, że nie jest z tej korporacji, że nie jest prawnikiem, uważam za zaletę. Żeby odblokować Polskę z rutyny i złych przepisów, potrzebny jest ktoś, kto przeciwstawi się korporacjom – mówił Tusk ogłaszając tą nominację.


Novum jest podział MSWiA. Ministrem spraw wewnętrznych został Jacek Cichocki, a wyodrębnione nowe stanowisko ministra administracji i cyfryzacji, jak informowaliśmy przed miesiącem, został Michał Boni, który zajmie się cyfryzacją w obrębie administracji publicznej. Ministrem Skarbu państwa został Mikołaj Budzanowski, były podsekretarz stanu w ministerstwie, historyk, wykładowca i urzędnik, doktor nauk humanistycznych na podstawie dysertacji Nisze kultowe na górnym tarasie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Aspekty kultu królewskiego w Świątyni Milionów Lat Dsr-dsrw w okresie panowania królowej Hatszepsut.


Ministerstwo zdrowia przypadło secesjoniście z SLD.  Obejmie je Bartosz Arłukowicz, lekarz pediatra, który wiosną przeszedł z SLD do PO. Ministerstwo Pracy obejmie doktor medycyny z PSL Władysław Kosiniak - Kamysz. Ministrem edukacji narodowej została była wiceminister resortu Krystyna Szumilas. Ministerstwem środowiska zarządzać będzie Marcin Korolec, od 2005 był sekretarzem stanu w ministerstwie gospodarki, specjalista z zakresu energetyki, klimatu i środowiska.


Zaprzysiężenie gabinetu Donalda Tuska jutro o godz. 10. W południe zaplanowane jest expose premiera.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież