Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nie będzie dymisji. Tusk ostrzega przed destabilizacją

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 16 czerwca 2014 15:38

- Destabilizuje się państwo polskie przez zorganizowany proceder zakładania podsłuchów – przestrzegł premier Donald Tusk.


Okazało się, że 50 godzin jakie upłynęły od ujawnienia aferalnych nagrań przez tygodnik „Wprost” do konferencji premiera Donalda Tuska było potrzebne by przygotować lidera PO do publicznego wystąpienia i dopracowania strategii „Polacy, nic się nie stało!”. Premier okazało się jest zadowolony z podsłuchiwanych rozmów ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Nie widzi „dealu” w ustaleniach personalnych zmian w rządzie i w oczekiwaniach prezesa NBP Marka Belki. Powtarza po wielokroć frazę o „nielegalnych podsłuchach” i kieruje uwagę na dramatyczną sytuację za wschodnią granica, przestrzegając przed destabilizacją rządu.


Nie dziwi więc, że wyjaśnieniem skandalu wokół nagrań zajmie się sam min. Sienkiewicz. Szef MSW, „zatroskany losem kraju obywatel” będzie więc sędzią we własnej sprawie, wbrew łacińskiej maksymie „Nemo iudex in causa sua”.


W opinii premiera wulgarne opinie i handlowanie głową ministra finansów oraz rozważanie „dodrukowania” pieniędzy (wykupu obligacji państwowych przez NBP) by wynik wyborów był korzystny dla PO to troska o dobro kraju w obliczu kryzysu.
- Podzielam opinię prezesa NBP, niezależnie od tego, w jak paskudny sposób mówili, to nie rozmawiali o przestępczych dealach, ale o wspólnych działaniach NBP i rządu— mówił premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej zorganizowanej po wybuchu afery taśmowej.


Jedyny na razie skutek to koniec kariery publicznej Sławomira Nowaka.  
- To są jaja kur.. Co za kraj, ja pier.... - żalił się były minister infrastruktury Nowak podczas spotkania z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem przy stole restauracji szukając ratunku wśród przyjaciół i „przyjaciół przyjaciół”.  
- Dzisiaj prokurator generalny, i taka jest też moja ocena tego zdarzenia, podjął działania dotyczące rozmowy byłych ministrów: pana Sławomira Nowaka i pana Parafianowicza. Jeśli sformułowania i słowa, które zostały zacytowane padły w rozmowie między oboma ministrami, to prokuratura ma tutaj co robić. Dlatego nie może być w żadnym wypadku akceptacji i tolerancji dla takich zachowań – powiedział Tusk.


Premier podkreślił, że zachowanie Nowaka rozczarowało go.
- Osobiście dla mnie to duże rozczarowanie i nie zmienia tego fakt, że dzisiaj Sławomir Nowak wycofał się z życia publicznego i Platformy. To rozczarowanie jest głębsze i nie dotyczy tylko kwestii współpracy — powiedział szef rządu o swoim niegdyś politycznym protegowanym, dodając, że kariera Nowaka zakończyła się definitywnie..


Tusk odniósł się do rozmowy Marka Belki z Bartłomiejem Sienkiewiczem.
- Pierwsza analiza tych wypowiedzi nie wskazuje na przekroczenie prawa. Jest dość bulwersujący styl – źle jest, że kuchnia wygląda w taki sposób i ludzie ze sobą rozmawiający, nie wiedzący, że są słuchani, używają języka nie do zaakceptowania. Ale nie naszą rolą jest ocena kultury zachowań, tylko decyzje, działania i ocena pod względem prawnym – mówił premier, dodając, że charakter rozmów obu panów był „propaństwowy”.
- Nie wysyłałem pana ministra Sienkiewicza. Spotkanie odbyło się z inicjatywy prezesa NBP. Po tym spotkaniu pan minister poinformował mnie, na jaki temat rozmawiano – podkreślił premier.


Tusk był poirytowany wątkiem Amber Gold, pojawiającym się w nagraniach.
- Pojawia się też wątek dotyczący mnie odnośnie do Amber Gold. Prezes Belka przy okazji innej sprawy wspomniał mi, że ocenia tę kwestię jako niepokojącą. Śledczy dwukrotnie się tym zajmowali. Zaprzeczałem sugestiom, bym upominał mojego syna, dysponując tajnymi informacjami ze służb, gdy rozpoczął współpracę z OLT - przekonywał Tusk.


Premier zapytany o sztandarowy projekt inwestycyjny rządu Polskie Inwestycje Rozowjowe, który min. Sienkiewicz ocenił jako „ch…j, d…pa i kamieni kupa” miał z początku problem z rozszyfrowaniem skrótu PIR, by zauważyć, iż „ta opinia wynikała z małej kompetencji ministra w tej sprawie”.
Na koniec konferencji premier Tusk rzucił w stronę dziennikarzy „nie lękajcie się!”.
ASG 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-2 #3 MK 2014-06-16 19:40
To państwo istnieje tylko teoretycznie!!!
Cytować
 
 
-2 #2 CaGeLka 2014-06-16 18:18
Partia rozkazuje państwu. Pamiętajcie redaktorzy
Cytować
 
 
-1 #1 Stacho 2014-06-16 17:09
Kompromitacja BOR i ABW. Panie premierze panie mkinistrze IDZIEMY PO WAS!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież