Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Samochody wróciły na Most Siennicki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 16 września 2015 10:55

16 września przed godz. 12.00 Most Siennicki został ponownie otwarty dla ruchu samochodowego. Na pierwszych kierowców czekały upominki.
W środę 16 września po ponad rocznym remoncie ponownie został otwarty dla ruchu samochodowego.Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza, od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego wykonana została w ramach Gdańskiego projektu Komunikacji Miejskiej Etap IIIC.  Generalnym wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma BUDIMEX a koszt przebudowy wyniósł około 65 milionów. Część kosztów pokryły fundusze UE.


alt

Pierwszy samochód, który oficjalnie przejechał po odnowionym Moście SiennickimaltNawierzchnia została wykonana w otulinie i wszystkie drgania są zabezpieczone, nie będzie głośno - powiedział Zbigniew Korduła, Inspektor Nadzoru Gdańskich Inwestycji Komunalnych. - Będzie bardziej komfortowo dla mieszkańców pod względem hałasu i pod względem bezpieczeństwa. Pod szynami, pod konstrukcją maty antywibracyjne, są maty zalewowe. Nawierzchnia jest zabudowana z kostki granitowej, ma przenieść większe obciążenia.


altaltMost został otwarty, ale do końca miesiąca potrwają jeszcze prace wykończeniowe, porządkowe i prace przy zieleni. Pierwsi kierowcy, którzy przejechali po odnowionym moście dostali drobne upominki.


- Przede wszystkim wymieniono nawierzchnię torową i drogową na moście, zmieniono wysokość chodnika do mostu - powiedział Romuald Nietupski, Wiceprezes Zarządu GIK. - Wszystko zmieniło się na lepsze. Konstrukcja nie była przebudowywana. To jest konstrukcja zamontowana w 1989 roku w miejsce starego mostu zwodzonego. Wykonaliśmy porządną przebudowę, bo po starym moście zostały fragmenty podpór, a cała reszta jest nowa.


altaltalt
Na pętli Przeróbka i przy ul. Lenartowicza powstały tzw. przystanki wiedeńskie. Czym są przystanki wiedeńskie? Pasażerowie czekają na tramwaj na chodniku, a wsiadają z wyniesionej w tym miejscu jezdni. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom oraz ułatwienia wsiadania i wysiadania na Przeróbce stworzono strefę uspokojonego ruchu. W strefie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jezdnia została zwężona do 2,25 m. Nie ma oznaczeń przejść dla pieszych. Piesi mogą przejść przez jezdnię w dowolnym miejscu.

Zakres GPKM- etap III C obejmował:
- przebudowę dwutorowej linii tramwajowej o długości łącznej ok. 4,4 km toru pojedynczego w ulicach: Siennickiej i Lenartowicza, od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego wraz z pętlą Przeróbka (tory, rozjazdy, skrzyżowania torów, perony tramwajowe) wraz z wykonaniem odwodnienia torów, sterowania i ogrzewania rozjazdów,
- przebudowę ulic Siennickiej i Lenartowicza na odcinku od skrzyżowania ul. Siennickiej z ul. Powalną do skrzyżowania ul. Lenartowicza z ul. Sucharskiego, wzdłuż przebudowywanej linii tramwajowej, wraz z infrastrukturą oraz ze skrzyżowaniami ulic przylegającymi do trasy linii tramwajowej (przebudowa skrzyżowań, przejazdów torowo-ulicznych, przejść dla pieszych, przystanków - w tym typu „Wiedeńskiego”, wjazdów, chodników, dróg rowerowych, zatok autobusowych, odwodnienia, budowa wspólnego pasa autobusowo – tramwajowego tzw. PAT) i wykonanie docelowej organizacji ruchu drogowego,
- przebudowę sieci trakcyjnej, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej,
- remont tunelu przejścia pod torami na przystanku tramwajowym Brama Żuławska,
- remont wiaduktu drogowego w ul. Siennickiej,
- remont mostu nad Martwą Wisłą w ul. Siennickiej,
- remont murów oporowych na dojazdach do mostu nad Martwą Wisłą w ul. Siennickiej,
- budowę kanalizacji kablowej, deszczowej, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej
- zabezpieczenie i przebudowę kolidującego uzbrojenia,
- urządzenie projektowanej zieleni w postaci drzew, krzewów i zieleńców.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież