Miasto nie może mieć tylko pięknej fasady » Radni klubu PiS złożyli do władz miasta zapytanie w związku z podziemnymi pomieszczeniami w centrum ... Książka odskocznią od problemów » W poniedziałek po dwumiesięcznej przerwie ponownie został otwarty Antykwariat Rejs przy ul. Kowalski... Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla... » Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry Dulkiewicz, który zatrudniał ją... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowis... Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa...
Reklama
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
środa, 03 czerwca 2020 06:56
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry ...
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
środa, 03 czerwca 2020 10:01
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
Pomorski Klub Hokejowy 2014 zgłosił się do rozgrywek Polskiej Hokej ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Otwarcie Centrum Rozwoju Osobistego PUP w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 lutego 2014 18:51

Jak zapewnić sobie sukces na rynku pracy? Jak stać się dla pracodawcy kandydatem „na wagę złota”? I wreszcie co zrobić, aby usłyszeć upragnione słowa: zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną? Aby sprostać tym pytaniom, Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku w poniedziałek 3 lutego dokonał uroczystego otwarcia Centrum Rozwoju Osobistego (CRO). Mieści się ono w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6 na drugim pietrze, w salach G i F. Jest to pierwsza w kraju tego typu placówka szkolenia i pośrednictwa pracy.



Symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia Centrum Rozwoju Osobistego dokonali zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski (na poniższym zdjęciu), dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Tadeusz Adamejtis (na zdjęciu po lewej) oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik.


alt



Głównym zadaniem CRO - nowoczesnego centrum coachingowego jest rozwój kompetencji osobowościowych kandydatów, dzięki którym nie tylko osiągną oni swoje zawodowe cele, ale także z łatwością zaadaptują się do nowych warunków, szybko zmieniającego się rynku pracy.


Zarządzanie talentami, identyfikacja potencjału, zagadnienia autopromocji, to tylko kilka z wielu różnych propozycji warsztatowych, które zespół CRO wraz z różnymi specjalistami przygotował dla klientów gdańskiego Urzędu Pracy.


alt



W ofercie Centrum są trzytygodniowe treningi umiejętności osobistych (tzw. TUO), jednodniowe warsztaty kreatywnego myślenia, a także trzydniowe warsztaty samopoznania. Do dyspozycji klientów będą również szkolenia z zakresu prawa pracy. W trakcie bezpłatnych porad uczestnicy szkoleń dowiedzą się jak skutecznie egzekwować swoje prawa w relacji pracodawca-pracownik, a także poznają przepisy dotyczące urlopu, wynagrodzenia czy prawidłowych sposobów nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy.


Nie zabraknie także ciekawych spotkań ze specjalistami od kreowania wizerunku w sieci. Eksperci opowiedzą m.in. w jaki sposób wykorzystać portale społecznościowe do budowania swojej marki zawodowej, a także jak wygląda skuteczna rekrutacja w social media.
Aby skorzystać z oferty Centrum wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy gdańskiego Urzędu Pracy, wypełnić specjalną ankietę i zapisać się na zajęcia.


alt



Po szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Centrum Rozwoju Osobistego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak powiedział nam jego dyrektor Roland Budnik (na powyższym zdjęciu), jak się szacuje zatrudnienie znajdzie ponad 30 proc. osób bezrobotnych. Z usług centrum do końca roku będzie mogło skorzystać ponad 500 osób bezrobotnych. Będą dla nich organizowane mniej więcej trzytygodniowe szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, w ramach których odbędą się również zajęcia praktyczne i testy kompetencji. W szkoleniach tych uczestniczyć będą także pracodawcy oraz tacy specjaliści, jak:  prawnik, psycholog, wizażysta, aktor, filozof i... stomatolog. Do końca roku z tego typu 3-tygodniowych szkoleń skorzysta ponad 300 osób. Natomiast dla ponad 200 osób zostaną zorganizowane trzydniowe warsztaty oraz jednodniowe porady.


Dyrektor PUP Roland Budnik uzasadniał, że osoby o długim okresie pozostawania bez pracy, to jest ponad 12 miesięcy, muszą być na nowo nauczeni egzystowania w społeczeństwie. Podczas szkoleń będą im udzielane konkretne porady odpowiadające na ich podstawowe potrzeby życiowe. Takie, jak na przykład ubrać się schludnie za kilkanaście złotych w lumpeksie, lub pójść na rozmowę kwalifikacyjną i podczas niej odpowiednio się zaprezentować. Będą też spotkania ze stomatologiem, który podpowie w jaki sposób tanio poprawić stan uzębienia i jakie usługi medyczne może sfinansować NFZ. Ponadto będzie prowadził zajęcia zawodowy aktor teatralny, który pokaże na czym polega mowa ciała, czy grymas na twarzy. Z kolei psycholog będzie prowadził zajęcia na temat poczucia własnej wartości osobowościowej, zaś zadaniem filozofa będzie przedstawienie różnych spojrzeń na otaczający nas świat i jego wpływ na nasze osobiste życie.


alt



Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Tadeusz Adamejtis powiedział, że utworzenie takiego centrum jest doskonałym pomysłem PUP w Gdańsku. Tym bardziej, że PUP dysponuje konkretnymi ofertami pracy, tylko poszukujący zatrudnienia nie zawsze wiedzą, jak sprostać oczekiwaniom pracodawcy i jak odpowiednio  zaprezentować mu swoje atuty. I tego właśnie bezrobotnych będą uczyć specjaliści w nowo uruchomionym centrum, mającym również do dyspozycji 10 komputerów z dostępem do internetu.


Z usług centrum mogą skorzystać osoby bezrobotne, najczęściej poprzez Internet zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym.


Jak powiedział dyr. pomorskiego WUP Tadeusz Adamejtis, w Gdańsku zarejestrowanych jest obecnie niespełna 14 tys. bezrobotnych. Na koniec 2013 roku stopa bezrobocia w mieście wynosiła 6,6 procent, zaś w woj. pomorskim bez pracy było 114 tys. osób i stopa bezrobocia wynosiła 13,3 proc. przy średniej krajowej 13,4 proc..


Jak zapewnił zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski, działalność CRO będzie finansowana głównie z Funduszu Pracy przeznaczonego na szkolenia. Natomiast przygotowanie dwóch pomieszczeń w siedzibie NOT na potrzeby centrum sfinansowano z budżetu Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież