Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miejska inauguracja roku szkolnego w Technikum Łączności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 września 2014 19:17

Miejska inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbyła się 1 września w Technikum Łączności. Wśród gości oprócz przedstawicieli władz miasta byli również liczni przedstawiciele biznesu, wśród których nie brakowało absolwentów szkoły.


Podczas uroczystej inauguracji w której wzięli udział m.in. Prezydent Paweł Adamowicz, Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Canowiecki, Prezes Zarządu „Pracodawców Pomorza”, Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego RENK oraz przedstawiciele wielu firm współpracujących ze szkołą m.in. Grupa Lotos, Vetra, Intel, Slican, Telkom Telmor, padło wiele pochwał pod adresem Technikum Łączności. Chwalono przede wszystkim bardzo dobrą współpracę szkoły z biznesem. Technikum Łączności prowadzi zajęcia specjalnie dostosowane do potrzeb konkretnego pracodawcy. Tworzone są specjalne plany nauczania. Tą współpracę docenili Pracodawcy Pomorza. Dyrektor Technikum Łączności mgr inż. Jadwidze Piechowiak, która obchodziła tego dnia również 30-lecie pracy zawodowej, została odznaczona medalem honorowym za współpracę ze środowiskiem gospodarczym.


altPo części oficjalnej goście udali się na otwarcie nowej pracowni ufundowanej przez firmę Slican.
- Nowootwarta pracowania to pracownia urządzeń teleinformatycznych - powiedział Ronald Kowalski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w klasach teleinfomatycznych w Technikum Łączności. - Oznacza to, że uczniowie mogą się niej uczyć się współpracy telefonów, aparatów telefonicznych starej generacji, nowej generacji, najnowszej generacji z centralami. W pracowni mamy jakby centralę miejską, pozostałe mogą spełniać role osiedlowych, zakładowych. Uczniowie przy pomocy komputera mogą się połączyć z tą centralą i konfigurować wszystkie urządzenia, które widać. Kapitalną rzeczą jest to, że nauczyciel na swoi komputerze ma możliwość sprawdzania postępów na każdym stanowisku. Konfiguracja tych urządzeń nie jest taka prosta, ponieważ mamy tu sieć informatyczną, sieć telekomunikacyjną. To wszystko jest skonsolidowane w tych urządzeniach. Dlatego te urządzenia nazywają się serwerami telekomunikacyjnymi. Ćwiczenia będą się odbywały na takiej zasadzie, że my wprowadzimy błędy, na przykład centralka czegoś nie ma, a uczniowie będą musieli je znaleźć i naprawić. Nauczyciel na swoim komputerze będzie sprawdzał czy odpowiednie kroki zostały podjęte. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki tym zajęciom uzyskają na tyle dużą wiedzę w rozwiązywaniu problemów, które mogą ich czekać w przyszłej pracy.


alt

W nowej pracowni uczniowie zdobędą praktyczne umiejętności, które przydadzą się w przyszłej pracy


- Najważniejsze jest to, że zaczynamy kształcenie na zamówienie firm branżowych takich jak Lotos, Intel, Satel, Telkom Telmor, Vector, Vectra - stwierdziła mgr inż. Jadwiga Piechowiak, dyrektor Technikum Łączności. - Uczniowie będą zdobywali wiedzę i umiejętności jakich  oczekują pracodawcy. Prowadzimy kształcenie ukierunkowane na konkretne zakłady, konkretne branże, konkretne zawody. Nasi uczniowie powinni mieć łatwiejszą drogę do znalezienia pracy w zawodzie. Będą mieli takie kompetencje jakie są w danej branży oczekiwane. Mamy konkretne programy nauczania zmodyfikowane pod potrzeby konkretnych firm. Dysponujemy również nowoczesnymi laboratoriami ufundowanymi przez firmy współpracujące z naszą szkołą.


W roku szkolnym 2014/2015 naukę w Technikum Łączności rozpoczęło 700 uczniów, w tym 204 w siedmiu klasach pierwszych.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież