Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie... "Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1 » 31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", ... Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos - wyzwanie globalne » W czwartek, 30 maja, w Gdańsku odbyła się debata "Połączenie kapitałowe PKN Orlen i Grupy Lotos, jeg...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańsk Liderem Polskiej Ekologii 2011

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2011 15:29

alt„System zarządzania hałasem na terenie Miasta Gdańska” - to kolejne przyznane nam prestiżowe wyróżnienie w zakresie kształtowania środowiska. Gdańsk został doceniony 15  listopada w Warszawie, podczas uroczystej gali z okazji wręczenia nagród XIII edycji Konkursu Ministra Środowiska „LIDER POLSKIEJ EKOLOGII”.


Gdańsk już po raz drugi został Liderem Polskiej Ekologii - w 2004 roku laury zdobył za „Nowoczesne zarządzanie środowiskiem”. Tym razem doceniony został za działania na rzecz ochrony środowiska przed hałasem. Gdańsk - jako pierwszy w kraju - kompleksowo wywiązuje się ze swoich obowiązków w zakresie oceny stanu akustycznego, zgodnie z obowiązującym prawem.


altSystem zarządzania hałasem jest projektem wieloletnim obejmującym obszar całego miasta, w zakresie oceny stanu środowiska akustycznego, podejmowanych działań naprawczych oraz ciągłego monitorowania poziomu emisji hałasu. W ramach projektu w 2007 roku opracowana została - jako pierwsza w kraju - „Mapa akustyczna Miasta Gdańska” zgodna z dyrektywami unijnymi w sprawie oceny i kontroli poziomu hałasu w środowisku oraz przepisami prawa ochrony środowiska. Opracowany został i realizowany jest program ochrony środowiska przed hałasem. W marcu 2009 roku wdrożono I etap przestrzennego ciągłego systemu monitoringu hałasu na terenie miasta. System zbierania danych o poziomie hałasu oparty jest o system COM 2000. Jego podstawowymi elementami są: stacja pomiarowa wyposażona w czujnik poziomu hałasu, tory transmisji danych wraz z koncentratorami, serwer danych wraz z systemem informatycznym. Obecnie w systemie tym działa 85 stacji monitorujących na obszarze około połowy miasta oraz dwie świetlne tablice informujące o natężeniu hałasu. Ponadto dane pomiarowe z systemu dostępne są za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku www.gdansk.pl (po wybraniu zakładki środowisko, a następnie linku monitoring hałasu). Warto wspomnieć, że internetowa aplikacja - "Mapa Hałasu" nagrodzona została złotym medalem podczas odbywających się w Gdańsku targów "Technicon Innowacje".

Wła-49


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież