Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miejska inauguracja roku szkolnego w Technikum Łączności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 września 2014 19:17

Miejska inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbyła się 1 września w Technikum Łączności. Wśród gości oprócz przedstawicieli władz miasta byli również liczni przedstawiciele biznesu, wśród których nie brakowało absolwentów szkoły.


Podczas uroczystej inauguracji w której wzięli udział m.in. Prezydent Paweł Adamowicz, Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Canowiecki, Prezes Zarządu „Pracodawców Pomorza”, Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego RENK oraz przedstawiciele wielu firm współpracujących ze szkołą m.in. Grupa Lotos, Vetra, Intel, Slican, Telkom Telmor, padło wiele pochwał pod adresem Technikum Łączności. Chwalono przede wszystkim bardzo dobrą współpracę szkoły z biznesem. Technikum Łączności prowadzi zajęcia specjalnie dostosowane do potrzeb konkretnego pracodawcy. Tworzone są specjalne plany nauczania. Tą współpracę docenili Pracodawcy Pomorza. Dyrektor Technikum Łączności mgr inż. Jadwidze Piechowiak, która obchodziła tego dnia również 30-lecie pracy zawodowej, została odznaczona medalem honorowym za współpracę ze środowiskiem gospodarczym.


altPo części oficjalnej goście udali się na otwarcie nowej pracowni ufundowanej przez firmę Slican.
- Nowootwarta pracowania to pracownia urządzeń teleinformatycznych - powiedział Ronald Kowalski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w klasach teleinfomatycznych w Technikum Łączności. - Oznacza to, że uczniowie mogą się niej uczyć się współpracy telefonów, aparatów telefonicznych starej generacji, nowej generacji, najnowszej generacji z centralami. W pracowni mamy jakby centralę miejską, pozostałe mogą spełniać role osiedlowych, zakładowych. Uczniowie przy pomocy komputera mogą się połączyć z tą centralą i konfigurować wszystkie urządzenia, które widać. Kapitalną rzeczą jest to, że nauczyciel na swoi komputerze ma możliwość sprawdzania postępów na każdym stanowisku. Konfiguracja tych urządzeń nie jest taka prosta, ponieważ mamy tu sieć informatyczną, sieć telekomunikacyjną. To wszystko jest skonsolidowane w tych urządzeniach. Dlatego te urządzenia nazywają się serwerami telekomunikacyjnymi. Ćwiczenia będą się odbywały na takiej zasadzie, że my wprowadzimy błędy, na przykład centralka czegoś nie ma, a uczniowie będą musieli je znaleźć i naprawić. Nauczyciel na swoim komputerze będzie sprawdzał czy odpowiednie kroki zostały podjęte. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki tym zajęciom uzyskają na tyle dużą wiedzę w rozwiązywaniu problemów, które mogą ich czekać w przyszłej pracy.


alt

W nowej pracowni uczniowie zdobędą praktyczne umiejętności, które przydadzą się w przyszłej pracy


- Najważniejsze jest to, że zaczynamy kształcenie na zamówienie firm branżowych takich jak Lotos, Intel, Satel, Telkom Telmor, Vector, Vectra - stwierdziła mgr inż. Jadwiga Piechowiak, dyrektor Technikum Łączności. - Uczniowie będą zdobywali wiedzę i umiejętności jakich  oczekują pracodawcy. Prowadzimy kształcenie ukierunkowane na konkretne zakłady, konkretne branże, konkretne zawody. Nasi uczniowie powinni mieć łatwiejszą drogę do znalezienia pracy w zawodzie. Będą mieli takie kompetencje jakie są w danej branży oczekiwane. Mamy konkretne programy nauczania zmodyfikowane pod potrzeby konkretnych firm. Dysponujemy również nowoczesnymi laboratoriami ufundowanymi przez firmy współpracujące z naszą szkołą.


W roku szkolnym 2014/2015 naukę w Technikum Łączności rozpoczęło 700 uczniów, w tym 204 w siedmiu klasach pierwszych.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież