Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Góra Grosza 2012: Zespół Szkół Społecznych STO najlepszy na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 09:36

II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO został 26 listopada nagrodzony przez Towarzystwo Nasz Dom za zebranie największej kwoty w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" w województwie pomorskim.Akcja Góra Grosza organizowana jest corocznie w Polskich szkołach przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem jej jest zbiórka funduszy na dzieci wychowujące się poza własną rodziną – w rodzinach zastępczych, domach dla dzieci, domach dziecka czy rodzinnych domach dziecka. Od 13 lat zachęca się uczniów do oddawania na cel akcji tzw. "groszaków". W poprzednim roku w ponad 10 tys. szkołach udało zebrać się aż 220 ton drobnych monet o wartości około 2,8 mln złotych.

W XIII zeszłorocznej edycji, II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku uzyskał najlepszy wynik w całym województwie pomorskim. Za trud włożony w pomoc rówieśnikom, Nasz Dom przekazał placówce kwotę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.  26 listopada szkołę odwiedziła Iwona Niemasz, dyrektorka Domów dla Dzieci.


alt


Klasą, której udało uzbierać się najwięcej groszaków, okazała się być zeszłoroczna 2E. Dzieciom osobiście podziękowały Iwona Niemasz razem z wicedyrektor Hanną Rembak i koordynatorką szkolnego wolontariatu Martą Węsierską.

- Kiedy wrócicie dziś do domu, nie podziękujcie podziękować rodzicom, bo to też jest ich zasługa – powiedziała Iwona Niemasz, dyrektorka Domów dla Dzieci.

Jak wyjaśniła Marta Węsierska, uczniów do pomocy zachęca się nie tylko nagrodami. Celem jest przede wszystkim uświadomienie i uwrażliwienie dzieci na mniej szczęśliwy los swoich rówieśników. Mimo to jednak akcja przeprowadzana jest w wesołej atmosferze wyjścia do kina dla najaktywniejszej klasy, darmowych zapiekanek w szkolnym bufecie czy konkursu na maskotkę akcji. Dzięki temu uczniowie chętniej biorą udział w akcji, co przekłada się na otrzymane wyróżnienie – drugie już z kolei. Poza Górą Groszą Zespół Szkół Społecznych STO brał udział m. in. w akcji Szlachetna Paczka

25 listopada rozpoczęła się w Polsce kolejna, XIV edycja Góry Grosza. Potrwa ona do 6 grudnia.

AK


 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież