Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkurs Adamowicza pod lupą prokuratury

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 marca 2015 16:58

altProkuratura Okręgowa w Koszalinie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w ogłoszonym 31 października 2014 roku przez Prezydenta Miasta Gdańska konkursie na prowadzenie sekretariatu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Usługa warta prawie 700 tys. zł trafiło do stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny, którego prezesem jest… Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.


Zdaniem Andrzeja Jaworskiego, posła PiS było to nadużycie urzędu, faworyzowanie GOM i niegospodarność, a sam konkurs został tak przygotowany by wygrała go tylko jedna organizacja. Dotację trzeba było wykorzystać do końca 2014 roku więc w niecały miesiąc GOM musiałby przeprowadzić projekt. Gdański Obszar Metropolitalny to stowarzyszenie samorządowe mające na celu „zacieśnienie współpracy i doprowadzenie do harmonijnego rozwoju całego obszaru metropolitalnego wokół Gdańska”. Gdański włodarz tłumaczył, że konkursu wcześniej przeprowadzić nie mogły, bo długo trwały uzgodnienia z ministerstwem dotyczące dofinansowania.  


Tymczasem parlamentarzysta PiS złożył zawiadomienie do Prokuratora Generalnego by ten zajął się sprawą konkursu wartego blisko 700 tys. zł. z ministerialnej dotacji.


Przypomnijmy, że w październiku ub.r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ogłosił konkurs na prowadzenie sekretariatu Zintegrowanych Instytucji Terytorialnych ZIT. Zadaniem ZIT jest „zwiększenie wpływu miast i powiązanych z nimi obszarów funkcjonalnych na sposób realizacji działań wspieranych w ramach polityki spójności”, czyli współdecydowanie, jakie przedsięwzięcia będą finansowane z funduszy unijnych. Oferta GOM otrzymała 39 ze 100 punktów. Na koszty nowego biura przeznaczono blisko 700  tys. złotych. Pieniądze w całości pochodzą z funduszy europejskich. Po medialnej wrzawie  Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju również nabrało wątpliwości co do formy przetargu. Na dodatek okazało się, że ZIT nie ma osobowości prawnej.


Śledztwo koszalińskiej prokuratury prowadzone jest z art. 231 kodeksu karnego mówiącego, iż funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież