W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dwa budynki Alchemii oddane do użytku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 stycznia 2014 16:36

Z wielką pompą zostały uroczyście oddane do użytku dwa budynki nowego kompleksu biurowo-usługowego o nazwie Alchemia. Jego budowa rozpoczęła się w drugiej połowie 2011 roku. Nowe obiekty powstają na terenie po dawnych magazynach materiałów chemiczno-budowlanych przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie.


W pierwszym etapie zostały wybudowane dwa o przeszklonej elewacji wielokondygnacyjne (w tym dwie podziemne) budynki o nazwach Aurum i Platinum. Są one połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą. Docelowo ma być siedem takich budynków o całkowitej powierzchni użytkowej 80 tys. m kw., a cały kompleks powinien zostać ukończony około 2020 roku.


Deweloper Sławomir Gajewski oficjalnie potwierdził, że rozpoczęła się już budowa kolejnego etapu inwestycji. Na prawo od już istniejących budynków powstaną dwa kolejne, które mają być architektoniczną kontynuacją.


altW bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek SKM Przymorze Uniwersytet, do którego zostanie wykonane bezpośrednie przejście. W promieniu kilkuset metrów znajduje się sportowo-widowiskowa Hala Olivia oraz centra biurowe Olivia Business Centre, a także Arkońska Business Park (z ok. 26,5 tys. m kw. powierzchni biurowej).


Alchemia, to projekt bardzo nowatorski w skali całego Trójmiasta. Łączy bowiem funkcje biurową, handlowo-usługową oraz rekreacyjno-sportową, która została otwarta nieco wcześniej, bo już w początkach stycznia.


alt


W niej znajduje się 25 metrowej długości sześć torowa pływalnia, na którą już teraz można kupować karnety w cenie od 260 zł za 12 wejść.
Ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest możliwość przejścia oszklonym tunelem tuż nad pływalnią do sąsiedniego obiektu.


Do dyspozycji gości są też dwie mniejsze pływalnie o rozmiarach 8x4 m. Pierwsza za szklanym przepierzeniem, to wodny świat służący głównie do nauki pływania dzieci. Druga oferuje szeroki wachlarz zajęć aquaaerobowych.


W tej oddzielnej części obiektu znajduje się również strefa saun, jak: łaźnia parowa, sauna fińska, laconium oraz strefa schładzania.


altNad obiektami wodnymi znajdują się Fitstacja i Sportstacja. Pierwsza z nich o powierzchni aż 1600 m kw. to fitness klub. W nim oprócz siłowni znajdują się trzy sale służące do zajęć spinningu, zajęć grupowych oraz treningu funkcjonalnego. W tej części jest też możliwość skorzystania z sauny oraz usług gabinetu masażu.


W ofercie Fitstacji możemy też znaleźć zajęcia na rowerach stacjonarnych, trening funkcjonalny na sprzęcie TRX i Jordan, treningi personalne z trenerem osobistym, zajęcia na płaski brzuch, antycellulit workout, body art, body shape, body ball, dance zajęcia, fat burning,  joga, latino,  pilates, power pump, speedball, step, step & shape, stretching, TBC, zumba i... zdrowy kręgosłup. 


altNatomiast Sportstacja, to multisportowa sala gimnastyczna o powierzchni 630 m kw., która daje możliwość gry w koszykówkę, siatkówkę, futsal, badmintona i unihokeja. Jest ona przystosowana również do zajęć judo. Przewidziane są treningi dla triathlonistów i to już od najmłodszych lat. Większość zajęć prowadzą absolwenci gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu (zdjęcie powyżej).


Kompleks rekreacyjno-sportowy zajmuje 4.600 metrów kw. i mieści również 15 metrowej wysokości ściankę wspinaczkową.
Prawie 16 700 m kw. zajęły powierzchnie biurowe, a także restauracja o powierzchni 550 m kw. Kompleks dysponuje 400 miejscami parkingowymi na czterech poziomach.


Projekt inwestycji powstał w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski, a wykonawcą robót do stanu surowego był sopocki Bauhaus.


altSatysfakcji ze swojej kolejnej nowej inwestycji nie kryła Małgorzata Dobrowolska (na powyższym zdjęciu), prezes Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego oraz właścicielka firmy Torus, będącej deweloperem Alchemii. W swoim wystąpieniu wyjaśniła, jakie to różne dziedziny wiedzy wchodzą w zakres współczesnego pojęcia Alchemia. Zobrazowała też trudy rozwiązań architektonicznych i wdrożenie ich w rzeczywistość przy budowie kompleksu Alchemia. Przypomniała też istotę nauki matematyki, mówiąc, że wedle Galileusza matematyka jest alfabetem, którym pan Bóg opisał świat. Umiejętność matematycznego myślenia przydaje się nam we wszystkich naszych działaniach.


W swoim publicznym wystąpieniu podczas otwarcia powiedziała też m.in.: - Wierzę, że uaktywnią się tu cechy dawnych alchemików, takie jak kreatywność, pracowitość, mądrość, czy upór w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań oraz umiejętność niepoddawania się po nieudanych doświadczeniach czy w obliczu chwilowych niepowodzeń. Jestem przekonana, że w tej Alchemii możliwe będą realizacje dobrych pomysłów. Tutejsi alchemicy nie stworzą może eliksiru nieśmiertelności, nie znajdą panaceum na wszystkie choroby tego świata, ale będzie można tutaj zadbać o zdrowie i z pewnością znajdą sposób ze zwalczeniem przewlekłej i dokuczliwej choroby, jaką jest współczesny kryzys gospodarczy.


altPrezes Małgorzacie Dobrowolskiej gratulacje za realizację śmiałego projektu i przedsięwzięcia złożyli marszałek pomorski Mieczysław Struk oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (na zdjęciu powyżej). Wspomniał, że właścicielka nowego obiektu 25 lat temu hodowała owce koło Bytowa. Wtedy to była jeszcze całkowicie inna Polska. Zamiast za zebrany kapitał odpoczywać sobie gdzieś na Wyspach Kanaryjskich, to Dobrowolska wzięła się za realizację nowych wspaniałych inwestycji.


altW uroczystości otwarcia uczestniczyło kilkaset osób. Wszyscy mieli możliwość zwiedzenia większości pomieszczeń nowego kompleksu. Podczas muzycznego wieczoru wystąpiły trzy kapele.


Przestronną salę gimnastyczną w artystyczny sposób przystosowano do sali bankietowej. O menu dla wielu gości zadbali czterej kucharze, na powyższym zdjęciu od lewej Daniel Marciniak, Tomasz Król, Anil Colasco i Robert Wandtke, serwujący dania zimne i ciepłe. I to różnych kuchni świata, jak np. eskalopki wieprzowe zapiekane z serem i żurawiną, królik duszony w białym sosie z warzywami czy filet z sandacza lub łosoś we francuskiej panierce oraz przeróżne owoce morza.    

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież