Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
Reklama
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
Fatalna inauguracja ligowa Arki
piątek, 19 lipca 2019 19:00
Fatalna inauguracja ligowa Arki
Gorzka pigułkę musieli przełknąć na inaugurację PKO Ekstraklasy ...
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
piątek, 19 lipca 2019 21:09
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
Lechia Gdańsk sezon 2019/2020 zaczęła od zdobycia punktu. Biało-zi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Limitowana edycja piwa Dymione Marcowe na powitanie wiosny

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 25 marca 2016 17:37

Brovarnia Hotelu Gdańsk Superior **** tradycyjnie na powitanie wiosny przygotowała specjalne sezonowe piwo. W sobotę, 19 marca, premierę miała limitowana edycja piwa Dymione Marcowe. Dymione Marcowe to doskonała kompozycja wyselekcjonowanych słodów i dymionego smaku.- Dzisiejsza premiera to kolejna odsłona piwa Dymionego Marcowego - powiedział Tomasz Biegański, piwowar Brovarni Hotelu Gdańsk Superior ****. -€“ Piwo uwarzyliśmy razem z Andrzejem Pustelnikiem z użyciem 50 procent słodów wędzonych bukiem. Te słody dają nam podstawę smakową piwa wędzonego. Smak dymiony odświeżyliśmy aromatycznymi chmielami. W całości tworzą doskonałą kompozycję i pełne, ciekawe w smaku piwo dla naszych gości. Wędzenie drewnem jest również nawiązaniem do tradycji warzenia piwa w Gdańsku -€“ kiedyś wszelkie słody, które były używane do warzenia piwa, były wędzone właśnie na rusztach opalanych drewnem. Aromaty drewna przenikały przez te słody i piwa nabierały dymionego smaku.


Z czym związana jest tradycja warzenia piwa Marcowego?
- Nasi poprzednicy sprzed pięciuset lat podobnie jak my warzyli piwo w marcu. Ponieważ warzono je przed kolejnymi zbiorami zbóż, z których przygotowywano słody do uwarzenia piwa marcowego wykorzystywano zapasy słodów zebrane rok wcześniej - wyjaśnił Tomasz Biegański.
Warto podkreślić, że nasze piwo jest bardzo przyjemne w odczuciu, a wędzonka jest delikatna i doskonale komponuje się z bazą chmielową.


altPiwo Marcowe Dymione po raz kolejny zostało uwarzone przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior ****. Czym tegoroczna edycja różni się od poprzednich?
- Warzenie piwa to dla nas pasja, razem z piwowarem Andrzejem Pustelnikiem, po każdej uwarzonej warce staramy się zebrać jak najwięcej opinii gości o naszym piwie, żeby w kolejnym roku jeszcze bardziej udoskonalić recepturę. Nigdy nie warzymy dwóch takich samych piw, zawsze dokonujemy drobnych zmian, aby piwo było jeszcze smaczniejsze dla naszych gości.


Już od XVI wieku w Gdańsku funkcjonowało ponad 300 browarów, karczm i restauracji, które współtworzyły wyjątkowy hanzeatycki charakter miasta. Restauracja Hotelu Gdańsk Superior, otwierając swoje wrota, przywróciła tę tradycję, tak silnie związaną z historią miasta, którego dziś jesteśmy wizytówką. Naszą misją jest przybliżanie jej wszystkim odwiedzającym nas gościom. Najlepsze piwo w Polsce, które warzymy w naszym browarze, w całkowicie naturalny sposób, to właśnie rezultat wskrzeszenia przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior najlepszych tradycji gdańskiego piwowarstwa. W nasza misję doskonale wpisuje się piwo Dymione Marcowe.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież