Wielka Zbiórka Książek 2019 dla ZACZYTANYCH BIBLIOTEK » Po raz V Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjentó... Apel radnych PiS w sprawie klasyfikacji maturzystów » We wtorek, 23 kwietnia, Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska wystosował do ... Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
środa, 24 kwietnia 2019 17:39
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
Zaledwie cztery punkty tej wiosny w rozgrywkach Ekstraklasy zdobyli pi ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 11:03
Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
Wernisaż malarstwa Eduarda Hildebrandta w Nadbałtyckim Centrum Kultu ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Limitowana edycja piwa Dymione Marcowe na powitanie wiosny

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 25 marca 2016 17:37

Brovarnia Hotelu Gdańsk Superior **** tradycyjnie na powitanie wiosny przygotowała specjalne sezonowe piwo. W sobotę, 19 marca, premierę miała limitowana edycja piwa Dymione Marcowe. Dymione Marcowe to doskonała kompozycja wyselekcjonowanych słodów i dymionego smaku.- Dzisiejsza premiera to kolejna odsłona piwa Dymionego Marcowego - powiedział Tomasz Biegański, piwowar Brovarni Hotelu Gdańsk Superior ****. -€“ Piwo uwarzyliśmy razem z Andrzejem Pustelnikiem z użyciem 50 procent słodów wędzonych bukiem. Te słody dają nam podstawę smakową piwa wędzonego. Smak dymiony odświeżyliśmy aromatycznymi chmielami. W całości tworzą doskonałą kompozycję i pełne, ciekawe w smaku piwo dla naszych gości. Wędzenie drewnem jest również nawiązaniem do tradycji warzenia piwa w Gdańsku -€“ kiedyś wszelkie słody, które były używane do warzenia piwa, były wędzone właśnie na rusztach opalanych drewnem. Aromaty drewna przenikały przez te słody i piwa nabierały dymionego smaku.


Z czym związana jest tradycja warzenia piwa Marcowego?
- Nasi poprzednicy sprzed pięciuset lat podobnie jak my warzyli piwo w marcu. Ponieważ warzono je przed kolejnymi zbiorami zbóż, z których przygotowywano słody do uwarzenia piwa marcowego wykorzystywano zapasy słodów zebrane rok wcześniej - wyjaśnił Tomasz Biegański.
Warto podkreślić, że nasze piwo jest bardzo przyjemne w odczuciu, a wędzonka jest delikatna i doskonale komponuje się z bazą chmielową.


altPiwo Marcowe Dymione po raz kolejny zostało uwarzone przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior ****. Czym tegoroczna edycja różni się od poprzednich?
- Warzenie piwa to dla nas pasja, razem z piwowarem Andrzejem Pustelnikiem, po każdej uwarzonej warce staramy się zebrać jak najwięcej opinii gości o naszym piwie, żeby w kolejnym roku jeszcze bardziej udoskonalić recepturę. Nigdy nie warzymy dwóch takich samych piw, zawsze dokonujemy drobnych zmian, aby piwo było jeszcze smaczniejsze dla naszych gości.


Już od XVI wieku w Gdańsku funkcjonowało ponad 300 browarów, karczm i restauracji, które współtworzyły wyjątkowy hanzeatycki charakter miasta. Restauracja Hotelu Gdańsk Superior, otwierając swoje wrota, przywróciła tę tradycję, tak silnie związaną z historią miasta, którego dziś jesteśmy wizytówką. Naszą misją jest przybliżanie jej wszystkim odwiedzającym nas gościom. Najlepsze piwo w Polsce, które warzymy w naszym browarze, w całkowicie naturalny sposób, to właśnie rezultat wskrzeszenia przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior najlepszych tradycji gdańskiego piwowarstwa. W nasza misję doskonale wpisuje się piwo Dymione Marcowe.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież