W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Budynek dla systemu TRISTAR w Gdańsku gotowy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 13:12

Trwają prace przy budowie systemu TRISTAR w Trójmieście, ale w Gdańsku gotowy jest już budynek, w którym znajdzie się jego serce czyli Centrum Zarządzania Zintegrowanego Systemu TRISTAR.Budynek, usytuowany przy ul. Miszewskiego we Wrzeszczu, w którym uprzednio mieścił się salon meblowy, przebudowywany był od  sierpnia 2011 do marca 2012 roku. W kwietniu Gdańskie Inwestycje Komunalne – inwestor zastępczy budowy, uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a także przekazał budynek w administrację ZDIZ.


Budynek jest dwukondygnacyjny o powierzchni całkowitej ok. 3000 m kw. Został on całkowicie przebudowany i dostosowany do potrzeb systemu, co wymagało wymiany wszystkich instalacji. Zakres głównych prac to wykonanie instalacji: energetycznej, teleinformatycznej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, instalacji kontroli dostępu, pomieszczenia dla serwerowni oraz pomieszczeń dla sali operatorskiej TRISTAR, a także dla sali dyspozytorskiej Wydziału Zarządzanie Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta w Gdańsku.


alt


Budynek został wyposażony w zasilanie rezerwowe w postaci agregatu prądotwórczego o mocy ok. 300 KVA.


W budynku będą się mieściły:
1. Centrum Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR wraz z działami ZDIZ obsługującymi system.
2. Centrala Ruchu ZTM – wykorzystująca część systemu TRISTAR służącą do nadzoru transportu zbiorowego.


Jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych, jedną z najważniejszych sal jest sala operatorska, gdzie zostanie zainstalowanych 7 stanowisk operatorskich umożliwiających zarządzanie ruchem pojazdów indywidualnych i pojazdów transportu zbiorowego. Sala zostanie wyposażona w ekran o wymiarach 8x3 m, na którym będą prezentowane obrazy dostarczane przez kamery nadzoru wizyjnego oraz wszystkie informacje o ruchu dostarczane przez urządzenia systemu TRISTAR, takie jak: sterowniki sygnalizacji świetlnej, stacje pomiaru ruchu, urządzenia kontroli wykroczeń (przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle), stacje pogodowe. Ekran zostanie wykonany z 18 ( 6 x 3) modułów tylnoprojekcyjnych, każdy o przekątnej ok. 67”. Przewidziano podłączenie ekranu na połowę maja. Do czasu EURO zostaną podłączone do centrum (i prezentowane w salach operatorskich) kamery systemu monitoringu, oraz sygnalizacje świetlne we Wrzeszczu.


Od kilku dni trwa montaż ekranu. Trwają także prace związane z budową systemu TRISTAR na gdańskich ulicach. Ekipy firmy Qumak-Sekom, pracują we Wrzeszczu w rejonie od Opery Bałtyckiej do Miszewskiego i od Wojska Polskiego do Abrahama.
Wła-49
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież