Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Odwrót (chwilowy) spod Pałacu?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 lutego 2015 21:21

Paweł Adamowicz zapowiedział, że restrukturyzacja Pałacu Młodzieży w Gdańsku zostanie przesunięta o rok. Przynajmniej tyle udało się „wywalczyć” rodzicom, podopiecznym i pracownikom Pałacu Młodzieży. Według zapowiedzi prezydenta ten rok ma posłużyć społecznej debacie na temat przyszłości placówki.Po licznych i głośnych protestach przeciwko sposobom restrukturyzacji gdańskiej oświaty, gdzie władzom miejskim wytykano brak dialogu społecznego i obawiano się nie restrukturyzacji a likwidacji choćby Pałacu Młodzieży prezydent Gdańska postanowił nieco ustąpić. Zapowiedział to na swoim blogu, gdzie jednocześnie przedstawił argumenty miasta za restrukturyzacją gdańskiej oświaty.

Zdaniem Pawła Adamowicza miasto zachęcało do debaty ale – nikogo, bądź prawie nikogo -  chętnego nie znalazło.  „16 lutego Miasto czeka na zgłoszenia chętnych do dialogu o nowej formule prawnej Pałacu Młodzieży, jego ofercie i ofercie zajęć pozaszkolnych/pozalekcyjnych dla wszystkich gdańszczan. Uruchomiliśmy specjalny mail palacmlodziezy@gdansk.gda.pl już 2 tygodnie temu. Z przykrością dowiedziałem się, że na tę skrzynkę mimo, że upubliczniły ją media, przyszły zaledwie dwa e-maile” – napisał Paweł Adamowicz na blogu. Po raz kolejny przedstawił argumenty miasta za restrukturyzacją Pałacu Młodzieży, ale jednocześnie zapowiedział, że: „Reorganizację formuły Pałacu Młodzieży wydłużymy o rok. Poświęcimy ten czas na debatę, bo jest ona potrzebna”.

Okazuje się również, że nieco zmienioną formę będzie miała restrukturyzacja szkolnictwa przyszpitalnego - mają być też uwzględnione niektóre postulaty przedstawicieli szkolnictwa zawodowego. Paweł Adamowicz zachęca do dialogu i stoi na stanowisku, miasto od takiego dialogu nie uciekało, wprawdzie innego zdania są jego adwersarze w tej kwestii ale można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Aby jednak nie było tak różowo: prezydent Gdańska, nadal stoi na stanowisku, że generalnie ze zmian się nie wycofa.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież