Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańska manifestacja "Komitetu Obrony Demokracji"

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 grudnia 2015 21:26

Mimo niezbyt deszczowej pogody kilka tysięcy osób wzięło udział w manifestacji pod hasłem "Obywatele dla Demokracji" zorganizowanej przez "Komitet Obrony Demokracji" na Placu Solidarności.W manifestacji wzięli udział zwolennicy różnych ugrupowań politycznych. Byli wybory PO, Nowoczesnej, PSL, Lewicy. Zebrani skandowali: "Demokracja", "Duda oddaj dyplom", "Andrzej Duda przed Trybunał", "Kostytucję obronimy". Pojawili się parlamentarzyści z partii opozycyjnych. Na specjalnie przygotowanej niewielkiej scenie pojawili się: Henryka Krzywonos (PO), Ewa Lieder (.Nowoczesna), Agnieszka Pomaska (PO), Tadeusz Aziewicz (PO), Adam Korol (PO) oraz były poseł Piotr Bauć (Twój Ruch).


altaltalt- Nie chcemy się awanturować - mówiła Henryka Krzywonos. - Musimy dbać o to co żeśmy sobie wywalczyli. Jeśli są tu młodzi ludzie to muszą mieć pojęcie o tym, że nie raz ojciec, matka dostali po plecach za demokrację. Więc dbajmy o nią jak o własne dzieci. Kochajmy demokrację i walczmy o nią. Pamiętajcie wszystko co się dzieje w Sejmie to łapki na tym trzyma pan prezes. To nie mój prezes, prezes PiS-u. Pan Jarosław Kaczyński nie jest nawet moim kolegą. My musimy pokazywać, że nam zależy, że jesteśmy. Pokazujmy, że jesteśmy za konstytucją, że nie mogą nam zabrać ostatniego środka obrony.


alt

Na manifestacji pojawiła się niewielka grupka zwolenników PiSaltalt
- Pamiętajmy wolność i demokracja to nie są przywileje, które rozdaje władza - powiedział Piotr Bauć. - Władza ma być po to, abyśmy mieli państwo wolne i państwo, którym możemy demokratycznymi sposobami rządzić. Demokracja nie polega na tym, że kto ma większość ten rządzi. Demokracja to jest rozmowa, to jest dialog. A przede wszystkim to są wartości, wartości człowieka, o które tutaj w stoczni walczono. Wtenczas było ciężej, ale pamiętajcie nic nie jest na zawsze do końca dane.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież