Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso... Minister Arabski wypaczył instrukcję? Prokurator żąda 1,5 roku pozbawi... » Prokuratora wnioskuje o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla Tomasza Arabs...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
wtorek, 21 maja 2019 18:27
Będzie czwarty mecz Arki z Anwilem
Po dramatycznej walce Anwil Włocławek zdołał zachować szansę na ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Premier Tusk przedstawił skład nowej Rady Ministrów - Arabski i Nowak w rządzie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 listopada 2011 12:03

altNie znalazło się w rządzie miejsce dla Grzegorza Schetyny, lidera wewnątrzpartyjnej opozycji wobec Tuska. Na swoi miejscu pozostał Tomasz Arabski, pochodzący z Gdańska szef kancelarii premiera. Do rządu wszedł też dawny lider platformerskiej młodzieżówki Sławomir Nowak, uważany za zaufanego człowieka Tuska na Pomorzu, lider pomorskiego regionu PO.


Sławomir Nowak ma być ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej i zastąpi Cezarego Grabarczyka. Ministerstwo gospodarki obejmie, tak jak w poprzednim rządzie, wicepremier Waldemar Pawlak, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Swoje stanowiska utrzymują minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i minister finansów Jan Vincent-Rostowski. Ministrem rolnictwa i rozwoju wsi pozostaje Marek Sawicki z PSL. Ministrem obrony narodowej pozostaje Tomasz Siemioniak, a kultury - Bogdan Zdrojewski. W ministerstwie rozwoju regionalnego pozostaje Elżbieta Bieńkowska. Pewną niespodzianką jest mianowanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. 


- Wobec Jarosława Gowina mam precyzyjne oczekiwanie. On ma w sobie wielki zapał, powiedziałbym nawet pozytywną szajbę jeśli chodzi o deregulację, i tym się będzie zajmował. Fakt, że nie jest z tej korporacji, że nie jest prawnikiem, uważam za zaletę. Żeby odblokować Polskę z rutyny i złych przepisów, potrzebny jest ktoś, kto przeciwstawi się korporacjom – mówił Tusk ogłaszając tą nominację.


Novum jest podział MSWiA. Ministrem spraw wewnętrznych został Jacek Cichocki, a wyodrębnione nowe stanowisko ministra administracji i cyfryzacji, jak informowaliśmy przed miesiącem, został Michał Boni, który zajmie się cyfryzacją w obrębie administracji publicznej. Ministrem Skarbu państwa został Mikołaj Budzanowski, były podsekretarz stanu w ministerstwie, historyk, wykładowca i urzędnik, doktor nauk humanistycznych na podstawie dysertacji Nisze kultowe na górnym tarasie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Aspekty kultu królewskiego w Świątyni Milionów Lat Dsr-dsrw w okresie panowania królowej Hatszepsut.


Ministerstwo zdrowia przypadło secesjoniście z SLD.  Obejmie je Bartosz Arłukowicz, lekarz pediatra, który wiosną przeszedł z SLD do PO. Ministerstwo Pracy obejmie doktor medycyny z PSL Władysław Kosiniak - Kamysz. Ministrem edukacji narodowej została była wiceminister resortu Krystyna Szumilas. Ministerstwem środowiska zarządzać będzie Marcin Korolec, od 2005 był sekretarzem stanu w ministerstwie gospodarki, specjalista z zakresu energetyki, klimatu i środowiska.


Zaprzysiężenie gabinetu Donalda Tuska jutro o godz. 10. W południe zaplanowane jest expose premiera.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież