Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kozłowski: Strategia na utrzymanie wyniku

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 sierpnia 2014 15:22

Z Janem Kozłowskim, przewodniczącym Zarządu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej, byłym europosłem, rozmawia Artur S. Górski- W sondażach przedwyborczych Prawo i Sprawiedliwość zyskuje przewagą i osiąga ponad 40-procentowe poparcie przy poparciu dla Platformy w granicach 29 procent. Czy Platforma Obywatelska straci władzę w sejmikach w listopadowych wyborach samorządowych?

Jan Kozłowski: Za wcześnie by mówić o wynikach przed wyborami. Dzisiaj Platforma Obywatelska, wspólnie z koalicjantem PSL poza Podkarpaciem rządzi w sejmikach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z różnych tendencji i ewentualności. Będziemy na to przygotowani.


- Tym przygotowaniom ma służyć czwartkowe spotkanie z krajowym zarządem partii? Szukacie recepty na skuteczną kampanię, czy szykujecie szalupę ratunkową?
Jan Kozłowski: Będziemy rozmawiali o zasadach zawierania ewentualnych koalicji i będziemy dyskutowali nad strategią. Zastanawiamy się nad szczegółami kampanii. Po czwartku będziemy o krok dalej.  


- Pańska partia może stracić władzę na Podlasiu, w woj. lubelskim, w świętokrzyskim i w Małopolsce. Jak pan ocenia kondycję PO na Pomorzu, szczególnie w kontekście   politycznego upadku byłego jej lidera Sławomira Nowaka?
Jan Kozłowski: Pewnie, że to nie jest komfortowa dla nas sytuacja, ale nie powinna ona mieć zasadniczego wpływu na wyniki wyborcze. Potwierdzają to chociażby wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i duże poparcie dla PO. Na Pomorzu Platforma utrzyma ten stopień poparcia. Oczywiście przed nami praca by ten wynik był jak najlepszy. Nie sądzę by nastąpiły dramatyczne zmiany w politycznych preferencjach mieszkańców Pomorza.


alt


- Jak pan, będąc od lat samorządowcem, postrzega ewentualne otwarcie się PO na inne środowiska? Czy jest szansa na współpracę z takimi samorządowcami jak Rafał Dutkiewicz z Wrocławia, a może i z Wojciechem Szczurkiem, by wasz wynik podreperować?
Jan Kozłowski: Rozmawiamy i będziemy rozmawiali z prezydentami miast, którzy są blisko PO. Jestem za tym by tworzyć koalicje z takimi samorządowcami, jak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jesteśmy otwarci także na prezydenta Szczurka. Jednak prezydent Gdyni jeszcze się nie określił. Nie wykluczam, że będziemy rozmawiali.


- Szerokie koalicje bez własnej listy nie w całej PO budzą aplauz. W Gdańsku podobnego problemu raczej nie ma?
Jan Kozłowski: Paweł Adamowicz zadeklarował udział w wyborach. Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to nasz kandydat na prezydenta Gdańska.


- Prezydent Adamowicz sprawy partyjne przedkłada czasami nad pracę dla miasta. Choćby w ostatni poniedziałek od godziny 10 uczestniczył w zarządzie Platformy Obywatelskiej w Centrum Manhattan…

Jan Kozłowski: Termin zebrań zarządu partii jest ustalany z harmonogramem pracy parlamentarzystów. Większość członków zarządu to posłowie. Akurat w poniedziałki lecą do Warszawy po południu. Dla nich dobry czas to poniedziałek lub piątek po południu. Dlatego tak ustalamy.    


- W ramach godzin służbowego urzędowania prezydenta i marszałka…
Jan Kozłowski: Tyle, że jest to tylko raz w miesiącu. I dotyczy to tylko marszałka Struka i prezydenta Adamowicza. W końcu na zarządzie omawia się sprawy dotyczące samorządów. Nie są to prywatne spotkania i prywatne sprawy.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież