W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Doradcy emerytalni ZUS doradzą przyszłym emerytom

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 lipca 2017 14:36

Od 1 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził nową usługę - doradca emerytalny.Od 1 października przywrócony zostaje wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
- Od 1 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził nową usługę jaką są doradcy emerytalni - Krzysztof Cieszyński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w województwie pomorskim. - Ta usługa jest dla tych klientów, którzy będą mogli skorzystać z obniżonego od 1 października wieku emerytalnego. Od 1 października wracamy do wieku emerytalnego 60 lat dla i 65 lat dla mężczyzn. Właśnie takie osoby będą mogły skorzystać z pomocy doradcy emerytalnego. Doradca emerytalny pomoże zgromadzić dokumenty, powie jakie dokumenty są potrzebne do wniosku emerytalnego, powie jak złożyć wniosek, powie jak wypełnić odpowiednie formularze, ale też doradzi kiedy warto przejść na emeryturę. Doradzi w ten sposób, że będzie miał do dyspozycji kalkulator emerytalny, w którym będzie mógł przeprowadzić symulację jak będzie wyglądało przyszłe świadczenie w zależności od tego kiedy zdecydujemy się przejść na emeryturę. Decyzję każdy podejmie sam biorąc pod uwagę czy chce dłużej odpoczywać na emeryturze czy mieć większe świadczenia. Przejście na emeryturę tylko o rok później może spowodować, że świadczenie może być wyższe o 8 procent.


altDoradcy emerytalni pracują we wszystkich inspektoratach i oddziałach ZUS w województwie pomorskim. Z ich usług można korzystać w godzinach otwarcia sali obsługi klienta czyli od godz. 8.00 do 15.00 od wtorku do piątku, natomiast w poniedziałek do godz. 18.00.


altalt

W oddziale ZUS na ul. Chlebnickiej nie brakowało chętnych do porad doradców emerytalnychJak skorzystać z usług doradcy emerytalnego? Na automacie który wydaje numerki wybieramy świadczenia, a potem doradca emerytalny.
Na Pomorzu jest 39 doradców emerytalnych, w tym 28 w oddziale ZUS w Gdańsku i podległych inspektoratach, i 11 w oddziale w Słupsku.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież