Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

TVP Gdańsk zmienia się - więcej Panoram, nowe audycje, "Bursztynowy obiektyw" dla twórców

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2015 10:17

100 tysięcy widzów ogląda "Panoramę", spór Kazimierza Plocke z Andrzejem Jaworskim w "Forum Panoramy" - 50 tys. Od wiosny "Panorama flesz "co godzinę, "Sztuki piękne" wchodzą, "Gdański dywanik" znika - TVP Gdańsk zmienia się.Plany na najbliższy sezon przedstawił podczas posiedzenia Rady Programowej TVP Gdańsk, szef anteny, red. naczelny Marek Wałuszko. Nowy prezes TVP SA, Janusz Daszczyński, zgodnie z zapowiedziami, poważnie traktuje ośrodki regionalne. W budżecie na rok 2016 zapewniono zwiększenie o 35 mln zł budżetu oddziałów terenowych.


Dla widzów na Pomorzu to dobra wiadomość. Poranna "Panorama dnia" będzie zaczynała się już o 7 rano i potrwa 60 minut - będzie w części programem informacyjnym, a w części publicystycznym, z wieloma gośćmi i zapowiedziami wydarzeń kulturalnych, społecznych, gospodarczych. W poniedziałkowym wydaniu na więcej informacji i komentarzy z imprez sportowych weekendu będą mogli liczyć kibice. Od wiosny natomiast oś informacyjną będą wyznaczać krótkie, nadawane co godzinę wydania "Panoramy flesz", niekoniecznie emitowane ze studia. Do dyspozycji stacji już od 17.30 będzie tzw. prime-time czyli czas najlepszej oglądalności.


- Chcemy wykorzystać szanse i odświeżyć antenę - mówił Marek Wałuszko. - Uruchamiamy pasmo reportażowe, pierwsze audycje o repatriantach z Donbasu, benefisie Janusza Kupcewicza już się ukazały. Przygotowujemy magazyn o tematyce morskiej, który miałby mieć wymiar bałtycki. Będzie też nowy projekt debat politycznych. W każdą niedzielę wykorzystując materiały "Panoramy" chcemy emitować "Panoramę tygodnia", półgodzinny program, w którym nasi goście, zaproszeni dziennikarze, będą odnosić się do minionych wydarzeń. Przygotowujemy do tego programu nową oprawę.


W połowie stycznia planowana jest emisja nowego magazynu kulturalnego "Sztuki piękne", którego koncepcje zgłosiła na wewnętrzny konkurs red. Joanna Strzemieczna, b. szefowa TVP Gdańsk i współautorka, razem z Joanna Cichocką-Gulą magazynu "Brulion". Z ramówki znika natomiast "Gdański dywanik". W ostatnim programie red. Marka Ponikowskiego gościem był prof. Dariusz Filar. Trwają też prace nad poprawą strony internetowej, która ma stać się regionalnym portalem informacyjnym.


- To są dobre zapowiedzi, i dla widzów, i dla stacji - powiedział szef rady programowej TVG prof. Jerzy Młynarczyk. - Cieszy nas ten sposób myślenia o zadaniach regionalnej telewizji, jej intensywna modernizacja. Jako rada będziemy wspierać te wysiłki.


Jak poinformował radę red. M. Wałuszko, ostatnie tygodnie przyniosły zauważalny wzrost zainteresowania programami informacyjnymi stacji. Wiele wydań Panoramy, za którą odpowiada red. Małgorzata Mrozowska-Krawczyk, ogląda ok. 100 tys widzów. Co najmniej, połowa z nich, ogląda następnie "Forum Panoramy". Dyskusje Kazimierza Plocke (PO) z Andrzejem Jaworskim (PiS) oglądało 50 tys. widzów. W planach szefa stacji Forum ma być programem bardziej dyskursywnym.


Rada na kolejny rok potwierdziła mandat dotychczasowego kierownictwa - zastępcami prof. Młynarczyka pozostają Paweł Braun i Marek Formela. Rada uchwaliła też regulamin nagrody "Bursztynowy obiektyw", która będzie przyznawana twórcom audycji emitowanych w Gdańsku.
(m)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież