Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dziś zmiana szefa weterynarii

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 lutego 2016 22:56

- W piątek jedziemy do Gdańska i będziemy protestować pod pomorskim urzędem wojewódzkim - mówi "Gazecie Gdańskiej" sołtys Grabowca, Beata Baranowska. Sytuacja w pomorskiej weterynarii bliska jest przesileniu. Nowy główny lekarz kraju, dr Włodzimierz Skorupski, ma zamiar dokonać zmian kadrowych. Rolnicy z powiatu wejherowskiego są zniecierpliwieni brakiem sprawnego nadzoru weterynaryjnego... Według informacji "Gazety Gdańskiej" dziś na szefa pomorskiej inspekcji weterynaryjnej zostanie powołany dr Paweł Niemczuk, dotychczasowy zastępca dr Włodzimierza Przewoskiego.Najpierw kilkudziesięciu sołtysów, a potem ponad stu rolników wystosowało listy otwarte do głównego lekarza weterynarii i wojewody pomorskiego, w których zwracali uwagę na poważne uchybienia w funkcjonowaniu nadzoru weterynaryjnego, zagrażające ekonomice ich gospodarstw rolnych. "Jest to dla nas sytuacja kłopotliwa - piszą rolnicy - ponieważ nie jesteśmy prawidłowo obsłużeni przez ADMINISTRACJE PAŃSTWOWĄ. Musimy czekać na świadectwa zbyt długo, ponosimy większe koszty dojazdu innych lekarzy albo w ogóle nie są w stanie przyjechać". Zdaniem podpisanych rolników, to efekt działania miejscowego zastępcy powiatowego lekarza Jerzego Banuchy "pod dyktando Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, Włodzimierza Przewoskiego, który prowadzi prywatne wojny".


Wcześniej podobne argumenty podnieśli w swoim apelu sołtysi. I też zwrócili uwagę na fakt, że "w wyniku prywatnego konfliktu jaki prowadzi Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr Włodzimierz Przewoski nie mamy swobodnego dostępu do urzędowych usług weterynaryjnych. Jest to sytuacja niedopuszczalna, aby przez jednego człowieka wielu rolników nie było prawidłowo obsługiwanych przez administrację państwową".


- Od czasu wysłania listu do głównego lekarza weterynarii (dr Marka Pirsztuka, zastąpionego przed tygodniem przez dr Włodzimierza Skorupskiego - dop. red.) nic w zakresie nadzoru weterynaryjnego na naszym terenie się nie zmieniło -powiedziała "GG" Beata Baranowska, sołtys wsi Grabowiec. - Nasz list pozostał bez jakiejkolwiek reakcji. Nic się w tej sprawie nie dzieje. Tak jak było przed wysłaniem listu jest nadal. Dlatego w piątek jedziemy do Gdańska i będziemy protestować przed pomorskim urzędem wojewódzkim.


- Minęły trzy tygodnie od wysłania listu i nie ma żadnej reakcji - powiedziała "GG" Beata Łazorczyk, sołtys wsi Częstkowo. - Nic się nie zmieniło. W tej sytuacji nie mamy wyjścia. Jedziemy w piątek do Gdańska żeby przedstawić sprawę osobiście wojewodzie.


Jak już informowaliśmy, wojewoda Dariusz Drelich, zwierzchnik administracji zespolonej, zapowiedział zmiany kadrowe po uzgodnieniu z głównym lekarzem weterynarii. Sytuacją na Pomorzu ministra Krzysztofa Jurgiela zainteresowali posłowie pomorscy: Jolanta Szczypińska, Jan Kilian i Andrzej Jaworski, którzy z trybuny sejmowej skierowali w tej sprawie pytania do szefa resortu.


Według nieoficjalnych ustaleń "Gazety Gdańskiej" wojewoda pomorski i nowy główny lekarz weterynarii na nowego szefa pomorskiej inspekcji powołają dziś dr Pawła Niemczuka. Dotychczasowy szef, dr Włodzimierz Przewoski, zarządzał inspekcją przez 25 lat.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież