Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najpierw nagrody, teraz eksmisje...

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 lutego 2015 18:52

Mamy XXI wek, więc prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaczął powiadamiać o swoich decyzjach za pomocą bloga. Poinformował na nim, że prace nad tak krytykowaną restrukturyzacją Pałacu Młodzieży przedłuża o rok. Mimo wszystko dziwi jednak forma, zastanawia treść i okoliczności oświadczenia prezydenta. Zbyt wiele w tym wszystkim znaków zapytania by sprawę Pałacu uznać za „obronioną”.


Z bloga prezydenta wyczytać możemy m.in. że w nadchodzących miesiącach zaprasza on do polemiki na temat gdańskiej oświaty, do zaprezentowania własnych pomysłów, w zawoalowany sposób przyznaje, że w niektórych przypadkach już teraz część postulatów dotyczących innych placówek zostanie uwzględniona. Całkowity odwrót spod Pałacu byłby jednak klapą wizerunkową dla wybranego na piątą kadencję prezydenta.
- Po formach ostatnich wypowiedzi medialnych wnioskujemy, że prezydent sprawy Pałacu Młodzieży nie odpuści, widać, że jest zdeterminowany. My jednak również, bo chodzi nam o dobro naszych dzieci. Jesteśmy gotowi do tego aby rozmawiać, ale chcemy by uwzględniono nasze argumenty. Można odnieść wrażenie, że nie o dobro Pałacu tutaj chodzi – podkreśla Małgorzata Ugorenko, przewodnicząca Rady Rodziców Pałacu Młodzieży. Dodała, że poinformowała drogą elektroniczną prezydenta Pawła Adamowicza, o poruszanych przez niego kwestiach choćby odpłatności za zajęcia, jednak nie doczekała się żadnej odpowiedzi.


W kuluarach można usłyszeć, że szum wokół gdańskiej oświaty nie spodobał się partyjnym kolegom Pawła Adamowicza. PO zdaje sobie sprawę, że propozycje sygnowane terminem reorganizacji oświaty w Gdańsku są bardzo źle odbierane w społeczeństwie co może mieć przełożenie na głosy w jesiennych wyborach parlamentarnych. Można wręcz usłyszeć tezę, że odłożenie o rok ostatecznych rozstrzygnięć to zagrywka na „po wyborach”.
Małgorzata Ugorenko zwraca jednak uwagę na jeszcze jeden fakt. – Poczekajmy jeszcze trochę, do końca lutego. Wszyscy mówią o odłożeniu ostatecznych decyzji, o tym, że jest czas na rozmowy, ale nikt nie potrafi nam wyjaśnić jednoznacznie, czy projekty uchwał dotyczących gdańskiej oświaty zeszły z porządku obrad lutowej sesji Rady Miasta czy też nie? Przekonamy się niedługo jak będzie naprawdę – dodała. Przypomnijmy, że początkowo w lutym miały być głosowane tzw. uchwały intencyjne, określające zamiar przeprowadzenia zmian, ostateczne głosowanie miałoby się odbyć w czerwcu.


Rodzice skupieni wokół sprawy Pałacu Młodzieży nie zasypiają gruszek w popiele, liczą, że przy ewentualnym głosowaniu nie będzie obowiązywała dyscyplina partyjna. – Spotkaliśmy się z panem Bogdanem Oleszkiem, który nas wysłuchał, przyjął naszą argumentacje i zapewnił o pomocy, choć niektórymi faktami dotyczącymi funkcjonowania Pałacu Młodzieży był zaskoczony – stwierdziła Małgorzata Ugorenko.


Wokół sprawy reorganizacji Pałacu Młodzieży wiele jest znaków zapytania od tego dlaczego nagle placówka i jej dyrekcja znalazła się w niełasce magistratu skoro dwukrotnie jeszcze w minionym roku placówka i dyrekcja były nagradzana za sprawne funkcjonowanie. Wiele mówi się także o potencjalnych następcach Pałacu Młodzieży. Zadanie prowadzenia Pałacu miałaby przejąć specjalnie utworzona fundacja, jednak tej informacji nie udało nam się jednoznacznie potwierdzić.    


- My na pewno nie zostawimy sprawy Pałacu. To odłożenie sprawy na rok nie uśpi nas – mówią niemal chórem rodzice podopiecznych Pałacu i wzajemnie się przestrzegają przed tym, że kolejne miesiące będą próbą „rozmiękczenia” przeciwnika. Rodzice i osoby zaangażowane w działalność Pałacu, podkreślają,  swoją jedność i dziękują za dotychczasowe wsparcie wszystkim instytucjom i osobom prywatnym. -  Naszą petycję w obronie Pałacu podpisało już ponad 14 tysięcy osób – usłyszeliśmy od rodziców. Niewykluczone też, jak uczy najnowsza historia Gdańska, że scenariusz będzie zgoła odmienny, sprawcą całego zamieszania okrzyknięty zostanie zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk i zostanie zdymisjonowany, tak  już przecież z zastępcami bywało.

Jerzy Domski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież