Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Marszałek grzebie gdyńską kardiologię

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 marca 2015 17:50

Marszałek Struk zamknął drzwi przed opinią publiczną. W Gdyńskim Centrum Onkologii odbyło się, decyzją marszałka zamknięte dla prasy, spotkanie w sprawie przeniesienia oddziału kardiologicznego ze Szpitala Morskiego im. PCK w Redłowie do szpitala im. św.Wincentego a Paulo. Po spotkaniu wiadomo, że przeniesienie jest pewne, ale nie znane są ramy czasowe przenosin.Przez ponad 2 godziny w Gdyńskim Centrum Onkologii trwało spotkanie marszałka Mieczysława Struka z dyrekcją Szpitala Morskiego im. PCK, lekarzami, przedstawicielami samorządu Sopotu i Gdyni oraz przedstawicielami pacjentów w sprawie przeniesienia oddziału kardiologicznego ze Szpitala Morskiego im. PCK do szpitala im. św.Wincentego a Paulo. Jak zdradzili wychodzący momentami było gorąco.


- Z mojego punktu widzenia było to bardzo emocjonalne spotkanie - wyznał doktor Michał Szpajer, ordynator oddziału kardiologii Szpitala Morskiego im. PCK. - To wynika z wagi jaką jest dla mnie sytuacja placówki, którą kieruje. Cieszę się, że pan marszałek użył słowa, że musimy to jeszcze raz przeanalizować. To nie oznacza być może zmiany koncepcji, która w tej chwili ma być forsowana, ale przystosowanie jej w sposób przemyślany i wielokierunkowy do realizacji w takim trybie, aby uratować wszystkie te możliwe potencjały, które w oddziale kardiologii i przychodni przy szpitalnej kardiologicznej w Redłowie przez lata powstawały. Nie chcę powiedzieć, że to jest rozczarowanie. To na pewno jest zmęczenie, bo żyje w dużym napięciu od kilku tygodni. Odpowiadam za mój zespół. Odpowiadam również za Stowarzyszenie "Serca-sercom", za materialny potencjał oddziału, który Stowarzyszenie również współtworzyło. Odpowiadam również prawnie. Ten okres przejściowy, który nastąpi, mnie przeraża, może nawet w pewnym sensie przerasta.


- Jako pacjenci, mieszkańcy Gdyni, uczestnicy wielu akcji społecznych dla tego szpitala od wielu lat, a szczególnie dla oddziału kardiologii przed dzisiejszym spotkaniem mieliśmy nadzieję na zatrzymanie tego szaleństwa jakie się wytworzyło - powiedział Sławomir Kitowski, zastępca przewodniczącego Rady Sponsorów szpitala w Redłowie. - Na początku to wrażenie się potęgowało. W sumie widać, że tak naprawdę wszystko jest w rękach i głowie pana marszałka. Nie ma całościowego planu tej restrukturyzacji. Padają tylko liczby, na które nie ma dla nas wystarczającej dokumentacji w innym znaczeniu. Pan marszałek potwierdził, że trzeba tą sprawę szerzej rozpatrzyć, przedstawić plan całościowy, przedstawić logistykę, przedstawić terminy i właściwy moment do tego przenoszenia. Być może będzie etapowe. Tak to odebrałem. I to jest nadzieja. Potrzebny jest człowiek o naprawdę szerokich horyzontach, żeby ogarnął sprawy, na które jako zarządzający tymi sprawami nie musi się znać, ale musi umieć ważyć racje i wiedzieć, że zawsze pacjent jest na pierwszym miejscu, a nie liczby i pieniądze. Bo pieniądze nie są takim problemem. Problemem jest bezpieczeństwo i zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców.


Według pierwszych informacji przeniesienie oddziału kardiologii miało nastąpić 15 marca. Marszałek Mieczysława Struk przyznał, że trzeba dokładnie policzyć koszty takich przenosin i przygotować konkretny harmonogram czasowy i takie prace muszą zostać wykonane w ciągu kilku-kilkunastu dni. Odnośnie daty przenosin oddziału kardiologii marszałek nie chciał podać żadnego terminu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież