Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Królewskie odznaczenie Konsula Hiszpanii w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2011 09:06

altKrzyżem Oficerskim Orderu Izabeli Katolickiej został odznaczony Maciej Dobrzyniecki, Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku, Ceremonii dekoracji dokonał Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Fernandez Fabregas. Uroczystość miała miejsce w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z okazji obchodzonego u nas Święta Narodowego Hiszpanii.


Order Izabeli Katolickiej przyznawany jest obywatelom Hiszpanii lub przedstawicielom państw obcych, którzy wyróżniają się poprzez zasługi cywilne dla pożytku Państwa Hiszpańskiego lub w znacznym stopniu przyczyniają się do utrwalania przyjaznych stosunków i współpracy między Państwem Hiszpańskim, a resztą społeczności międzynarodowej.


Order Izabeli Katolickiej został ustanowiony przez Króla Hiszpanii Ferdynanda VII, 14 marca 1815 roku. Odznaczenie nadawane jest w imieniu Wielkiego Mistrza Orderu, Jego Wysokości Króla Hiszpanii, którego podpis widnieje na akcie nadania orderu, wraz z podpisem Wielkiego Kanclerza Orderu, którym jest Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii.


altPierwszym, który w imieniu władz lokalnych serdecznie pogratulował Konsulowi Maciejowi Dobrzynieckiemu za tak wysokie odznaczenie królewskie był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Odznaczony Maciej Dobrzyniecki ma 46 lat; urodził się, wychował i mieszka w Gdańsku. Studiował w Polsce i za granicą. W 1986 roku ukończył Organizację i Zarządzanie na Wydziale Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego. Studiował również handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiki Transportu, a za granicą - na Uniwersytetach Des Saarlandes Saarbrucken i w Goeteborgu. Podczas studiów dwukrotnie odznaczany był Nagrodą Ministra Szkolnictwa Wyższego za prace badawcze z dziedziny Ekonomii Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Był także przewodniczącym Samorządu Studenckiego Wydziału Ekonomiki Produkcji. Działał aktywnie w organizacji AISEC. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim; porozumiewa się także w esperanto, rosyjskim i francuskim.


Pracę zawodową rozpoczął w lutym 1989 roku. Do chwili obecnej kierował trzema podmiotami gospodarczymi, a do jego obowiązków należało m.in. kierowanie polityką zamówień firmy, zawieranie kontraktów, kreowanie wizerunku i reprezentowanie firm na zewnątrz.


Od czerwca 1997 prowadzi własną firmę doradczą Profit-Consult zajmującą się: doradztwem inwestycyjnym, organizacją finansowania rozwoju i inwestycji, projektami doradczymi w zakresie zarządzania inwestycjami, pośrednictwem finansowym i opiniowaniem kontraktów.


alt


Od roku 1994 jest członkiem Business Centre Club – wielopłaszczyznowej instytucji wspierającej przedsiębiorczych Polaków, będącej zarazem elitarnym klubem przedsiębiorców i największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców. Ponadto, od grudnia 2000 roku sprawuje funkcję Prezydenta Sekcji Polskiej Ligi Europejskiej Współpracy Gospodarczej (ELEC). Liga aktualnie skupia 20 narodowych sekcji i posiada status konsultacyjny z Radą Europy oraz z agendami gospodarczymi Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 2000 roku został uhonorowany przez Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.


15 stycznia 2003 Maciej Dobrzyniecki otrzymał nominację od Ministra Spraw Zagranicznych Królestwa Hiszpanii na Konsula Honorowego Królestwa Hiszpanii w Polsce. Jego wiedza i zaangażowanie w promocję Hiszpanii zostały docenione przez Królewską Fundación Carolina, która zaprosiła go, jako jedynego do tej pory Polaka, do udziału w prestiżowym Programa de Visitantes. W 2007 roku w dowód zasług został odznaczony hiszpańskim orderem królewskim Orden del Mérito Civil.
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież