Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Limitowana edycja piwa Dymione Marcowe na powitanie wiosny

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 25 marca 2016 17:37

Brovarnia Hotelu Gdańsk Superior **** tradycyjnie na powitanie wiosny przygotowała specjalne sezonowe piwo. W sobotę, 19 marca, premierę miała limitowana edycja piwa Dymione Marcowe. Dymione Marcowe to doskonała kompozycja wyselekcjonowanych słodów i dymionego smaku.- Dzisiejsza premiera to kolejna odsłona piwa Dymionego Marcowego - powiedział Tomasz Biegański, piwowar Brovarni Hotelu Gdańsk Superior ****. -€“ Piwo uwarzyliśmy razem z Andrzejem Pustelnikiem z użyciem 50 procent słodów wędzonych bukiem. Te słody dają nam podstawę smakową piwa wędzonego. Smak dymiony odświeżyliśmy aromatycznymi chmielami. W całości tworzą doskonałą kompozycję i pełne, ciekawe w smaku piwo dla naszych gości. Wędzenie drewnem jest również nawiązaniem do tradycji warzenia piwa w Gdańsku -€“ kiedyś wszelkie słody, które były używane do warzenia piwa, były wędzone właśnie na rusztach opalanych drewnem. Aromaty drewna przenikały przez te słody i piwa nabierały dymionego smaku.


Z czym związana jest tradycja warzenia piwa Marcowego?
- Nasi poprzednicy sprzed pięciuset lat podobnie jak my warzyli piwo w marcu. Ponieważ warzono je przed kolejnymi zbiorami zbóż, z których przygotowywano słody do uwarzenia piwa marcowego wykorzystywano zapasy słodów zebrane rok wcześniej - wyjaśnił Tomasz Biegański.
Warto podkreślić, że nasze piwo jest bardzo przyjemne w odczuciu, a wędzonka jest delikatna i doskonale komponuje się z bazą chmielową.


altPiwo Marcowe Dymione po raz kolejny zostało uwarzone przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior ****. Czym tegoroczna edycja różni się od poprzednich?
- Warzenie piwa to dla nas pasja, razem z piwowarem Andrzejem Pustelnikiem, po każdej uwarzonej warce staramy się zebrać jak najwięcej opinii gości o naszym piwie, żeby w kolejnym roku jeszcze bardziej udoskonalić recepturę. Nigdy nie warzymy dwóch takich samych piw, zawsze dokonujemy drobnych zmian, aby piwo było jeszcze smaczniejsze dla naszych gości.


Już od XVI wieku w Gdańsku funkcjonowało ponad 300 browarów, karczm i restauracji, które współtworzyły wyjątkowy hanzeatycki charakter miasta. Restauracja Hotelu Gdańsk Superior, otwierając swoje wrota, przywróciła tę tradycję, tak silnie związaną z historią miasta, którego dziś jesteśmy wizytówką. Naszą misją jest przybliżanie jej wszystkim odwiedzającym nas gościom. Najlepsze piwo w Polsce, które warzymy w naszym browarze, w całkowicie naturalny sposób, to właśnie rezultat wskrzeszenia przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior najlepszych tradycji gdańskiego piwowarstwa. W nasza misję doskonale wpisuje się piwo Dymione Marcowe.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież