„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Królewskie odznaczenie Konsula Hiszpanii w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2011 09:06

altKrzyżem Oficerskim Orderu Izabeli Katolickiej został odznaczony Maciej Dobrzyniecki, Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku, Ceremonii dekoracji dokonał Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Fernandez Fabregas. Uroczystość miała miejsce w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z okazji obchodzonego u nas Święta Narodowego Hiszpanii.


Order Izabeli Katolickiej przyznawany jest obywatelom Hiszpanii lub przedstawicielom państw obcych, którzy wyróżniają się poprzez zasługi cywilne dla pożytku Państwa Hiszpańskiego lub w znacznym stopniu przyczyniają się do utrwalania przyjaznych stosunków i współpracy między Państwem Hiszpańskim, a resztą społeczności międzynarodowej.


Order Izabeli Katolickiej został ustanowiony przez Króla Hiszpanii Ferdynanda VII, 14 marca 1815 roku. Odznaczenie nadawane jest w imieniu Wielkiego Mistrza Orderu, Jego Wysokości Króla Hiszpanii, którego podpis widnieje na akcie nadania orderu, wraz z podpisem Wielkiego Kanclerza Orderu, którym jest Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii.


altPierwszym, który w imieniu władz lokalnych serdecznie pogratulował Konsulowi Maciejowi Dobrzynieckiemu za tak wysokie odznaczenie królewskie był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Odznaczony Maciej Dobrzyniecki ma 46 lat; urodził się, wychował i mieszka w Gdańsku. Studiował w Polsce i za granicą. W 1986 roku ukończył Organizację i Zarządzanie na Wydziale Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego. Studiował również handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiki Transportu, a za granicą - na Uniwersytetach Des Saarlandes Saarbrucken i w Goeteborgu. Podczas studiów dwukrotnie odznaczany był Nagrodą Ministra Szkolnictwa Wyższego za prace badawcze z dziedziny Ekonomii Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Był także przewodniczącym Samorządu Studenckiego Wydziału Ekonomiki Produkcji. Działał aktywnie w organizacji AISEC. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim; porozumiewa się także w esperanto, rosyjskim i francuskim.


Pracę zawodową rozpoczął w lutym 1989 roku. Do chwili obecnej kierował trzema podmiotami gospodarczymi, a do jego obowiązków należało m.in. kierowanie polityką zamówień firmy, zawieranie kontraktów, kreowanie wizerunku i reprezentowanie firm na zewnątrz.


Od czerwca 1997 prowadzi własną firmę doradczą Profit-Consult zajmującą się: doradztwem inwestycyjnym, organizacją finansowania rozwoju i inwestycji, projektami doradczymi w zakresie zarządzania inwestycjami, pośrednictwem finansowym i opiniowaniem kontraktów.


alt


Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club – wielopłaszczyznowej instytucji wspierającej przedsiębiorczych Polaków, będącej zarazem elitarnym klubem przedsiębiorców i największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców. Ponadto, od grudnia 2000 roku sprawuje funkcję Prezydenta Sekcji Polskiej Ligi Europejskiej Współpracy Gospodarczej (ELEC). Liga aktualnie skupia 20 narodowych sekcji i posiada status konsultacyjny z Radą Europy oraz z agendami gospodarczymi Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 2000 roku został uhonorowany przez Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.


15 stycznia 2003 Maciej Dobrzyniecki otrzymał nominację od Ministra Spraw Zagranicznych Królestwa Hiszpanii na Konsula Honorowego Królestwa Hiszpanii w Polsce. Jego wiedza i zaangażowanie w promocję Hiszpanii zostały docenione przez Królewską Fundación Carolina, która zaprosiła go, jako jedynego do tej pory Polaka, do udziału w prestiżowym Programa de Visitantes. W 2007 roku w dowód zasług został odznaczony hiszpańskim orderem królewskim Orden del Mérito Civil.
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież