Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sesja Rady Miasta: Nie dla kasyna, tak dla Hali Plażowej w Brzeźnie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 sierpnia 2014 20:27

Uruchomienie kasyna w Gdańsku oraz plan zagospodarowania terenu przeznaczonego dla Hali Plażowej w Brzeźnie wywołały najwięcej emocji radnych podczas powakacyjnej sesji Rady Miasta Gdańska, która odbyła się 28 sierpnia w Nowym Ratuszu. Przygotowane pod głosowanie dwie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyn nie znalazły aprobaty radnych. Rada Miasta Gdańska nie wyraziła zgody na dwa wnioski złożone w tej sprawie, tj. wniosek „Fortuna” Spółka z o. o. z siedzibą w Warszawie oraz na wniosek „Casino Games” w sprawie lokalizacji kasyna gry przy ulicy Targ Drzewny 12/14 w Gdańsku. Obie spółki, co ciekawe, wskazały ten sam lokal.


Przegłosowanie choćby jednej z tych dwóch uchwał na „tak”, nie oznaczałoby uruchomienie w Gdańsku „jaskini hazardu", gdyż koncesje przyznaje Ministerstwo Finansów zgodnie z limitem przyjętym na dane województwo. Dla Pomorza limit wynoszący trzy koncesje jest już wyczerpany.
Negatywną opinię w tej sprawie wydała również Komisja Samorządu i Ładu Publicznego Rady Miasta Gdańska.  


altCo do planu zagospodarowania i odbudowy historycznej Hali Plażowej w Brzeźnie, to uchwała została przyjęta 25 głosami radnych „za”, 0 „przeciwnych”, a 8 wstrzymało się od głosowania.


Za odbudową tej historycznej części Brzeźna opowiedział się Marek Piskorski, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska. - Jest to słynne miejsce, ale od wielu lat ta inwestycja nie posuwa się do przodu. Kolejny właściciel i inwestor opracował koncepcję w minimalny sposób modyfikującą obecny plan i uzyskał aprobatę konserwatora zabytków. To plan dobry, który podtrzymuje dotychczasowe przeznaczenie działki - stwierdził Marek Piskorski.

W tym samym burzliwym temacie głos zabrał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który stwierdził, że istotnie historia tej inwestycji jest bardzo złożona. - Jeden inwestor kupił użytkowanie wieczyste, odsprzedał drugiemu, ten drugi trzeciemu. I my nie mamy na to wpływu, czy będzie to sprzedawane piątemu i szóstemu. Nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą, aby wiedzieć, że większa ilość pokoi, zwiększa atrakcyjność inwestycyjną. Czy to, że robimy potencjalnemu inwestorowi dobrze, może być zarzutem, że jesteśmy źli? Nie! Tak tylko twierdzą ludzie zawistni. Nam zależy na tym, aby powstał tam hotel, aby były miejsca pracy. Sprawa odebrania użytkowania wieczystego była już w sądzie.


altKilka lat temu pojawił się inwestor z Wrocławia, negocjowaliśmy z nim szczegóły zagospodarowania tej działki i zdecydowaliśmy, by dać mu szansę. Niestety inwestycja ponownie siadła. Ale prezydent miasta nie ma na to wpływu, tylko w Rosji lub na Białorusi chyba ma. Na szczęście w Polsce władza publiczna nie ma możliwości wpływania na prywatny sektor gospodarczy. Dajmy sobie i inwestorowi szansę, uchwalmy ten plan, to może wreszcie zostanie w Brzeźnie tuż nad plażą  wybudowany hotel - przekonywał radnych prezydent Paweł Adamowicz.


Te słowa były chyba na tyle skuteczne, że uchwałę przegłosowano 25 głosami za „tak”. Ciekawe ile kolejnych lat będzie istniała plażowa dziura w Brzeźnie, która podczas minionych letnich wakacji służyła jako ogrodzony i strzeżony parking na samochody?


Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek przypomniał radnym, że muszą oni do 21 września złożyć swoje oświadczenia majątkowe. Zapowiedział również, że w sobotę 6 września Rada Miasta Gdańska, po raz dziesiąty organizuje Dzień Otwarty. W jego programie koncerty, zawody na laserowej strzelnicy i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie www.gdansk.pl.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież