Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ... Ile kosztuje pojednanie? 250 złotych, ale w promocji i z ”bożą pomocą”... » Ile kosztuje pojednanie polsko-niemiecko-żydowskie? Jeśli wierzyć promocyjnej ofercie Fundacji Pojed...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańsk Liderem Polskiej Ekologii 2011

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2011 15:29

alt„System zarządzania hałasem na terenie Miasta Gdańska” - to kolejne przyznane nam prestiżowe wyróżnienie w zakresie kształtowania środowiska. Gdańsk został doceniony 15  listopada w Warszawie, podczas uroczystej gali z okazji wręczenia nagród XIII edycji Konkursu Ministra Środowiska „LIDER POLSKIEJ EKOLOGII”.


Gdańsk już po raz drugi został Liderem Polskiej Ekologii - w 2004 roku laury zdobył za „Nowoczesne zarządzanie środowiskiem”. Tym razem doceniony został za działania na rzecz ochrony środowiska przed hałasem. Gdańsk - jako pierwszy w kraju - kompleksowo wywiązuje się ze swoich obowiązków w zakresie oceny stanu akustycznego, zgodnie z obowiązującym prawem.


altSystem zarządzania hałasem jest projektem wieloletnim obejmującym obszar całego miasta, w zakresie oceny stanu środowiska akustycznego, podejmowanych działań naprawczych oraz ciągłego monitorowania poziomu emisji hałasu. W ramach projektu w 2007 roku opracowana została - jako pierwsza w kraju - „Mapa akustyczna Miasta Gdańska” zgodna z dyrektywami unijnymi w sprawie oceny i kontroli poziomu hałasu w środowisku oraz przepisami prawa ochrony środowiska. Opracowany został i realizowany jest program ochrony środowiska przed hałasem. W marcu 2009 roku wdrożono I etap przestrzennego ciągłego systemu monitoringu hałasu na terenie miasta. System zbierania danych o poziomie hałasu oparty jest o system COM 2000. Jego podstawowymi elementami są: stacja pomiarowa wyposażona w czujnik poziomu hałasu, tory transmisji danych wraz z koncentratorami, serwer danych wraz z systemem informatycznym. Obecnie w systemie tym działa 85 stacji monitorujących na obszarze około połowy miasta oraz dwie świetlne tablice informujące o natężeniu hałasu. Ponadto dane pomiarowe z systemu dostępne są za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku www.gdansk.pl (po wybraniu zakładki środowisko, a następnie linku monitoring hałasu). Warto wspomnieć, że internetowa aplikacja - "Mapa Hałasu" nagrodzona została złotym medalem podczas odbywających się w Gdańsku targów "Technicon Innowacje".

Wła-49


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież