Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Polska ryba na świąteczny stół” od rybaków i posła Jaworskiego

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 25 marca 2016 19:27

Poseł na Sejm RP Andrzej Jaworski wraz z Klubem Młodych PiS w Gdańsku oraz rybakami z Mierzei Wiślanej zorganizowali drugą edycję akcji „Polska ryba na świąteczny stół”. Ryby były rozdawane w Pruszczu Gdańskim oraz we Wrzeszczu.



- Czy to będzie stała świąteczna, bożonarodzeniowa i wielkanocna tradycja, zależy od tego jak będziemy dbać o naszych rybaków - powiedział Andrzej Jaworski, poseł na Sejm RP, inicjator akcji. - Mam nadzieję, że, a rybacy mogą to potwierdzić, nastały dla nich lepsze czasy. Tego typu akcje to po pierwsze promocja polskich ryb i polskich rybaków, bo na nasz rynek trafia coraz więcej ryb z Dalekiego Wschodu, które nie mają ani wartości odżywczych, ani nie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Warto również przypomnieć, że mamy ludzi, którzy na morzu bardzo ciężko pracują, narażają swoje zdrowie i życie, ale którzy bardzo chętnie biorą udział w tego typu akcjach, które są też akcjami charytatywnymi. Myślę, że przed świętami dla tych osób, które potrzebują pomocy, a także czasami chcą mieć kontakt ze świeżą rybą prosto z morza, warto takie akcje przeprowadzać.


alt



Ryby były rozdawane w Wielkim Piątek o godzinie 11:00 przed biurem poselskim w Pruszczu Gdańskim, ul. Polskich Kolejarzy 7, a od godziny 12:00 w okolicach pomnika Anny Walentynowicz w Gdańsku – Wrzeszczu. Ryby, które otrzymali mieszkańcy zostały kilka godzin przed akcją wyłowione z wód Mierzei Wiślanej. We Wrzeszczu zjawiło się kilkadziesiąt osób, które bardzo chwaliły akcję. W sumie rozdane dwie tony ryb.


alt



- Przed świętami przywieźliśmy dla ludzi śledzia - powiedział Paweł Kozioł, rybak z Zalewu Wiślanego. - Inicjatorem akcji jest pan poseł Andrzej Jaworski, który chce cyklicznie, przed każdymi świętami, jeśli będzie można, prowadzić takie akcje. Podczas tej akcji chcemy promować polską rybę. Ludzie dostając taką polską rybę myślę, że później będą ją kupować.


alt



Wielkanocna „Polska ryba na świąteczny stół” to druga edycja akcji, która zapoczątkowana została tuż przed poprzednimi świętami Bożego Narodzenia. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem i poparciem ze strony mieszkańców Gdańska i Pruszcza Gdańskiego.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież