Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sesja Rady Miasta: Nie dla kasyna, tak dla Hali Plażowej w Brzeźnie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 sierpnia 2014 20:27

Uruchomienie kasyna w Gdańsku oraz plan zagospodarowania terenu przeznaczonego dla Hali Plażowej w Brzeźnie wywołały najwięcej emocji radnych podczas powakacyjnej sesji Rady Miasta Gdańska, która odbyła się 28 sierpnia w Nowym Ratuszu. Przygotowane pod głosowanie dwie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyn nie znalazły aprobaty radnych. Rada Miasta Gdańska nie wyraziła zgody na dwa wnioski złożone w tej sprawie, tj. wniosek „Fortuna” Spółka z o. o. z siedzibą w Warszawie oraz na wniosek „Casino Games” w sprawie lokalizacji kasyna gry przy ulicy Targ Drzewny 12/14 w Gdańsku. Obie spółki, co ciekawe, wskazały ten sam lokal.


Przegłosowanie choćby jednej z tych dwóch uchwał na „tak”, nie oznaczałoby uruchomienie w Gdańsku „jaskini hazardu", gdyż koncesje przyznaje Ministerstwo Finansów zgodnie z limitem przyjętym na dane województwo. Dla Pomorza limit wynoszący trzy koncesje jest już wyczerpany.
Negatywną opinię w tej sprawie wydała również Komisja Samorządu i Ładu Publicznego Rady Miasta Gdańska.  


altCo do planu zagospodarowania i odbudowy historycznej Hali Plażowej w Brzeźnie, to uchwała została przyjęta 25 głosami radnych „za”, 0 „przeciwnych”, a 8 wstrzymało się od głosowania.


Za odbudową tej historycznej części Brzeźna opowiedział się Marek Piskorski, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska. - Jest to słynne miejsce, ale od wielu lat ta inwestycja nie posuwa się do przodu. Kolejny właściciel i inwestor opracował koncepcję w minimalny sposób modyfikującą obecny plan i uzyskał aprobatę konserwatora zabytków. To plan dobry, który podtrzymuje dotychczasowe przeznaczenie działki - stwierdził Marek Piskorski.

W tym samym burzliwym temacie głos zabrał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który stwierdził, że istotnie historia tej inwestycji jest bardzo złożona. - Jeden inwestor kupił użytkowanie wieczyste, odsprzedał drugiemu, ten drugi trzeciemu. I my nie mamy na to wpływu, czy będzie to sprzedawane piątemu i szóstemu. Nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą, aby wiedzieć, że większa ilość pokoi, zwiększa atrakcyjność inwestycyjną. Czy to, że robimy potencjalnemu inwestorowi dobrze, może być zarzutem, że jesteśmy źli? Nie! Tak tylko twierdzą ludzie zawistni. Nam zależy na tym, aby powstał tam hotel, aby były miejsca pracy. Sprawa odebrania użytkowania wieczystego była już w sądzie.


altKilka lat temu pojawił się inwestor z Wrocławia, negocjowaliśmy z nim szczegóły zagospodarowania tej działki i zdecydowaliśmy, by dać mu szansę. Niestety inwestycja ponownie siadła. Ale prezydent miasta nie ma na to wpływu, tylko w Rosji lub na Białorusi chyba ma. Na szczęście w Polsce władza publiczna nie ma możliwości wpływania na prywatny sektor gospodarczy. Dajmy sobie i inwestorowi szansę, uchwalmy ten plan, to może wreszcie zostanie w Brzeźnie tuż nad plażą  wybudowany hotel - przekonywał radnych prezydent Paweł Adamowicz.


Te słowa były chyba na tyle skuteczne, że uchwałę przegłosowano 25 głosami za „tak”. Ciekawe ile kolejnych lat będzie istniała plażowa dziura w Brzeźnie, która podczas minionych letnich wakacji służyła jako ogrodzony i strzeżony parking na samochody?


Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek przypomniał radnym, że muszą oni do 21 września złożyć swoje oświadczenia majątkowe. Zapowiedział również, że w sobotę 6 września Rada Miasta Gdańska, po raz dziesiąty organizuje Dzień Otwarty. W jego programie koncerty, zawody na laserowej strzelnicy i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie www.gdansk.pl.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież