Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po fali krytyki - stołówki szkolne uratowane!

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 listopada 2011 11:28Nie będzie komercjalizacji stołówek szkolnych w Starogardzie Gdańskim. Kucharki zachowają swoje miejsca pracy, a kuchnie wraz z wyposażeniem pozostaną w szkołach. Dzieci i ich rodzice nie będą skazani na obiady z cateringu.
Po fali krytyki prezydent Starogardu  Edmund Stachowicz zmienił swoją decyzję o komercjalizacji stołówek szkolnych.  W wydanym komunikacie prezydent Starogardu Gd. oznajmił, że wprowadzi autopoprawkę do projektu budżetu i stołówki szkolne i organizacja żywienia dzieci pozostają bez zmian.


-  W związku z ponowieniem oceny realności uchwalenia budżetu miasta na rok 2012 podjąłem decyzję o  wprowadzeniu autopoprawką wzrostu nakładów budżetowych na stołówki szkolne. Wobec braku możliwości zwiększenia dochodów bieżących budżetu zaproponuję Radzie Miasta, w trakcie prac nad jego uchwaleniem, przeniesienie środków na finansowanie stołówek z innych planowanych zadań, spoza obszaru oświaty. O niniejszej decyzji poinformowałem dyrektorów szkół, w celu uruchomienia ich działań jako pracodawców – oświadczył Edmund Stachowicz
Dyrektorzy szkół, którzy są pracodawcami szkolnego personelu mogą więc wycofać wręczone 30 kucharkom   wypowiedzenia umów o pracę. Od 1 lutego 2012 roku z kasy miasta nie miała już trafić ani jedna złotówka na finansowanie stołówek.
Plan przygotowany w zaciszu gabinetów starogardzkich włodarzy zakładał, że szkolne stołówki trafią w ręce prywatnych firm. Podmioty komercyjne miały przejąć żywienie starogardzkich uczniów bo prezydent Stachowicz chciał zaoszczędzić 1,3 mln zł na szkolnych stołówkach. To niewiele – niespełna 2 procent szkolnego budżetu Starogardu Gd.
Po wycofaniu się z kontrowersyjnej decyzji stracą też rację bytu wypowiedzenia z pracy. Rodzice uczniów krytykowali decyzję prezydenta Stachowcza, prostując przeciwko spodziewanym wzrostom cen obiadów .
Wycofanie się Stachowicza ze stołówkowych planów nie zatrzymała zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum nad jego odwołaniem.  Nadal aktywnie działają przeciwnicy stylu zarządzania miastem przez Stachowcza. Kolejne osoby przystępują do zainicjowanej przez Marcina Wicherta akcji prowadzonej na portalu internetowym facebook.com "Czy jesteś za odwołaniem prezydenta miasta Starogardu Gdańskiego?". Inicjatywa ma już pół tysiąca zwolenników. W starogardzkim Urzędzie Miasta oraz w biurze Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku został złożony wniosek o przeprowadzenie referendum.  To skomercjalizowane obiady w szkolnych stołówkach stały się powodem kontestowania przez starogardzian społecznego pojmowania rządzenia miastem przez wywodzący się z lewicy tandem Edmund Stachowicz-Henryk Wojciechowski.
 - Nie można z dnia na dzień zwolnić wszystkich pracowników stołówek szkolnych, pozbawić dzieci posiłków przygotowywanych przez te osoby, nie zapewniając nic w zamian, szukając na tym polu wątpliwych oszczędności budżetowych -  uzasadnia wniosek o referendum Marcin Wichert.
Inicjatorzy powinni zebrać pod wnioskiem  3700 podpisów, czyli 10 proc. uprawnionych do głosowania w Starogardzie.    
Stołówki szkolne w Starogardzie, wydają dzisiaj 1599 posiłków dziennie. Co drugie dziecko korzysta z dofinansowania z pomocy społecznej.
 ASG

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 Rex 2011-11-18 10:20
To Wojciechowski jest odpowiedzialny za ten głupi pomysł i powinien zostać zdymisjonowany!
Cytować
 
 
+2 #1 Kociewiak 2011-11-17 21:22
teraz edek posunie henka i heniek osobiście zalożu firmę kateringowa -ugotuje zonie gar zupy
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież