Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Odwrót (chwilowy) spod Pałacu?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 lutego 2015 21:21

Paweł Adamowicz zapowiedział, że restrukturyzacja Pałacu Młodzieży w Gdańsku zostanie przesunięta o rok. Przynajmniej tyle udało się „wywalczyć” rodzicom, podopiecznym i pracownikom Pałacu Młodzieży. Według zapowiedzi prezydenta ten rok ma posłużyć społecznej debacie na temat przyszłości placówki.Po licznych i głośnych protestach przeciwko sposobom restrukturyzacji gdańskiej oświaty, gdzie władzom miejskim wytykano brak dialogu społecznego i obawiano się nie restrukturyzacji a likwidacji choćby Pałacu Młodzieży prezydent Gdańska postanowił nieco ustąpić. Zapowiedział to na swoim blogu, gdzie jednocześnie przedstawił argumenty miasta za restrukturyzacją gdańskiej oświaty.

Zdaniem Pawła Adamowicza miasto zachęcało do debaty ale – nikogo, bądź prawie nikogo -  chętnego nie znalazło.  „16 lutego Miasto czeka na zgłoszenia chętnych do dialogu o nowej formule prawnej Pałacu Młodzieży, jego ofercie i ofercie zajęć pozaszkolnych/pozalekcyjnych dla wszystkich gdańszczan. Uruchomiliśmy specjalny mail [email protected] już 2 tygodnie temu. Z przykrością dowiedziałem się, że na tę skrzynkę mimo, że upubliczniły ją media, przyszły zaledwie dwa e-maile” – napisał Paweł Adamowicz na blogu. Po raz kolejny przedstawił argumenty miasta za restrukturyzacją Pałacu Młodzieży, ale jednocześnie zapowiedział, że: „Reorganizację formuły Pałacu Młodzieży wydłużymy o rok. Poświęcimy ten czas na debatę, bo jest ona potrzebna”.

Okazuje się również, że nieco zmienioną formę będzie miała restrukturyzacja szkolnictwa przyszpitalnego - mają być też uwzględnione niektóre postulaty przedstawicieli szkolnictwa zawodowego. Paweł Adamowicz zachęca do dialogu i stoi na stanowisku, miasto od takiego dialogu nie uciekało, wprawdzie innego zdania są jego adwersarze w tej kwestii ale można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Aby jednak nie było tak różowo: prezydent Gdańska, nadal stoi na stanowisku, że generalnie ze zmian się nie wycofa.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież