Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Budynek dla systemu TRISTAR w Gdańsku gotowy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 13:12

Trwają prace przy budowie systemu TRISTAR w Trójmieście, ale w Gdańsku gotowy jest już budynek, w którym znajdzie się jego serce czyli Centrum Zarządzania Zintegrowanego Systemu TRISTAR.Budynek, usytuowany przy ul. Miszewskiego we Wrzeszczu, w którym uprzednio mieścił się salon meblowy, przebudowywany był od  sierpnia 2011 do marca 2012 roku. W kwietniu Gdańskie Inwestycje Komunalne – inwestor zastępczy budowy, uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a także przekazał budynek w administrację ZDIZ.


Budynek jest dwukondygnacyjny o powierzchni całkowitej ok. 3000 m kw. Został on całkowicie przebudowany i dostosowany do potrzeb systemu, co wymagało wymiany wszystkich instalacji. Zakres głównych prac to wykonanie instalacji: energetycznej, teleinformatycznej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, instalacji kontroli dostępu, pomieszczenia dla serwerowni oraz pomieszczeń dla sali operatorskiej TRISTAR, a także dla sali dyspozytorskiej Wydziału Zarządzanie Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdańsku.


alt


Budynek został wyposażony w zasilanie rezerwowe w postaci agregatu prądotwórczego o mocy ok. 300 KVA.


W budynku będą się mieściły:
1. Centrum Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR wraz z działami ZDIZ obsługującymi system.
2. Centrala Ruchu ZTM – wykorzystująca część systemu TRISTAR służącą do nadzoru transportu zbiorowego.


Jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, jedną z najważniejszych sal jest sala operatorska, gdzie zostanie zainstalowanych 7 stanowisk operatorskich umożliwiających zarządzanie ruchem pojazdów indywidualnych i pojazdów transportu zbiorowego. Sala zostanie wyposażona w ekran o wymiarach 8x3 m, na którym będą prezentowane obrazy dostarczane przez kamery nadzoru wizyjnego oraz wszystkie informacje o ruchu dostarczane przez urządzenia systemu TRISTAR, takie jak: sterowniki sygnalizacji świetlnej, stacje pomiaru ruchu, urządzenia kontroli wykroczeń (przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle), stacje pogodowe. Ekran zostanie wykonany z 18 ( 6 x 3) modułów tylnoprojekcyjnych, każdy o przekątnej ok. 67”. Przewidziano podłączenie ekranu na połowę maja. Do czasu EURO zostaną podłączone do centrum (i prezentowane w salach operatorskich) kamery systemu monitoringu, oraz sygnalizacje świetlne we Wrzeszczu.


Od kilku dni trwa montaż ekranu. Trwają także prace związane z budową systemu TRISTAR na gdańskich ulicach. Ekipy firmy Qumak-Sekom, pracują we Wrzeszczu w rejonie od Opery Bałtyckiej do Miszewskiego i od Wojska Polskiego do Abrahama.
Wła-49
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież