Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pastusiak i Ostrowska do Brukseli z Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2014 15:15

Rada krajowa SLD zatwierdziła w niedzielę listy do Parlamentu Europejskiego w 13 okręgach wyborczych. Na Pomorzu listę otwierają prof. Longin Pastusiak i b. posłanka, radna sejmiku Małgorzata Ostrowska.


Obradujący w sobotę zarząd krajowy SLD po bardzo ostrej dyskusji przygotował rekomendacje wyborcze partii do Brukseli. Kontrowersje dotyczyły Śląska i Małopolski. Ostatecznie w głosowaniu "1" w Katowicach otrzymał reprezentujący Unię Pracy dotychczasowy europoseł prof. Adam Gierek, przed śląskim szefem SLD, posłem Markiem Baltem. Z kolei w okręgu krakowsko-świętokrzyskim europosłanka prof. Joanna Senyszyn tylko dwoma głosami przewagi wyprzedziła b. europosła, prawnika Andrzeja Szejnę.


Także podczas niedzielnej rady krajowej sojuszu nie brakowało polemik i trudnych pytań, zwłaszcza o zasadność ustalenia kolejności kandydatów na Śląsku. W bardzo starannie przygotowanym przemówieniu prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podobnie potem prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, opowiedzieli się za liderem partii, Markiem Baltem. - To jest początek wielu kampanii wyborczych, znaczenie SLD nie może być marginalizowane w takim momencie - podkreślali.


alt


Z drugiego miejsca na liście w Szczecinie zrezygnował podczas rady b. lider SLD i kandydat na prezydenta, Grzegorz Napieralski, przed nim zarząd ulokował dotychczasowego europosła prof. Bogusława Liberadzkiego. Delegatka z Koszalina pytała też o niespodziewany transfer z rządu PiS-Samoobrona Anny Kalaty na listy SLD.


Ostatecznie rada, w głosowaniu jawnym, przy trzech głosach wstrzymujących się, zaakceptowała rekomendację zarządu w 13 okręgach. W Gdańsku, o czym portal "wybrzeże24.pl" informował jako pierwszy, lista ma sprawdzonego lidera lewicy na Pomorzu, polityka, któremu w 1991 roku nie zabrakło odwagi, by walczyć o poparcie dla socjaldemokracji - prof. Longina Pastusiaka. Pod "2" Małgorzata Ostrowska z Malborka, która na Powiślu zawsze notuje duże poparcie.
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 lewak 2014-02-02 15:25
ci sami w tych samych rlolach - czy sld tez buduje księstwa dla wybranych no i ta pani Marczuk jak ona się pieknie wila w amazonce
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież