Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller w Gdyni: SLD i PO dzieli programowa przepaść

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 stycznia 2015 08:00

Leszek Miller, szef SLD, podczas spotkania z pomorskim SLD ostro zaprotestował przeciwko opiniom o zacieraniu różnic miedzy  lewicą a PO. - U marszałka leżą nasze projekty dotyczące płacy minimalnej(50 proc. przeciętnego wynagrodzenia - red.), 11 złotych jako minimalnej płacy godzinowej, podniesienia najniższych emerytur o 200 złotych, zmianę progów dochodowych umożliwiających uzyskanie pomocy socjalnej ,obniżenia wieku emerytalnego. Różnimy się też zasadniczo w ocenie polskiej polityki w sprawie Ukrainy - powiedział b. premier odnosząc się m.in. do zarzutów podnoszonych m.in. przez Jana Gumińskiego, b. szefa związków zawodowych w gdyńskiej stoczni.


- W sprawie Ukrainy staliśmy się stroną i zostaliśmy wyłączeni z politycznej mediacji zamiast tworzyć warunki do rozmów. Była świetna okazja by zaprosić na uroczystości 70-lecia wyzwolenia obozu Auschwitz Birkenau prezydentów Rosji, Ukrainy, ale nie potrafimy tego wykorzystać. W samej Europie nie ma w tej sprawie nadmiernej solidarności, poważne różnice są także  w Grupie Wyszehradzkiej, a to raptem cztery kraje- zauważył L. Miller.


Bogdan Czapiewski zapytał wprost o powody zawieszenia w prawach członka SLD b. szefa partii Grzegorza Napieralskiego, który w 2011 zaprosił obecnego szefa partii na listę do Sejmu z okręgu gdyńsko-słupskiego. - Ale dla Józefa Oleksego już miejsca nie było - ripostował L. Miller. I wyjaśnił. - Przekonywałem Grzegorza Napieralskiego, że jego działalność i wypowiedzi, nawoływanie do likwidacji partii, zmiany logo są statutowo niedopuszczalne i mogą doprowadzić do zawieszenia w prawach członka. Tym bardziej, że pełniąc funkcję szefa SLD w zachodniopomorskim był jak szef dywizji i ma polityczny obowiązek walczyć o powodzenie partii w kolejnych wyborach, a nie demobilizować członków i sympatyków. Przypomnę też, że będąc szefem SLD Grzegorz Napieralski chętnie korzystał z prawa do zawieszania członków w tym na przykład członków wielkiego koła Warszawa Śródmieście, którzy domagali się jawnego rozliczenia środków uzyskanych przez partię ze sprzedaży siedziby na Rozbrat. Z 33 milionów uzyskanych z tej transakcji 8 przeznaczono na różne spłaty, a  około 26 milionów kosztowała najgorsza, najmniej udana kampania w 2011 roku, która dała partii 25 mandatów.


Wiele emocji wywołała też kandydatura dr Magdaleny Ogórek na urząd prezydenta RP. - Mamy w tej chwili około 1,2 miliona wyborców. Często słyszę zarzuty, że SLD może jest ok, ale to partia która nie wywołuje emocji. Doktor Magdalena Ogórek ma szanse na przełamanie tego wizerunku i tego wycofania, które towarzyszy wielu wyborcom lewicy w czasie wyborów. Jest jedyną kobieta w gronie ubiegających się o prezydenturę i już budzi istotne społeczne emocje. Jej program, który nie będzie programem SLD, ale będzie programem, który SLD będzie bliski, spójny, wniesie nowy refleks do debaty publicznej w Polsce. Zgłaszamy kandydatkę, która wniesie do polityki świeżość i jest antysystemowa. Przyznaję, to brawurowe rozwiązanie, ale może otworzyć drogę do rewitalizacji politycznej lewicowych wyborców - powiedział L. Miller. Jego wystąpienie zostało dobrze przyjęte przez blisko 200 członków i sympatyków SLD zgromadzonych w Domu Marynarza.


W dyskusji pytania przewodniczącemu SLD stawiali m.in.: Władysław Łęczkowski i Leszek Całuń - o wcześniejsze przygotowanie wyborów parlamentarnych także pod względem kadrowym, Ewa Serocka - o znaczenie regionalnych placówek Klubu Myśli Politycznej dla partii, Michał Gajowy - o politykę przemysłową, Adam Borkowski - o tryb rekomendacji dla dr M. Ogórek, Anna Stawska - o publiczny charakter lasów i likwidację Pałacu Młodzieży. Wystąpili też Tomasz Bojar Fijałkowski, Franciszek Potulski i Adam Gogacz opowiadając się jednoznacznie za rekomendowaniem dr M. Ogórek na konwencji partii w lutym na oficjalnego kandydata SLD na urząd prezydenta RP.
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież