W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Samochody wróciły na Most Siennicki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 16 września 2015 10:55

16 września przed godz. 12.00 Most Siennicki został ponownie otwarty dla ruchu samochodowego. Na pierwszych kierowców czekały upominki.
W środę 16 września po ponad rocznym remoncie ponownie został otwarty dla ruchu samochodowego.Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza, od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego wykonana została w ramach Gdańskiego projektu Komunikacji Miejskiej Etap IIIC.  Generalnym wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma BUDIMEX a koszt przebudowy wyniósł około 65 milionów. Część kosztów pokryły fundusze UE.


alt

Pierwszy samochód, który oficjalnie przejechał po odnowionym Moście SiennickimaltNawierzchnia została wykonana w otulinie i wszystkie drgania są zabezpieczone, nie będzie głośno - powiedział Zbigniew Korduła, Inspektor Nadzoru Gdańskich Inwestycji Komunalnych. - Będzie bardziej komfortowo dla mieszkańców pod względem hałasu i pod względem bezpieczeństwa. Pod szynami, pod konstrukcją maty antywibracyjne, są maty zalewowe. Nawierzchnia jest zabudowana z kostki granitowej, ma przenieść większe obciążenia.


altaltMost został otwarty, ale do końca miesiąca potrwają jeszcze prace wykończeniowe, porządkowe i prace przy zieleni. Pierwsi kierowcy, którzy przejechali po odnowionym moście dostali drobne upominki.


- Przede wszystkim wymieniono nawierzchnię torową i drogową na moście, zmieniono wysokość chodnika do mostu - powiedział Romuald Nietupski, Wiceprezes Zarządu GIK. - Wszystko zmieniło się na lepsze. Konstrukcja nie była przebudowywana. To jest konstrukcja zamontowana w 1989 roku w miejsce starego mostu zwodzonego. Wykonaliśmy porządną przebudowę, bo po starym moście zostały fragmenty podpór, a cała reszta jest nowa.


altaltalt
Na pętli Przeróbka i przy ul. Lenartowicza powstały tzw. przystanki wiedeńskie. Czym są przystanki wiedeńskie? Pasażerowie czekają na tramwaj na chodniku, a wsiadają z wyniesionej w tym miejscu jezdni. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom oraz ułatwienia wsiadania i wysiadania na Przeróbce stworzono strefę uspokojonego ruchu. W strefie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jezdnia została zwężona do 2,25 m. Nie ma oznaczeń przejść dla pieszych. Piesi mogą przejść przez jezdnię w dowolnym miejscu.

Zakres GPKM- etap III C obejmował:
- przebudowę dwutorowej linii tramwajowej o długości łącznej ok. 4,4 km toru pojedynczego w ulicach: Siennickiej i Lenartowicza, od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego wraz z pętlą Przeróbka (tory, rozjazdy, skrzyżowania torów, perony tramwajowe) wraz z wykonaniem odwodnienia torów, sterowania i ogrzewania rozjazdów,
- przebudowę ulic Siennickiej i Lenartowicza na odcinku od skrzyżowania ul. Siennickiej z ul. Powalną do skrzyżowania ul. Lenartowicza z ul. Sucharskiego, wzdłuż przebudowywanej linii tramwajowej, wraz z infrastrukturą oraz ze skrzyżowaniami ulic przylegającymi do trasy linii tramwajowej (przebudowa skrzyżowań, przejazdów torowo-ulicznych, przejść dla pieszych, przystanków - w tym typu „Wiedeńskiego”, wjazdów, chodników, dróg rowerowych, zatok autobusowych, odwodnienia, budowa wspólnego pasa autobusowo – tramwajowego tzw. PAT) i wykonanie docelowej organizacji ruchu drogowego,
- przebudowę sieci trakcyjnej, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej,
- remont tunelu przejścia pod torami na przystanku tramwajowym Brama Żuławska,
- remont wiaduktu drogowego w ul. Siennickiej,
- remont mostu nad Martwą Wisłą w ul. Siennickiej,
- remont murów oporowych na dojazdach do mostu nad Martwą Wisłą w ul. Siennickiej,
- budowę kanalizacji kablowej, deszczowej, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej
- zabezpieczenie i przebudowę kolidującego uzbrojenia,
- urządzenie projektowanej zieleni w postaci drzew, krzewów i zieleńców.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież