Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Propozycje cen wody to sprawa prywatna - uważa prezydent Gdańska

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 06 listopada 2013 10:42

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta o udostępnienie informacji o propozycjach cenowych jakie Saur Neptun złożył prezydentowi Gdańska proponując nowe taryfy opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków oraz opłaty dodatkowe. Poniżej odpowiedź z Kancelarii Prezydenta.Szanowny Panie,
w związku z Pańskim wnioskiem z dn. 23.10.2013 r. (wpływ do UM – 24.10.2013 r.) o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej wskazania propozycji cenowych zawartych we wniosku Saur Neptin Gdańsk, który Spółka przesłała Prezydentowi Miasta Gdańska proponując nowe taryfy opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków oraz opłaty dodatkowe, informuję iż powyższe informacje nie stanowią informacji publicznej w rozumieniu ustawy.


Wniosek taryfowy, który SNG przesłało Prezydentowi Miasta Gdańska nie jest na obecnym etapie postępowania dokumentem końcowym i oficjalnym, lecz stanowi dokument prywatny, inicjujący procedurę zatwierdzania taryf opłat za wodę i ścieki.


Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków przedsiębiorstwo wodociągowo–kanalizacyjne, w terminie 70 dni przed planowanym dniem wejścia taryf w życie, przedstawia prezydentowi miasta wniosek o ich zatwierdzenie. Do wniosku o zatwierdzenie taryf SNG dołącza szczegółową kalkulację cen i stawek opłat oraz aktualny plan. Prezydent Miasta Gdańska sprawdza, czy taryfy i plan zostały opracowane zgodnie z przepisami ustawy, i weryfikuje koszty ze świadczeniem usług przez SNG, poniesione w poprzednim roku obrachunkowym (z uwzględnieniem planowanych zmian tych kosztów w roku obowiązywania taryfy) pod względem celowości ich ponoszenia. Efektem tej weryfikacji może być zakwestionowanie (nawet kilkukrotne) przez Prezydenta Miasta Gdańska przedstawionych przez SNG danych ekonomicznych, a co za tym idzie – zaproponowanej taryfy cen i opłat za wodę i ścieki. 


Jak z powyższego widać procesu weryfikacji wniosku przez Prezydenta Miasta Gdańska nie można w żadnym wypadku nazwać „negocjacjami ceny” pomiędzy stronami, ponieważ mamy tu do czynienia z innym mechanizmem ustalania ceny – przewidzianym szczegółowo w art. 24 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Dopiero po ostatecznym zweryfikowaniu przez Prezydenta Miasta Gdańska kosztów SNG i sprawdzeniu taryfy cen i opłat za dostarczoną wodę i odebrane ścieki, Prezydent przedstawia Radzie Miasta Gdańska projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia taryfy, do której załącznikiem jest ta taryfa, jak również załącza do tej uchwały zweryfikowany wniosek taryfowy, zawierający m.in. zweryfikowaną taryfę i zweryfikowane koszty działalności. Dopiero te informacje można uznać za informację publiczną.


Wobec powyższego stwierdza się, iż żądana informacja stanowi na obecnym etapie weryfikacji wniosku dokument prywatny i nie możemy jej udostępnić. Taryfy staną się informacją publiczną z chwilą przekazania przez Prezydenta Miasta Gdańska Radzie Miasta Gdańska projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia taryfy, do której załącznikiem jest ta taryfa. Powinno to nastąpić – zgodnie z przepisami ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków i terminarzem sesji RMG – do 28 listopada 2013 r. W uzasadnieniu do uchwały wskazane są pierwotne koszty oraz ceny i stawki opłat, jak również zweryfikowane koszty oraz ceny i stawki opłat. Z projektem uchwały wraz z uzasadnieniem oraz załącznikiem do tej uchwały można będzie zapoznać się przed w/w sesją Rady Miasta Gdańska na stronie internetowej www.gdansk.pl.

Z poważaniem


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 gdanski bówka 2013-11-07 10:39
Skandaliczne!Kt o ppaci za wode?Co to za tajemnice skoro jest jeden wodociąg dla gdanska i sopotu,prz\ypom inam ze ta spolka miala finansowac 10 lat dynastii pana prezydenta
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież