Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Budynek dla systemu TRISTAR w Gdańsku gotowy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 13:12

Trwają prace przy budowie systemu TRISTAR w Trójmieście, ale w Gdańsku gotowy jest już budynek, w którym znajdzie się jego serce czyli Centrum Zarządzania Zintegrowanego Systemu TRISTAR.Budynek, usytuowany przy ul. Miszewskiego we Wrzeszczu, w którym uprzednio mieścił się salon meblowy, przebudowywany był od  sierpnia 2011 do marca 2012 roku. W kwietniu Gdańskie Inwestycje Komunalne – inwestor zastępczy budowy, uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a także przekazał budynek w administrację ZDIZ.


Budynek jest dwukondygnacyjny o powierzchni całkowitej ok. 3000 m kw. Został on całkowicie przebudowany i dostosowany do potrzeb systemu, co wymagało wymiany wszystkich instalacji. Zakres głównych prac to wykonanie instalacji: energetycznej, teleinformatycznej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, instalacji kontroli dostępu, pomieszczenia dla serwerowni oraz pomieszczeń dla sali operatorskiej TRISTAR, a także dla sali dyspozytorskiej Wydziału Zarządzanie Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdańsku.


alt


Budynek został wyposażony w zasilanie rezerwowe w postaci agregatu prądotwórczego o mocy ok. 300 KVA.


W budynku będą się mieściły:
1. Centrum Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR wraz z działami ZDIZ obsługującymi system.
2. Centrala Ruchu ZTM – wykorzystująca część systemu TRISTAR służącą do nadzoru transportu zbiorowego.


Jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, jedną z najważniejszych sal jest sala operatorska, gdzie zostanie zainstalowanych 7 stanowisk operatorskich umożliwiających zarządzanie ruchem pojazdów indywidualnych i pojazdów transportu zbiorowego. Sala zostanie wyposażona w ekran o wymiarach 8x3 m, na którym będą prezentowane obrazy dostarczane przez kamery nadzoru wizyjnego oraz wszystkie informacje o ruchu dostarczane przez urządzenia systemu TRISTAR, takie jak: sterowniki sygnalizacji świetlnej, stacje pomiaru ruchu, urządzenia kontroli wykroczeń (przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle), stacje pogodowe. Ekran zostanie wykonany z 18 ( 6 x 3) modułów tylnoprojekcyjnych, każdy o przekątnej ok. 67”. Przewidziano podłączenie ekranu na połowę maja. Do czasu EURO zostaną podłączone do centrum (i prezentowane w salach operatorskich) kamery systemu monitoringu, oraz sygnalizacje świetlne we Wrzeszczu.


Od kilku dni trwa montaż ekranu. Trwają także prace związane z budową systemu TRISTAR na gdańskich ulicach. Ekipy firmy Qumak-Sekom, pracują we Wrzeszczu w rejonie od Opery Bałtyckiej do Miszewskiego i od Wojska Polskiego do Abrahama.
Wła-49
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież