Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po fali krytyki - stołówki szkolne uratowane!

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 listopada 2011 11:28Nie będzie komercjalizacji stołówek szkolnych w Starogardzie Gdańskim. Kucharki zachowają swoje miejsca pracy, a kuchnie wraz z wyposażeniem pozostaną w szkołach. Dzieci i ich rodzice nie będą skazani na obiady z cateringu.
Po fali krytyki prezydent Starogardu  Edmund Stachowicz zmienił swoją decyzję o komercjalizacji stołówek szkolnych.  W wydanym komunikacie prezydent Starogardu Gd. oznajmił, że wprowadzi autopoprawkę do projektu budżetu i stołówki szkolne i organizacja żywienia dzieci pozostają bez zmian.


-  W związku z ponowieniem oceny realności uchwalenia budżetu miasta na rok 2012 podjąłem decyzję o  wprowadzeniu autopoprawką wzrostu nakładów budżetowych na stołówki szkolne. Wobec braku możliwości zwiększenia dochodów bieżących budżetu zaproponuję Radzie Miasta, w trakcie prac nad jego uchwaleniem, przeniesienie środków na finansowanie stołówek z innych planowanych zadań, spoza obszaru oświaty. O niniejszej decyzji poinformowałem dyrektorów szkół, w celu uruchomienia ich działań jako pracodawców – oświadczył Edmund Stachowicz
Dyrektorzy szkół, którzy są pracodawcami szkolnego personelu mogą więc wycofać wręczone 30 kucharkom   wypowiedzenia umów o pracę. Od 1 lutego 2012 roku z kasy miasta nie miała już trafić ani jedna złotówka na finansowanie stołówek.
Plan przygotowany w zaciszu gabinetów starogardzkich włodarzy zakładał, że szkolne stołówki trafią w ręce prywatnych firm. Podmioty komercyjne miały przejąć żywienie starogardzkich uczniów bo prezydent Stachowicz chciał zaoszczędzić 1,3 mln zł na szkolnych stołówkach. To niewiele – niespełna 2 procent szkolnego budżetu Starogardu Gd.
Po wycofaniu się z kontrowersyjnej decyzji stracą też rację bytu wypowiedzenia z pracy. Rodzice uczniów krytykowali decyzję prezydenta Stachowcza, prostując przeciwko spodziewanym wzrostom cen obiadów .
Wycofanie się Stachowicza ze stołówkowych planów nie zatrzymała zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum nad jego odwołaniem.  Nadal aktywnie działają przeciwnicy stylu zarządzania miastem przez Stachowcza. Kolejne osoby przystępują do zainicjowanej przez Marcina Wicherta akcji prowadzonej na portalu internetowym facebook.com "Czy jesteś za odwołaniem prezydenta miasta Starogardu Gdańskiego?". Inicjatywa ma już pół tysiąca zwolenników. W starogardzkim Urzędzie Miasta oraz w biurze Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku został złożony wniosek o przeprowadzenie referendum.  To skomercjalizowane obiady w szkolnych stołówkach stały się powodem kontestowania przez starogardzian społecznego pojmowania rządzenia miastem przez wywodzący się z lewicy tandem Edmund Stachowicz-Henryk Wojciechowski.
 - Nie można z dnia na dzień zwolnić wszystkich pracowników stołówek szkolnych, pozbawić dzieci posiłków przygotowywanych przez te osoby, nie zapewniając nic w zamian, szukając na tym polu wątpliwych oszczędności budżetowych -  uzasadnia wniosek o referendum Marcin Wichert.
Inicjatorzy powinni zebrać pod wnioskiem  3700 podpisów, czyli 10 proc. uprawnionych do głosowania w Starogardzie.    
Stołówki szkolne w Starogardzie, wydają dzisiaj 1599 posiłków dziennie. Co drugie dziecko korzysta z dofinansowania z pomocy społecznej.
 ASG

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 Rex 2011-11-18 10:20
To Wojciechowski jest odpowiedzialny za ten głupi pomysł i powinien zostać zdymisjonowany!
Cytować
 
 
+2 #1 Kociewiak 2011-11-17 21:22
teraz edek posunie henka i heniek osobiście zalożu firmę kateringowa -ugotuje zonie gar zupy
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież