Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Radni PO obradowali przy zamkniętych drzwiach

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 09:46

Nadzwyczajne posiedzenie zwołali 26 listopada radni PO, zapraszając na nie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Radni domagali się od prezydenta zarządzającego Miastem wyjaśnień w sprawie ostatnich afer jakie wynikły w gdańskim magistracie i jednostkach mu podległych.


Chodzi o aferę korupcyjną przy przydziale lokali komunalnych i tymczasowe aresztowane urzędniczek Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz nieprawidłowościach w rozliczeniach finansowych do jakich dochodziło w gdańskiej Marinie, podległej Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
Gdańscy radni PO twierdzą, że nie jest to dobra sytuacja dla Miasta, jak i dla wizerunku partii.


Sprawami łapówek zajmują się prokuratury apelacyjna i okręgowa w Gdańsku. Postępowaniem zostały objęte trzy osoby, wszystkie usłyszały zarzuty płatnej protekcji i przebywają w areszcie.


Dotychczas zarzuty popełnienia łącznie 108 różnego rodzaju przestępstw, prokurator przedstawił łącznie 14 podejrzanym. Są to zarzuty popełnienia przestępstw korupcji biernej, czynnej, płatnej protekcji, fałszowania dokumentów i innych. Do tej pory przesłuchano łącznie około 30 świadków, z czego 10 z przesłuchanych świadków skorzystało z klauzuli niekaralności, wynikającej z art. 229 § 6 kk.


Spośród 14 podejrzanych 8 osób jest podejrzanych, m.in. o wręczanie korzyści majątkowych w związku z ubieganiem się o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów komunalnych, 4 osoby, w tym emerytowana urzędniczka Urzędu Miejskiego Krystyna D., są podejrzane, m.in. o pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych, a dwie urzędniczki Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Katarzyna M. i Krystyna W., są podejrzane, m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych.


altMaciej Krupa, przewodniczący gdańskich radnych PO (na powyższym zdjęciu), ustosunkowując się do powyższego powiedział: - Postępowania prokuratorskie w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i możliwe postępowanie prokuratorskie w kolejnej jednostce organizacyjnej Miasta, jaką jest Marina podległa MOSiR Gdańsk, to jest niekorzystny dla naszego ugrupowania ciąg zdarzeń w Gdańsku. Musimy to przedyskutować.
Tylko tyle i aż tyle powiedział Krupa dziennikarzom tuż przed spotkaniem.


Posiedzenie zwołano w trybie nadzwyczajnym. Reprezentujący władze Miasta rzecznik prasowy Antoni Pawlak nie widzi w tym nic nadzwyczajnego: - Częste są takie spotkania prezydenta z klubem radnych PO podczas których wyjaśniamy sobie swoje stanowiska. Radni swoje, a prezydent swoje. Prezydent sprawozdaje co ciekawego dzieje się w Mieście. Zainteresowanie radnych tym co się teraz dzieje w MOSiRze, czy w Wydziale Gospodarki Komunalnej, jest to absolutnie naturalne.


Prezydent Paweł Adamowicz nie chciał się osobiście ustosunkować do zaistniałej sytuacji.
Sekretarz Miasta Danuta Janczarek zapowiedziała zakończenie kontroli MOSiR-u ze strony Miasta  Pierwszą kontrolę zarządził dyrektor MOSiR-u Leszek Paszkowski tuż po informacjach prasowych i złożeniu przez jednego z pracowników Mariny doniesienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstw, o przywłaszczenie około pół miliona złotych. Obecnie jest też dokonywana kontrola pogłębiona, którą wykonują pracownicy magistratu z Biura Kontroli. Jest również przeprowadzany audyt. Wyniki tej kontroli mają być znane w najbliższy poniedziałek 2 grudnia.
Posiedzenie Klubu Radnych PO odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Zakończyło się bez specjalnych ustaleń. Trwało około godzinę. Od wezwanego na nadzwyczajne spotkanie prezydenta oczekiwano wyjaśnień.


Zdaniem szefa klubu radnych PO Macieja Krupy na wieczornym spotkaniu zastanawiano się, jak zmierzyć się z tymi korupcyjnymi problemami? I jak im zapobiegać? Dziennikarzom nie udało się jednak dowiedzieć, do jakich ustaleń doszło podczas tego spotkania. Maciej Krupa nie chce ich ujawnić, mówiąc jedynie, że temat został przegadany...


Przedstawienie stanowisk w tych sprawach i z nadzwyczajnego spotkania za zamkniętymi drzwiami można się ewentualnie spodziewać na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska, która zaplanowana jest na najbliższy czwartek 28 listopada. 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 leming 2013-11-27 21:24
pogadali?o oświadczeniach Adamowicza,o negocjacjach saurem,o Lisickim i gospodrace komunalnej pod nadzorem prokuratora - chłopaki tona i Adams zaczyna zawadzać mogą go podtopić tylko swoi
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież