Piotr Gierszewski: Szkoła czy biznes » Z Piotrem Gierszewskim, radnym Gdańska od 1998 r., wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, rozmawia... Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz » W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej rozgłośni radiowej Radni Prawa i Spraw... Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr...
Reklama
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
czwartek, 01 października 2020 06:25
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
środa, 30 września 2020 17:49
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
Zaplanowany na czwartek mecz Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeże został
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budynek dla systemu TRISTAR w Gdańsku gotowy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 13:12

Trwają prace przy budowie systemu TRISTAR w Trójmieście, ale w Gdańsku gotowy jest już budynek, w którym znajdzie się jego serce czyli Centrum Zarządzania Zintegrowanego Systemu TRISTAR.Budynek, usytuowany przy ul. Miszewskiego we Wrzeszczu, w którym uprzednio mieścił się salon meblowy, przebudowywany był od  sierpnia 2011 do marca 2012 roku. W kwietniu Gdańskie Inwestycje Komunalne – inwestor zastępczy budowy, uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a także przekazał budynek w administrację ZDIZ.


Budynek jest dwukondygnacyjny o powierzchni całkowitej ok. 3000 m kw. Został on całkowicie przebudowany i dostosowany do potrzeb systemu, co wymagało wymiany wszystkich instalacji. Zakres głównych prac to wykonanie instalacji: energetycznej, teleinformatycznej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, instalacji kontroli dostępu, pomieszczenia dla serwerowni oraz pomieszczeń dla sali operatorskiej TRISTAR, a także dla sali dyspozytorskiej Wydziału Zarządzanie Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdańsku.


alt


Budynek został wyposażony w zasilanie rezerwowe w postaci agregatu prądotwórczego o mocy ok. 300 KVA.


W budynku będą się mieściły:
1. Centrum Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR wraz z działami ZDIZ obsługującymi system.
2. Centrala Ruchu ZTM – wykorzystująca część systemu TRISTAR służącą do nadzoru transportu zbiorowego.


Jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, jedną z najważniejszych sal jest sala operatorska, gdzie zostanie zainstalowanych 7 stanowisk operatorskich umożliwiających zarządzanie ruchem pojazdów indywidualnych i pojazdów transportu zbiorowego. Sala zostanie wyposażona w ekran o wymiarach 8x3 m, na którym będą prezentowane obrazy dostarczane przez kamery nadzoru wizyjnego oraz wszystkie informacje o ruchu dostarczane przez urządzenia systemu TRISTAR, takie jak: sterowniki sygnalizacji świetlnej, stacje pomiaru ruchu, urządzenia kontroli wykroczeń (przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle), stacje pogodowe. Ekran zostanie wykonany z 18 ( 6 x 3) modułów tylnoprojekcyjnych, każdy o przekątnej ok. 67”. Przewidziano podłączenie ekranu na połowę maja. Do czasu EURO zostaną podłączone do centrum (i prezentowane w salach operatorskich) kamery systemu monitoringu, oraz sygnalizacje świetlne we Wrzeszczu.


Od kilku dni trwa montaż ekranu. Trwają także prace związane z budową systemu TRISTAR na gdańskich ulicach. Ekipy firmy Qumak-Sekom, pracują we Wrzeszczu w rejonie od Opery Bałtyckiej do Miszewskiego i od Wojska Polskiego do Abrahama.
Wła-49
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież