Arwid Żebrowski otrzymał poparcie Andrzeja Jaworskiego » W piątek 20 września Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości otr... Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
sobota, 21 września 2019 16:31
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
Mecz MRKS z Drużyną Przyjaciół MRKS-u uczcił jubileusz 50-lecia M ...
Lechia dobiła do czołówki
sobota, 21 września 2019 17:45
Lechia dobiła do czołówki
Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu i dobiła do czołówki ligi. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Plan oszczędnościowy - propozycje Donalda Tuska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 18 listopada 2011 12:12

alt- Nie będzie świętych krów – stwierdził Tusk, rysując plan ograniczenia przywilejów podatkowych. Premier planuje m.in. ograniczenie ulgi na Internet, ograniczenie becikowego, wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia, prowadzenie rachunkowości w rolnictwie i proponuje by rolnicy posiadający ponad 15 ha ziemi rolnej będą płacili pełną składkę zdrowotną.  


O godz. 12 w Sejmie zaczął wygłaszać swoje expose premier Donald Tusk. W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów. Następnie marszałek Ewa Kopacz rozpoczęła posiedzenie Sejmu. Według porządku obrad Sejmu debata zakończy się po północy. 
Donald Tusk powiedział na wstępie:
- Czasy okazały się bardziej skomplikowane i nieprzewidywalne niż można by pomyśleć kilka lat temu i dodał, że Polska przetrwała ten czas w dobrej kondycji mimo kryzysu.
- Będziemy proponowali decyzje w zakresie ulg w podatkach. Chcę rozwiać niepokój niektórych. Będziemy używać instrumentów w celu wzmocnienia dzietności w Polsce. Ulga prorodzinna na dwoje pierwszych dzieci pozostaje bez zmian. Na trzecie i następne dziecko ulga wzrośnie o 5o procent - mówi Tusk.
- Rodzinom, których dochód przekroczy 85 tys. zł rocznie ulga prorodzinna będzie przysługiwać dopiero przy trzecim dziecku – zapowiada premier.
 

Rząd chce zmienić system płacenia składek za rolników. Za pracujących na gospodarstwach do 6 ha nadal państwo będzie płacić składkę zdrowotną. W 2015 roku rolnicy będą płacić normalne podatki.
- Od 2015 roku wprowadzimy rachunkowość w rolnictwie. Podatki rolników będą rozliczane na zasadach ogólnych – zapowiedział Tusk.
Przedłużenie wieku emerytalnego planuje premier Tusk. Od 2013 roku będzie stopniowo podnoszony wiek emerytalny – docelowo do 67 roku życia dla kobiet i mężczyzn. Co cztery miesiące wiek emerytalny będzie podnoszony o miesiąc.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież