Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po 9 mln zł gdańszczanie zgłosili 421 wniosków

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 22:05

Gdańszczanie złożyli 421 wniosków do pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2014 w Gdańsku’. Z tej tak dużej ilości 362 wnioski są już zarejestrowane przez Referat Komunikacji Społecznej, a do 59 wnioskodawców zwrócono się drogą internetową na podane adresy mailowe o uzupełnienie lub poprawki.Ze względu na brak doprecyzowania lokalizacji 5 wniosków nie można przypisać do żadnego Okręgu Konsultacyjnego. Zwrócono się do wnioskodawców o sprecyzowanie lokalizacji. Z kolei ze względu na potrzebę dokładnego sprawdzenia i korekt językowych, tabele wniosków procedowanych będą opublikowane w czwartek 28 listopada.


altKoordynator tej organizowanej po raz pierwszy w Gdańsku akcji Piotr Kowalczuk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, bardzo prosi wnioskodawców o sprawdzenie, czy na adres email (podany we wniosku) nie otrzymali prośby o dokonanie poprawek, czy wniesienie uzupełnień. Na udzielenie odpowiedzi jest przeznaczone zaledwie pięć dni. Wnioski zarejestrowane trafiają obecnie do jednostek merytorycznych, tj. Wydział Spraw Obywatelskich, Zarząd Dróg i Zieleni oraz Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w celu analizy formalnej, takich jak: gospodarność, koszty, lokalizacja, własność Miasta czy wykonalność do końca 2014 r.


Zespół Konsultacyjny, który będzie dokonywał oceny formalno-prawnej ma na to czas do 31 stycznia 2014 r.  Wnioski, które uzyskają pozytywną ocenę będą wpisywane do Bazy Projektów, tym samym będą poddane głosowaniu powszechnemu w lutym 2014 r. Głosowanie poprzedzi kampania informacyjna dotycząca miejsc i sposobu oddawania głosów. Ostateczną listę wybranych projektów poznamy 25 lutego 2014 r. Będą one realizowane przez jednostki Miasta do końca 2014 r., za łączną przewidzianą kwotę 9 mln zł, tj. po 1,5 mln zł na każdy z sześciu Okręgów Konsultacyjnych.


Ilość zgłoszonych i zarejestrowanych wniosków oraz skierowanych do korekty przez sześć Okręgów Konsultacyjnych przedstawia się następująco:
I OK - Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec – Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech–Lipce, 74 szt. - zarejestrowanych 60, do korekty 14.

II OK - Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, 90 szt. – zarejestrowanych 80, do korekty 10.

III OK - Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki, 53 szt. – zarejestrowanych 49, do korekty 4.

IV OK - Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo, 67 szt. – zarejestrowanych 53, do korekty 14.

V OK - Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze 46 szt. – zarejestrowanych 37, do korekty 9.

VI OK - Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki, 86 szt. – zarejestrowanych 83, do korekty 3.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież