72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańsk Liderem Polskiej Ekologii 2011

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2011 15:29

alt„System zarządzania hałasem na terenie Miasta Gdańska” - to kolejne przyznane nam prestiżowe wyróżnienie w zakresie kształtowania środowiska. Gdańsk został doceniony 15  listopada w Warszawie, podczas uroczystej gali z okazji wręczenia nagród XIII edycji Konkursu Ministra Środowiska „LIDER POLSKIEJ EKOLOGII”.


Gdańsk już po raz drugi został Liderem Polskiej Ekologii - w 2004 roku laury zdobył za „Nowoczesne zarządzanie środowiskiem”. Tym razem doceniony został za działania na rzecz ochrony środowiska przed hałasem. Gdańsk - jako pierwszy w kraju - kompleksowo wywiązuje się ze swoich obowiązków w zakresie oceny stanu akustycznego, zgodnie z obowiązującym prawem.


altSystem zarządzania hałasem jest projektem wieloletnim obejmującym obszar całego miasta, w zakresie oceny stanu środowiska akustycznego, podejmowanych działań naprawczych oraz ciągłego monitorowania poziomu emisji hałasu. W ramach projektu w 2007 roku opracowana została - jako pierwsza w kraju - „Mapa akustyczna Miasta Gdańska” zgodna z dyrektywami unijnymi w sprawie oceny i kontroli poziomu hałasu w środowisku oraz przepisami prawa ochrony środowiska. Opracowany został i realizowany jest program ochrony środowiska przed hałasem. W marcu 2009 roku wdrożono I etap przestrzennego ciągłego systemu monitoringu hałasu na terenie miasta. System zbierania danych o poziomie hałasu oparty jest o system COM 2000. Jego podstawowymi elementami są: stacja pomiarowa wyposażona w czujnik poziomu hałasu, tory transmisji danych wraz z koncentratorami, serwer danych wraz z systemem informatycznym. Obecnie w systemie tym działa 85 stacji monitorujących na obszarze około połowy miasta oraz dwie świetlne tablice informujące o natężeniu hałasu. Ponadto dane pomiarowe z systemu dostępne są za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku www.gdansk.pl (po wybraniu zakładki środowisko, a następnie linku monitoring hałasu). Warto wspomnieć, że internetowa aplikacja - "Mapa Hałasu" nagrodzona została złotym medalem podczas odbywających się w Gdańsku targów "Technicon Innowacje".

Wła-49


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież