Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Odwrót (chwilowy) spod Pałacu?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 lutego 2015 21:21

Paweł Adamowicz zapowiedział, że restrukturyzacja Pałacu Młodzieży w Gdańsku zostanie przesunięta o rok. Przynajmniej tyle udało się „wywalczyć” rodzicom, podopiecznym i pracownikom Pałacu Młodzieży. Według zapowiedzi prezydenta ten rok ma posłużyć społecznej debacie na temat przyszłości placówki.Po licznych i głośnych protestach przeciwko sposobom restrukturyzacji gdańskiej oświaty, gdzie władzom miejskim wytykano brak dialogu społecznego i obawiano się nie restrukturyzacji a likwidacji choćby Pałacu Młodzieży prezydent Gdańska postanowił nieco ustąpić. Zapowiedział to na swoim blogu, gdzie jednocześnie przedstawił argumenty miasta za restrukturyzacją gdańskiej oświaty.

Zdaniem Pawła Adamowicza miasto zachęcało do debaty ale – nikogo, bądź prawie nikogo -  chętnego nie znalazło.  „16 lutego Miasto czeka na zgłoszenia chętnych do dialogu o nowej formule prawnej Pałacu Młodzieży, jego ofercie i ofercie zajęć pozaszkolnych/pozalekcyjnych dla wszystkich gdańszczan. Uruchomiliśmy specjalny mail palacmlodziezy@gdansk.gda.pl już 2 tygodnie temu. Z przykrością dowiedziałem się, że na tę skrzynkę mimo, że upubliczniły ją media, przyszły zaledwie dwa e-maile” – napisał Paweł Adamowicz na blogu. Po raz kolejny przedstawił argumenty miasta za restrukturyzacją Pałacu Młodzieży, ale jednocześnie zapowiedział, że: „Reorganizację formuły Pałacu Młodzieży wydłużymy o rok. Poświęcimy ten czas na debatę, bo jest ona potrzebna”.

Okazuje się również, że nieco zmienioną formę będzie miała restrukturyzacja szkolnictwa przyszpitalnego - mają być też uwzględnione niektóre postulaty przedstawicieli szkolnictwa zawodowego. Paweł Adamowicz zachęca do dialogu i stoi na stanowisku, miasto od takiego dialogu nie uciekało, wprawdzie innego zdania są jego adwersarze w tej kwestii ale można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Aby jednak nie było tak różowo: prezydent Gdańska, nadal stoi na stanowisku, że generalnie ze zmian się nie wycofa.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież