Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Górzyński: List do premier Szydło - koniec 25-letnich kadencji

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 marca 2016 22:39

Rozmowa z dr Andrzejem Górzyńskim, b. powiatowym lekarzem weterynarii w Tczewie, sygnatariuszem listu otwartego do premier Beaty Szydło.- Warto było pisać do pani premier?
Andrzej Górzyński: Nie mam wątpliwości że tak. O sytuacji w pomorskiej weterynarii wcześniej informowaliśmy wielokrotnie. Ówczesny wojewoda, pan Stachurski, nawet prosił, żeby to co przedstawiliśmy mu podczas rozmowy, trafiło do niego w formie pisemnej skargi. Nic z tego jednak nie wynikało...


- A co miało wynikać?

Andrzej Górzyński: Powołanie niezależnej komisji i wszechstronne zbadanie naszych zarzutów czyli równoprawne traktowanie stron tego konfliktu zamiast przyjmowania racji ówczesnego lekarza wojewódzkiego. To był główny powód dla którego zdecydowaliśmy się wyjść poza strefę lokalną i napisać do pani premier. W jakimś stopniu czuliśmy się osaczeni i bezradni. To był zły czas. Mieliśmy poważne zastrzeżenia do bezstronności głównego lekarza kraju i ówczesnego wojewody.


- Złożył Pan rezygnacje ze stanowiska powiatowego lekarza weterynarii w Tczewie...
Andrzej Górzyński: Zrobiłem to sam składając wypowiedzenie, bo uznałem dalszą współpracę z ówczesnym szefem inspekcji weterynaryjnej na Pomorzu za niemożliwą.

- Doktor Włodzimierz Przewoski złożył na Pana zawiadomienie do prokuratury i...
Andrzej Górzyński: Najpierw prokurator uznał zarzuty o wypłacanie należnych pracownikom kilkudziesięciozłotowych dodatków za bezpodstawne, a potem zażalenie szefa inspekcji odrzucił sąd, nie dopatrując się żadnych nieprawidłowości. Nowy szef inspekcji zaproponował ugodę w sądzie pracy wynikającą z treści mojego wypowiedzenia, wypłatę odszkodowania i sprostowanie świadectwa pracy. Nasze relacje są całkowicie normalne, podobnie jest w powiecie wejherowskim, gdzie protestowali rolnicy, którym perturbacje w inspekcji zaczęły bezpośrednio zagrażać.

- Wraca pan do inspektoratu?
Andrzej Górzyński: Już nie. Okazuje się, że mogę normalnie wykonywać swój zawód, przywrócono mi prawo do wystawiania świadectw zdrowia i poczucie zawodowej godności.

- Inny sygnatariusz listu, doktor Edward Kowalke, został zastępcą szefa pomorskiej weterynarii.
Andrzej Górzyński: To najlepszy dowód, że nasza argumentacja miała podstawy merytoryczne, choć pewnie gdyby nie jesienna zmiana władzy w Polsce, to mimo zaangażowania w rozwiązanie konfliktu posłów PO i PiS, na Pomorzu wszystko mogłoby zostać po staremu.

- Kadencje po 25 lat?
Andrzej Górzyński: To się już chyba nie zdarzy. Minister myśli o reorganizacji i utworzeniu jednolitej inspekcji. Jest okazja by wprowadzić kadencyjność na głównych stanowiskach. To olbrzymia władza i nie powinna być zbyt długo kumulowana w jednych rękach.

(mag)


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież