Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

TVP Gdańsk zmienia się - więcej Panoram, nowe audycje, "Bursztynowy obiektyw" dla twórców

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2015 10:17

100 tysięcy widzów ogląda "Panoramę", spór Kazimierza Plocke z Andrzejem Jaworskim w "Forum Panoramy" - 50 tys. Od wiosny "Panorama flesz "co godzinę, "Sztuki piękne" wchodzą, "Gdański dywanik" znika - TVP Gdańsk zmienia się.Plany na najbliższy sezon przedstawił podczas posiedzenia Rady Programowej TVP Gdańsk, szef anteny, red. naczelny Marek Wałuszko. Nowy prezes TVP SA, Janusz Daszczyński, zgodnie z zapowiedziami, poważnie traktuje ośrodki regionalne. W budżecie na rok 2016 zapewniono zwiększenie o 35 mln zł budżetu oddziałów terenowych.


Dla widzów na Pomorzu to dobra wiadomość. Poranna "Panorama dnia" będzie zaczynała się już o 7 rano i potrwa 60 minut - będzie w części programem informacyjnym, a w części publicystycznym, z wieloma gośćmi i zapowiedziami wydarzeń kulturalnych, społecznych, gospodarczych. W poniedziałkowym wydaniu na więcej informacji i komentarzy z imprez sportowych weekendu będą mogli liczyć kibice. Od wiosny natomiast oś informacyjną będą wyznaczać krótkie, nadawane co godzinę wydania "Panoramy flesz", niekoniecznie emitowane ze studia. Do dyspozycji stacji już od 17.30 będzie tzw. prime-time czyli czas najlepszej oglądalności.


- Chcemy wykorzystać szanse i odświeżyć antenę - mówił Marek Wałuszko. - Uruchamiamy pasmo reportażowe, pierwsze audycje o repatriantach z Donbasu, benefisie Janusza Kupcewicza już się ukazały. Przygotowujemy magazyn o tematyce morskiej, który miałby mieć wymiar bałtycki. Będzie też nowy projekt debat politycznych. W każdą niedzielę wykorzystując materiały "Panoramy" chcemy emitować "Panoramę tygodnia", półgodzinny program, w którym nasi goście, zaproszeni dziennikarze, będą odnosić się do minionych wydarzeń. Przygotowujemy do tego programu nową oprawę.


W połowie stycznia planowana jest emisja nowego magazynu kulturalnego "Sztuki piękne", którego koncepcje zgłosiła na wewnętrzny konkurs red. Joanna Strzemieczna, b. szefowa TVP Gdańsk i współautorka, razem z Joanna Cichocką-Gulą magazynu "Brulion". Z ramówki znika natomiast "Gdański dywanik". W ostatnim programie red. Marka Ponikowskiego gościem był prof. Dariusz Filar. Trwają też prace nad poprawą strony internetowej, która ma stać się regionalnym portalem informacyjnym.


- To są dobre zapowiedzi, i dla widzów, i dla stacji - powiedział szef rady programowej TVG prof. Jerzy Młynarczyk. - Cieszy nas ten sposób myślenia o zadaniach regionalnej telewizji, jej intensywna modernizacja. Jako rada będziemy wspierać te wysiłki.


Jak poinformował radę red. M. Wałuszko, ostatnie tygodnie przyniosły zauważalny wzrost zainteresowania programami informacyjnymi stacji. Wiele wydań Panoramy, za którą odpowiada red. Małgorzata Mrozowska-Krawczyk, ogląda ok. 100 tys widzów. Co najmniej, połowa z nich, ogląda następnie "Forum Panoramy". Dyskusje Kazimierza Plocke (PO) z Andrzejem Jaworskim (PiS) oglądało 50 tys. widzów. W planach szefa stacji Forum ma być programem bardziej dyskursywnym.


Rada na kolejny rok potwierdziła mandat dotychczasowego kierownictwa - zastępcami prof. Młynarczyka pozostają Paweł Braun i Marek Formela. Rada uchwaliła też regulamin nagrody "Bursztynowy obiektyw", która będzie przyznawana twórcom audycji emitowanych w Gdańsku.
(m)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież