Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Plan oszczędnościowy - propozycje Donalda Tuska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 18 listopada 2011 12:12

alt- Nie będzie świętych krów – stwierdził Tusk, rysując plan ograniczenia przywilejów podatkowych. Premier planuje m.in. ograniczenie ulgi na Internet, ograniczenie becikowego, wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia, prowadzenie rachunkowości w rolnictwie i proponuje by rolnicy posiadający ponad 15 ha ziemi rolnej będą płacili pełną składkę zdrowotną.  


O godz. 12 w Sejmie zaczął wygłaszać swoje expose premier Donald Tusk. W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów. Następnie marszałek Ewa Kopacz rozpoczęła posiedzenie Sejmu. Według porządku obrad Sejmu debata zakończy się po północy. 
Donald Tusk powiedział na wstępie:
- Czasy okazały się bardziej skomplikowane i nieprzewidywalne niż można by pomyśleć kilka lat temu i dodał, że Polska przetrwała ten czas w dobrej kondycji mimo kryzysu.
- Będziemy proponowali decyzje w zakresie ulg w podatkach. Chcę rozwiać niepokój niektórych. Będziemy używać instrumentów w celu wzmocnienia dzietności w Polsce. Ulga prorodzinna na dwoje pierwszych dzieci pozostaje bez zmian. Na trzecie i następne dziecko ulga wzrośnie o 5o procent - mówi Tusk.
- Rodzinom, których dochód przekroczy 85 tys. zł rocznie ulga prorodzinna będzie przysługiwać dopiero przy trzecim dziecku – zapowiada premier.
 

Rząd chce zmienić system płacenia składek za rolników. Za pracujących na gospodarstwach do 6 ha nadal państwo będzie płacić składkę zdrowotną. W 2015 roku rolnicy będą płacić normalne podatki.
- Od 2015 roku wprowadzimy rachunkowość w rolnictwie. Podatki rolników będą rozliczane na zasadach ogólnych – zapowiedział Tusk.
Przedłużenie wieku emerytalnego planuje premier Tusk. Od 2013 roku będzie stopniowo podnoszony wiek emerytalny – docelowo do 67 roku życia dla kobiet i mężczyzn. Co cztery miesiące wiek emerytalny będzie podnoszony o miesiąc.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież