Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nowy Komendant Główny Policji - także z Gdańska

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 11 grudnia 2015 12:46

Nowym Komendantem Głównym Policji został mianowany inspektor Zbigniew Maj, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw kryminalnych w Gdańsku. Zastąpił on na stanowisku komendanta policji Krzysztofa Gajewskiego, także funkcjonariusza i oficera z Gdańska.Nowy Komendant Główny był także koordynatorem struktur Centralnego Biura Śledczego Policji.  
Insp. Edmund Mucha, były szef gdańskiego zarządu CBŚ w rozmowie z nami podkreśla, że nowy komendant "to już jest inne pokolenie"
- Mam sentyment do Biura, Nowy komendant przewiną się przez moją dawną "firmę". Przekazuję mu życzenia wszystkiego dobrego i owocnej pracy. On reprezentuje kolejną generację pracy dla kraju - mówi insp. Mucha.


Inspektora Zbigniewa Maja powołała na stanowisko Komendanta Głównego Policji premier Beata Szydło.
W piątek oficjalną nominację odebrał on z rąk Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Inspektor Maj zastąpił na stanowisku w KGP insp. Krzysztofa Gajewskiego, wcześniej przed powołaniem do KGP byłego komendanta miejskiego policji w Gdańsku i szefa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Insp. Maj odpowiadał za wydział dochodzeniowo-śledczy gdańskiego zarządu CBŚ.


Insp. Zbigniew Maj nie ma milicyjnej przeszłości. Jest zbyt młody. Ma 44 lata. Pochodzi z Kalisza. Dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. kryminalnych. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Służbę w Policji pełni od 1996 roku.
Maj w piątek o godzinie 9 został wprowadzony do Komendy Głównej Policji bez udziału mediów.


Przypomnijmy, że wcześniej na czele polskiej policji oprócz insp. Gajewskiego stali m.in. insp. Leszek Szreder (2003-05), który był komendantem policji w Gdańsku i wywodzący się z Gdańska Konrad Kornatowski (w 2007 roku).
ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież