Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wałęsa pogodzi rywali w PO?

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 marca 2015 17:02

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, pogodzi w rywalizacji o prymat w pomorskich strukturach partii władzy dwóch kontrkandydatów Sławomira Neumanna i Bogdana Borusewicza. Wystartuje bowiem w przekładanych od lutego wyborach szefa pomorskiej PO.

 


Same wybory lidera Platformie Obywatelskiej na Pomorzu stały do soboty 28 lutego br. pod znakiem zapytania. Zdaniem części jej działaczy, m.in. pomorskiego marszałka Mieczysława Struka mogły one zrodzić konflikty i zagrozić spójności partii.


Starcie między starymi a nowszymi czasy w wyborczych szrankach w PO dotychczas uosabiał były współpracownik KSS KOR a później lider gdańskiej NSZZ „Solidarność” Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu oraz dawny członek KPN, partii Leszka Moczulskiego – Sławomir Neumann, obecny wiceminister zdrowia. Ten drugi był ostatnio nader aktywny w terenie mobilizując wokół siebie pokaźne grono elektorów. Porażka Borusewicza, bądź co bądź marszałka Senatu, odbiłaby się na prestiżu stanu posiadania PO w skali kraju. Stąd możliwe, że Borusewicz ostatecznie nie wystartuje.   
Decyzja o starcie Wałęsy w wyborach wewnętrznych w PO nie jest niespodzianką. Europoseł  już 9 stycznia br. na antenie Radia Gdańsk powiedział: „Nie zamykam się przed tym. Muszę przedstawić program, którym zainteresuje członków PO na Pomorzu. Mam jakiś pomysł na to jak powinna funkcjonować PO. Teraz szczególnie musimy myśleć o tym, żeby tworzyć jedność naszej partii. Wydaje się, że będę potrafił znaleźć wspólny język wszystkich tych głosów różnych skrzydeł w partii. Wszystko zależy od poparcia, które uzyskam”.


W 2011 r. najmłodszy z synów Lecha Wałęsy bez powodzenia ubiegał się o funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Gdańsku i przegrał głosowanie z posłanką Agnieszką Pomaską.


Startując z pomorskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. Jarosław Wałęsa otrzymał 55 898 głosów i europoselski mandat.   
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież