Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Szkolenia z ekoinnowacji na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 22:01

altCzym są ekoinnowacje? Jak ocenić innowacyjny pomysł? Czy warto go wdrożyć i jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te pytania padną już niebawem. W sierpniu w Pruszczu Gdańskim w ramach projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczący ekoinnowacji, wspierania rozwoju projektów opartych na badaniach naukowych, rozwiązaniach innowacyjnych oraz zaawansowanej technologii.


Co i dla kogo?
Projekt skierowany jest do przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii chroniących środowisko naturalne, przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych pragnących wprowadzić w życie własne pomysły, a także studentów zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i OŹE oraz osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej i budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

Realizator projektu - Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość stara się, by szkolenia, pomimo niełatwej tematyki, były ciekawe, stąd nieprzypadkowy dobór trenerów oraz część warsztatowa połączona z kreatywną pracą w zespołach. W dwóch pierwszych edycjach udział wzięło już ponad 200 osób.

- Za nami szkolenia na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Przyszedł czas na Pomorze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na szkolenia do Pruszcza Gdańskiego. Każda z osób, biorących udział w dowolnym module szkoleniowym otrzyma certyfikat uczestnictwa, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności - opowiada Sławomir Rataj, koordynator projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“.


altSzkolenia na Pomorzu
Kolejne szkolenia wraz z warsztatami odbędą się w Pruszczu Gdańskim w okresie od sierpnia do września. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jaką rolę w gospodarce odgrywają dziś ekoinnowacje, w jaki sposób tworzyć i wdrażać tego rodzaju projekty, jak zarządzać ekoinnowacjami w przedsiębiorstwach i gospodarstwach, jakie znaczenie ma proinnowacyjna postawa oraz kreatywność w zakresie technologii środowiskowych wśród obecnych i przyszłych przedsiębiorców, czy jak zwiększyć konkurencyjność własnej firmy na tle pozostałych krajów Europy.


Jak skorzystać?
Aby skorzystać z bezpłatnego szkolenia należy wejść na stronę www.eko-kreatywni.pl i zapisać się na wybrany moduł. O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają nocleg wraz z wyżywieniem.

Najbliższe moduły szkoleniowe:
Moduł III – Finansowanie ekoinnowacji – nowe perspektywy
termin: 5 – 6 września, Pruszcz Gdański
Moduł IV – Szacowanie efektów środowiskowych w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych
termin: 22 – 23 sierpnia, Pruszcz Gdański
Moduł V – Transfer technologii ekoinnowacyjnych
termin: 8 – 9 sierpnia, Pruszcz Gdański


altPlatforma e-learningowa
Zainteresowani modułem I – Ekoinnowacje – czym są i jak to zrobili inni oraz modułem II – Patent w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych - podstawy własności przemysłowej mogą skorzystać z kursów e-learningowych znajdujących się na stronie projektu. W ramach platformy odbywają się również webinaria, czyli interaktywne wykłady, w których uczestnicy mogą brać aktywny udział, bez względu na odległość. Realizatorzy projektu nie tworzą sztucznego pola doświadczalnego, lecz wykorzystują autentyczne sytuacje, dylematy i problemy pojawiające się przy zrealizowanych projektach ekologicznych.
- Przyjęliśmy, że uczenie się jest rodzajem aktywności realizowanej poprzez angażowanie się w sytuacje problemowe, wymagające poszukiwania konkretnych rozwiązań. Przeczytanie tekstu czy zapoznanie się z wykresem nie stanowi jeszcze o uczeniu się - nie jest aktywnością, lecz biernym przyswojeniem treści. Położyliśmy zatem nacisk na uczenie się sytuacyjne - w tym rozumieniu na autentyczność zadań i działań. Zapraszamy do udziału w projekcie – zachęca Sławomir Rataj.alt


Powyższy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Za jego treść odpowiada wyłącznie OTS Wolna Przedsiębiorczość.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież