W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada Krajowa SLD - umeblować lewicę na wybory!

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 30 maja 2015 12:05

altPodczas rady krajowej SLD Leszek Miller zapowiedział, że na kongresie partii po jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie się ubiegał o ponowny wybór. Rada wybrała dwóch nowych wiceprzewodniczących zarządu krajowego: Marka Balta ze Śląska i posła Dariusza Jońskiego. Włodzimierz Czarzasty został natomiast szefem sztabu wyborczego. Jerzy Śnieg, szef SLD na Pomorzu, dla "wybrzezą24.pl": - Lewica do wyborów zbuduje wspólne listy, to nasza polityczna racja stanu.


Otwierając dyskusję prof. Longin Pastusiak ostro zaprotestował przeciwko żądaniom zmiany władz partii. - Zmiana władzy nic nie załatwi. Ważny jest program. Musimy powiedzieć interesów jakich grup społecznych bronimy zamiast biegać od studia do studia z receptami kadrowymi. SLD bronić ma ludzi pracy. Nie lękajmy się mówić, że jest partia reprezentująca ludzi pracy najemnej. Mamy ich reprezentować w Parlamencie - powiedział Pastusiak.


Rada krajowa przez aklamację przyjęła apel do marszałka Sejmu o upamiętnienie Józefa Oleksego i nadanie jednej z sal sejmowych jego imienia. Na szefa sztabu wyborczego zgłoszono wstępnie Włodzimierza Czarzastego.


- Nie kłóćmy się - apelowała Katarzyna Piekarska w ważnym, poważnym, ale też emocjonalnym wystąpieniu. -Grozi nam, że jesienią Polska będzie miała najbardziej konserwatywny parlament od 25 lat. Dajmy sobie spokój z polityką, jeśli ma lewicy wystarczyć 5 procent poparcia! Z wyborów prezydenckich wynika, że nie my z naszą abstrakcyjną kandydatką gospodarujemy gniewem ludzi! W Polsce nie ma dziś symetrii między lewica społeczną a lewicą polityczną. Musimy być w tych wyborach razem z Barbarą Nowacka, Wandą Nowicka, Anną Grodzką, Janem Widackim, Genowefą Grabowską..

I zwróciła się bezpośrednio do szefa SLD: - Leszku, pogódźcie się z Grzegorzem, bądźmy jesienią razem!

Z kolei Zbigniew Zaborowski odnosząc się m.in. do złożonych przez Stanisława Kiereńskiego z Lublina i b. skarbnika, członka zarządu woj. śląskiego w koalicji z PO, Kazimierza Karolczaka wniosku o dymisję władz partii i zwołanie konwencji krajowej, powiedział: - To są wnioski o dymisję polskiej lewicy przed wyborami parlamentarnymi.

W kilkugodzinnej dyskusji wypowiadali się m.in.: Wojciech Szewko - o programie społecznym lewicy na jesienne wybory, Arkadiusz Waszkiewicz - o chusteczkach i snickersie dla Grzegorza Napieralskiego, Bogusław Liberadzki - o cnocie współpracy, Romuald Ajchler - o możliwościach SLD w sejmie, Joanna Agatowska - o koncentracji na jesiennych wyborach, Tadeusz Iwiński - uczuciu goryczy i żalu po rezultatach współpracy z M. Ogórek, Wincenty Elsner - o przekazaniu mu legitymacji, którą oddał K. Karolczak, Paulina Piechna Więckiewicz - o błędzie, jakim było poparcie kandydatki w wyborach prezydenckich.

Jak poinformował Leszek Miller, szef OPZZ Jan Guz zwrócił się do partii z propozycją budowania szerokiego bloku socjaldemokracji do wyborów parlamentarnych. W przyjętej uchwale Rada Krajowa SLD opowiedziała się za taką formułą polityczną, wskazała też swoje propozycje programowe: podwyżka najniższych emerytur o 400 zł, minimalnej płacy godzinowej na poziomie 15 zł, płacy minimalnej na poziomie 2500 zł, obniżenia VAT o jeden punkt proc. Przygotowaniem programu opartego m.in. na dorobku Kongresu Lewicy Polskiej, zajmie się zespół pod kierunkiem P. Piechny Wieckiewicz.

W głosowaniu Rada Krajowa SLD odrzuciła zdecydowaną większością głosów wnioski o dymisje zarządu i zwołanie konwencji krajowej, która mogłaby zmienić przewodniczącego partii. Nowymi wiceprzewodniczącymi partii zostali Marek Balt, lider SLD na Śląsku, który bardzo krytycznie oceniał pomysł z wystawieniem M. Ogórek i poseł, rzecznik partii, Dariusz Joński.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież