Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Festiwal PR Biedronia skończy referendum?

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
piątek, 02 października 2015 11:26

W Słupsku narasta zmęczenie festiwalem PR Roberta Biedronia. Po raz pierwszy od wielu lat prezydenta nie było na inauguracji roku szkolnego. Wg informatorów GG po wyborach parlamentarnych może dojść do referendum w sprawie odwołania prezydenta, który coraz częściej jest w Warszawie lub Brukseli niż w Słupsku.Robert Biedroń, ulubieniec części mediów, na co dzień prezydent miasta Słupska, poniósł prestiżową porażkę. Nie chodzi tu bynajmniej o odrzucenie jego propozycji budżetowych, czy też planów wyjścia z finansowej zapaści miejskiej kasy. Nie będzie parytetów płci w nazwach ulic w Słupsku. Polityczne różnice nie miały w tym przypadku znaczenia. Czy ta prestiżowa porażka to początek równi pochyłej popularności Biedronia? Radni zgodnie, ponad podziałami, głosami radnych PO, PiS oraz Słupskiego Porozumienie Obywatelskiego wykreślili punkt o ulicznym parytecie z uchwały o zasadach nadawania nazw.


Prezydent Robert Biedroń zmienił nawet zapis w projekcie uchwały z zasady parytetu na zasadę zachowania równorzędnego traktowania. Nie pomogło. Radni zdecydowali, jak mówiła radna Anna Mrowińska (PiS), że zwyciężył zdrowy rozsądek. Szkoda tylko czasu, bo w tym mieście problemów socjalnych i gospodarczych nie brakuje. Tymczasem dyskusja nad nazwami ulic dyktowanymi płcią zajęła rajcom dwie godziny. Według opozycyjnych wobec Biedronia radnych władze miasta powinny zajmować się poważniejszymi sprawami, jak np. budżetem.


Robert Biedroń uznał wynik głosowania za "klęskę demokracji". Dlaczego? Bo przepadł jego wniosek, a przecież jest "dysproporcja w honorowaniu kobiet i mężczyzn".  
- To klęska demokracji, nie moja. Szkoda, że radni potraktowali tę sprawę trochę politycznie. To taka hipokryzja polityczna. Ciekawe jak pani premier Kopacz oceni głosowanie słupskiej Platformy Obywatelskiej - mówił Robert Biedroń w Radiu Gdańsk.


Andrzej Obecny, słupski wydawca, radny wybrany z KWW Roberta Biedronia uważa, że nie było porażki prezydenta Biedronia, bo wykreślono jedynie punkt dotyczący parytetów w nazwach ulic oraz nie będzie pięcioletniej karencji w nadawaniu ulicom nazwisk osób zmarłych. Uchwała zaś przeszła.  
- Z oceną pracy prezydenta Biedronia wstrzymajmy się do pierwszego autorskiego budżetu jaki przedstawi. Słupsk jest trudnym miastem, zresztą jak większość samorządów, boryka się z problemami. Na razie nie widzę powodów, by oceniać poczynania prezydenta Biedronia negatywnie.

Przepadły dwa punkty z uchwały. Być może jeszcze nie jest czas na przewartościowanie w sferze symboliki. ale ten czas i tak nieuchronnie nadejdzie - uważa radny Obecny, dodając, że samo sformułowanie "parytet" przy nadawaniu nazw ulic jest mylące i zbyteczne.


A Robert Biedroń ma jak widać głowę pełną pomysłów, by znaleźć się w obiektywie kamer. Niedawno kazał liczyć krzyże w szkołach, a teraz zabłysnął pomysłem na dopilnowanie, aby w imię równowagi, parytetów i poprawności nadawać nowym ulicom nazwy kobiet. Policzył ulice i wyszło mu, że patronami 203 ulic miasta są mężczyźni, a tylko 16 kobiety.


Jest przy tym tak zapracowany, że nie był na inauguracji roku szkolnego w Słupsku. Jako gospodarz edukacji opuścił 1 września, mimo, że każdy włodarz ma tą datę zaznaczoną grubą kreską w swoim kalendarzu.


Zapytaliśmy więc biuro prezydenta Słupska o częstotliwość jego wyjazdów za granicę, do Warszawy i do stolicy województwa oraz o ich powody i koszty. Czekamy na odpowiedź.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież