Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marsz w Gdańsku: Za rodziną - przeciwko tęczowej ideologii

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
niedziela, 05 maja 2013 23:02

Dwa tysiące osób przeszło w niedzielę ulicami Gdańska manifestując przywiązanie do tradycji narodowej i klasycznego modelu rodziny, a przeciwko ideologii promującej bezpłciowość i homoseksualizm.- Nie możemy godzić się na podejmowane przez lobby homoseksualne działania zmierzające do zniszczenia filarów naszej cywilizacji, małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, a także rodziny jako naturalnego środowiska wychowania dzieci. Nie możemy pozwolić na to, aby decyzje o wychowaniu naszych dzieci podejmowały osoby mające problemy z określeniem własnej tożsamości. Dzieci nie należą do państwa. Nie pozwólmy odebrać sobie naszych podstawowych praw – apelowali organizatorzy marszu ze środowisk Radia Maryja i Krucjaty Różańcowej.


alt


alt


Wśród uczestników byli m.in. stoczniowcy, słuchacze i telewidzowie Radia Maryja i Telewizji Trwam, środowiska narodowe pod znakami ONR oraz mieszkańcy Gdańska. W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Andrzej Jaworski z parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski oraz przewodniczący ZRG NSZZ „S” Krzysztof Dośla. Marsz w obronie rodziny, w obronie małżeństw, wartości katolickich, TV Trwam oraz przeciw „homodyktaturze” poprzedziła msza święta w Bazylice św. Brygidy. 


alt


Wśród wznoszonych w czasie przemarszu okrzyków słychać było: „Polska - nie tęczowa, nie różowa – ale wolna narodowa”, Nie tęczowa, nie laicka, wielka Polska katolicka”, „Przeżyliśmy Niemca, Ruska, przeżyjemy rządy Tuska”, „Chłopak Dziewczyna – normalna rodzina”, „Polskie szkoły zamykacie, a zboczeńców popieracie”, „Polska wolna od dewiacji”, „Nie zrobicie tu Sodomy – obronimy nasze domy”, „Człowiek rodzi się normalny, a nie homoseksualny”.


alt


- Nie dla dyktatu homoterroryzmu. Nie ma zgody na to, że tym którym władza sprzyja dostaje się pełnia praw, a odmawia się tych samych równych praw milionom opowiadającym się za Telewizją Trwam, za tradycyjną rodziną – mówił Jaworski.


Marsz zakończył się przy pomniku króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież