Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Krajówka pod namiotem, a spot w telewizji

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 12:21

NSZZ Solidarność zaostrza akcję przeciwko rządowemu projektowi wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat.  W środę rano przed Sejmem rozpoczął się kolejny protest NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego. Na czwartek zaplanowane są obrady Komisji Krajowej „S” – po raz pierwszy „krajówka” zbierze się pod namiotem. Związkowcy rozstawili już miasteczko namiotowe na skwerze przed wjazdem do Sejmu na ul. Wiejską.Projekt rządowy wydłuża do 67 roku życia wiek emerytalny zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zakłada też możliwość przejścia na wcześniejszą, tzw. częściową, czyli niższą  emeryturę. Projekt „emerytalny” podczas majowego posiedzenia mają omawiać posłowie. Dzisiaj zapowiedziane jest drugie czytanie projektu podwyższającego wiek emerytalny oraz projektu reformującego emerytury mundurowe. Jak poinformował przewodniczący sejmowej komisji nadzwyczajnej pomorski poseł Sławomir Neumann (PO) głosowanie obu ustaw ma odbyć się w piątek.  


Akcja Solidarności cieszy się wsparciem PiS. Z protestującymi spotkał się poseł PiS prof. Jan Szyszko. Kolejni eksperci też się zapowiedzieli. W czwartek pod namiotami oprócz Komisji Krajowej zapowiedziana jest też debata na temat zmian w systemie emerytalnym. Wcześniej Sejm nie zgodził się na tzw. wysłuchanie publiczne w sprawie rządowych projektów. 


- Skoro posłowie nie zgodzili się na prowadzenie wysłuchania publicznego w Sejmie to my pierwszy raz w historii przeprowadzimy Komisję Krajową i debatę publiczną przed Sejmem z udziałem wybitnych profesorów. Czy to jest reforma, czy zabieg matematyczny na milionach Polaków? Propozycje rządowe polegające na wydłużeniu wieku emerytalnego to nie jest reforma emerytalna, lecz jedynie podwyższenie wieku emerytalnego i wydłużenie czasu, przez jaki mają być odprowadzane składki emerytalne  – powiedział nam Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „S”.  W debacie mają uczestniczyć m.in. Jadwiga Staniszkis i Ryszard Bugaj.


We wtorek lider Solidarności Piotr Duda we wtorek przekazał premierowi Donaldowi Tuskowi  projekty dotyczące zmian w ustawie o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz w ustawie o tzw. agencjach pracy tymczasowej. Przewidują one objęcie składkami na ZUS umów o dzieło i umów zleceń.
W czwartek Solidarność zacznie emitować spot prezentujący polską rodzinę, która zmaga się z problemami dnia codziennego. Bohaterem spotu jest pracownik budowlany, pracujący na umowie-zleceniu, którego rodzina nie ma przed sobą przyszłości w kraju. Spot Solidarności jest  odpowiedzią na kampanię reformy emerytalnej prowadzoną przez rząd za pieniądze podatników, w której rząd uspokajał widzów, że emerytura wprowadzana będzie stopniowo, a reforma jest niezbędna. Związek sięgnie też po akcję na bilbordach. Prowadzona jest też akcja krytykująca rządowy projekt w Internecie. Solidarność założyła stronę internetową www.stop67.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież