72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Andrzej Różański kandydatem SLD na prezydenta Gdyni

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 sierpnia 2014 17:20

altPonownie, po czterech latach, Andrzej Różański będzie walczył z ramienia SLD o fotel prezydenta Gdyni. Zapewnia, że tym razem wynik będzie lepszy, bo i doświadczenie jest większe. - Jest to dla mnie wyróżnienie i zobowiązanie – stwierdził.- Chcę poprawić dostęp młodych rodzin do żłobków i przedszkoli. Chcę też umożliwić ludziom niezamożnym i tym, którzy cenią sobie ekologię, tani albo nawet nieodpłatny dostęp do komunikacji miejskiej. Oprócz tego, planuję poprawić jakość życia w mieście poprzez rozwój infrastruktury drogowej, która jest cały czas w złym stanie, czego przykładem są kiepskie połączenia Gdyni z obwodnicą czy niedokończona Droga Różowa – mówił na konferencji prasowej Różański, który uważa, że w kwestii komunikacji Gdynia powinna uczyć się od Gdańska, który miał dużo trudniejszą drogę do sukcesu, ale dzięki mądrym planom i inwestycjom dziś ma coraz więcej ważnych arterii.


Kandydat na prezydenta Gdyni oznajmił, że jeszcze nie jest to czas, żeby przedstawiać cały swój program wyborczy, dlatego też skupił się na kilku najważniejszych – jego zdaniem – sprawach. Według Różańskiego ponad dwudziestoletnie rządy tych samych osób już powinny dobiec końca. - Ich wizja dotycząca Gdyni już się wyczerpała – powiedział. - Owszem, zbudowali świetną markę miasta, ale to nie promocja pozwala mieszkańcom na stabilne życie.


W tym roku Gdynia na samą promocję właśnie ma wydać piętnaście milionów złotych. Siedem z puli pochłonął już Red Bull Air Race. Do tego trzeba dodać chociażby koszty organizacji. - To nie są rzeczy, które poprawiają jakość życia mieszkańców – stwierdził Różański. - Tę kwotę na promocję można by było przeznaczyć na przykład na darmowe przejazdy komunikacją dla dzieci i seniorów albo próbę zwiększenia liczby publicznych przedszkoli czy żłobków.


Jednym z najważniejszych zadań, których chciałby się podjąć, to odbudowa Gdyni jako magnesu przyciągającego młodych i zdolnych ludzi. Dziś młodzi gdynianie migrują, bo jest tam też dla nich za drogo. - Nie może być tak, że młode osoby nie są w stanie mieszkać w Gdyni, bo jest za drogo. Nie może być to tylko miasto dla bogaczy, których stać na apartament w Sea Towers, musi być także miejsce dla ludzi mniej zamożnych, warto pomyśleć o lokalach spółdzielczych – mówił kandydat SLD.


Czy Andrzej Różański ma szansę w starciu z Wojciechem Szczurkiem? - W mediach jest on przedstawiany jako wzorcowy samorządowy prezydent, ale też trzeba pamiętać, że prawie dziesięć tysięcy ludzi jest na garnuszku miasta, kiedy dodamy ich rodziny, to już się tworzy ogromna liczba wyborców i nawet jeśli im się coś nie podoba, to nie mówią o tym, być może z obawy – wyjaśnia Różański. Jednocześnie wierzy w to, że gdyńska lewica zdoła przekonać do siebie wyborców i pokazać im, że czas zmienić układ sił. Gdyńskie SLD chce też udowodnić, że tworzenie stałych kosztów, jakie generują chociażby InfoBox czy Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości, nie służą dobrze miastu. - To ponad dwadzieścia milionów złotych dotacji – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Różański.


Nie mogliśmy także nie poruszyć kwestii bezpłatnych przejazdów autostradą A1 w sierpniowe weekendy. Jest to pomysł kuriozalny, bo może spowodować – paradoksalnie – jeszcze większy ruch na bramkach niż to miało miejsce w ostatnich dniach. Andrzej Różański, który był posłem w latach 2001-05, przedstawił w 2003 roku projekt tzw. ustawy winietowkowej, która zagwarantowałaby możliwość kupna winiet – abonamentów autostradowych, które są popularne w innych krajach, jak Czechy czy Austria. - Wtedy sejm odrzucił projekt – mówi Różański. - A teraz, nie wiadomo dlaczego, tylko jednemu operatorowi premier Tusk podarował dwadzieścia milionów złotych.


Coraz głośniej mówi się także o powrocie do pomysłu z winietami. - Jest to chichot losu, że ci, którzy wtedy odrzucili pomysł SLD, teraz chcą do niego wracać. Ale proszę bardzo, jest on dobry i cały czas za nim optuję – zakończył Andrzej Różański.

goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież