Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańsk Liderem Polskiej Ekologii 2011

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2011 15:29

alt„System zarządzania hałasem na terenie Miasta Gdańska” - to kolejne przyznane nam prestiżowe wyróżnienie w zakresie kształtowania środowiska. Gdańsk został doceniony 15  listopada w Warszawie, podczas uroczystej gali z okazji wręczenia nagród XIII edycji Konkursu Ministra Środowiska „LIDER POLSKIEJ EKOLOGII”.


Gdańsk już po raz drugi został Liderem Polskiej Ekologii - w 2004 roku laury zdobył za „Nowoczesne zarządzanie środowiskiem”. Tym razem doceniony został za działania na rzecz ochrony środowiska przed hałasem. Gdańsk - jako pierwszy w kraju - kompleksowo wywiązuje się ze swoich obowiązków w zakresie oceny stanu akustycznego, zgodnie z obowiązującym prawem.


altSystem zarządzania hałasem jest projektem wieloletnim obejmującym obszar całego miasta, w zakresie oceny stanu środowiska akustycznego, podejmowanych działań naprawczych oraz ciągłego monitorowania poziomu emisji hałasu. W ramach projektu w 2007 roku opracowana została - jako pierwsza w kraju - „Mapa akustyczna Miasta Gdańska” zgodna z dyrektywami unijnymi w sprawie oceny i kontroli poziomu hałasu w środowisku oraz przepisami prawa ochrony środowiska. Opracowany został i realizowany jest program ochrony środowiska przed hałasem. W marcu 2009 roku wdrożono I etap przestrzennego ciągłego systemu monitoringu hałasu na terenie miasta. System zbierania danych o poziomie hałasu oparty jest o system COM 2000. Jego podstawowymi elementami są: stacja pomiarowa wyposażona w czujnik poziomu hałasu, tory transmisji danych wraz z koncentratorami, serwer danych wraz z systemem informatycznym. Obecnie w systemie tym działa 85 stacji monitorujących na obszarze około połowy miasta oraz dwie świetlne tablice informujące o natężeniu hałasu. Ponadto dane pomiarowe z systemu dostępne są za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku www.gdansk.pl (po wybraniu zakładki środowisko, a następnie linku monitoring hałasu). Warto wspomnieć, że internetowa aplikacja - "Mapa Hałasu" nagrodzona została złotym medalem podczas odbywających się w Gdańsku targów "Technicon Innowacje".

Wła-49


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież